Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Honoarea familiei Prigoana !

Postări Recomandate

ai de comentat intotdeauna la orice are cat de mica atingere la PDL - cu siguranta esti platit pt lobby online - dar ai bunul simt ca macar la obrazniciile lor evidente sa te abtii putin

bine punctat. impresia asta o cam lasa! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa cumk base a castigat v-a castiga si prigonel

 

Desigur. Prigoana gunoierul a bagat prea multi banuti in campania lui super basel. Si se supara daca nu are si el acolo un fecior aranjat, derutat saracul.

 

Bine, eu tot mai sper , macar de dragul naivitatii ca am trai intr-o tara normala, sa castige liberalul. Sa nu am un derutat a carui singura realizare is banii lu`tata, masina de tzspe mii de euroi si maritata cu care si-a tras-o.

 

Dar cum Basel are planta de fiica euroiparlamentareasa, nici o sansa. Castiga Hohonorius.

 

Deci tu cumva iti imaginezi ca exista persoane care nu profita de pe urma bogatiei parintilor ? :flowers:

 

 

 

Pai daca stai in sectorul 1 nu il votezi si daca nu iese nu intra in parlament...in politica se pare ca a intrat deja chiar daca vrei sau nu vrei.

 

1. Iar daca profita de bogatia parintilor tineretul pedelist este cu atat mai corect.

2. A intrat in continutul stirilor. Ceea ce este cu totul diferit. Hohonorius nu este in politichie. INCA. Dar va ajunge. Asta este tocmai ceea ce is merita Romanica.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca tu esti geloasa pe Udrea ca la 36 de ani arata inca foarte bine. :) .

Sunt altele care arata mult mai bine decat urdea in politichia romaneasca. S-ar parea ca urdea este experta in vorbitul la microfon.

 

Eu cred ca tu esti genul de alegator care o alege pe Udrea pentru ca "arata inca foarte bine". Halal criteriu ... desi fiind "marinar" presupun ca se explica.

 

Avem ceea ce meritam insa nu cred ca eu trebuie sa AM ceea ce merita ALTII.

Nu puteam sa o spun mai bine de atat. :roll:

 

Mnu.. dar.. majoritatea a avut castig de cauza. Si colac peste pupaza.. si cei care de 5-10-20 de ani nu mai traiesc in tarisoara asta.. dar si-au exprimat dreptul. :flowers:

 

Dar cum Basel are planta de fiica euroiparlamentareasa, nici o sansa. Castiga Hohonorius.

Super jenant. Nici nu vreau sa stiu cum ne reprezenta domnita asta tara. Vai de capul nostru ce am ajuns. Decebal, Mihai Viteazul, Stefan cel Mare... un fleac, i-am ciuruit. :roll:

 

Hohonorius nu este in politichie. INCA. Dar va ajunge. Asta este tocmai ceea ce is merita Romanica.

O sa intre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot nu inteleg ,dar ma rog mai fac o incercare:

 

1 Honorius este cetatean roman care indeplineste criteriile ,are dreptul sa fie candidat.

2-Are nerusinat de multi bani pentru varsta si valoarea lui?Asta este. Daca institutiile abilitate nu reusesc sa dovedeasca ceva necurat ,este negustor cinstit.La fel si in ce il priveste pe Prigoana senior.

3-Daca avem astfel de miliardari,nu vreau sa fac speculatii filozofice dar ca si politicienii,nu ne-au cazut din cer.Sunt rezultatul societatii in care traim cu totii.

4-Politica oriunde in lume se face pe grupuri de interese,obligatii, cumetrii,sponsorizari,prieteni politici,tovarasi de drum.Diferenta este ca in tarile civilizate ,candidatii sunt alesi astfel incat sa aiba cat de cat competenta ,decenta si sa aduca un plus de imagine partidului.Nu ajunge sa fie feciorul cuiva ,dar se intampla des si pe acolo sa avem familii politice.

5-Este intradevar penibil gestul lui Prigoana de a-l impune pe fiu-sau direct parlamentar.Putea sa isi faca o ucenicie ca secretar de cabinet,consilier sau asa ceva, pe langa un politician marcant,cum penibile sunt si replicile batjocoritoare pe care le-a dat ,vezi aia cu "sa zicem mersi ca nu-i Bhmuteanca".Dar in esenta pentru contributia adusa la cauza partidului si realegerea lui Basescu, este normal ca Silviu Prigoana sa doreasca o compensatie ,ca doar nu face pe bunul Samaritean.Faptul ca solicitarea compensatiei, este facuta in dispretul moralitatii si cu nesimtire, este problema de imagine a familiei Prigoana, a PDL-ului si a societatii civile romanesti care nu are antidot pentru asa ceva ,iar asta iarasi nu ne vine de la Dumnezeu este vina noastra a tuturora.

6-Modul cum a fost aleasa Elena Basescu parlamentar european este similar ca abordare ,dar sa nu uitam ca asta si inca vreo doua chestiuni ,erau sa il coste pe Basescu mandatul.Si-a asumat riscul,la fel face si Prigoana.

7-Nu este cazul sa exageram si sa acreditam ideea celebra, ca ar fi important cine numara voturile si nu cine voteaza.Fenomenul fraudarii exista,dar in final rezulta ordinea dictata de electorat ,pentru ca fraudeaza intr-o anumita masura toti si se anihileaza reciproc.Culmea absurdului,am ajuns sa ne bucuram ca nu avem o parte onesta care sa nu fraudeze, pentru ca atunci ar fi alterat sensul votului de frauda celorlalti.

8-Asadar daca nu este votat Honorius nu castiga ,mai ales ca PSD si PNL merg pe acelasi candidat PNL.Cum locul este lasat liber de un PNL-ist ,daca Honorius pierde nu se modifica echilibrul iar voturi in Parlament PDL-ul gaseste usor.S-a vazut si la votul de investitura cand pana si in comisii a trecut guvernul Boc in unanimitate.Pana si Udrea,Videanu si Berceanu .In consecinta unii dintre PDL-isti este posibil sa il saboteze discret pe Honorius ,pentru ca nu prea le convine puterea pe care ar castiga-o deja nascutul clan Prigoana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt altele care arata mult mai bine decat urdea in politichia romaneasca. S-ar parea ca urdea este experta in vorbitul la microfon.

 

Udrea a fost alaturi de Basescu inca de cand era la primarie. Numele rau i l-a facut presa pentru ca pana acum nu a ajuns in instante cu ceva infractiuni.

 

1. Iar daca profita de bogatia parintilor tineretul pedelist este cu atat mai corect.

2. A intrat in continutul stirilor. Ceea ce este cu totul diferit. Hohonorius nu este in politichie. INCA. Dar va ajunge. Asta este tocmai ceea ce is merita Romanica.

 

Dar de ce limitam la pedelei ? Toti copii profita de pe urma parintilor. Unii mai mult si altii mai putin. Parerea mea este ca mai bine ajunge in parlament acum...in 3 ani se vede de ce este capabil...iar rau nu prea poate face singur. Cu toate astea sunt sigur ca o sa castige candidatul PNL...asta daca nu cei din sectorul 1 sunt suparati pe alianta PSD-PNL concretizata si in 2010. Eu nu stiu daca l-as vota pe Prigoana din simplu motiv ca eu votez pe cineva care a facut deja ceva...nu care urmeaza sa faca.

 

5-Este intradevar penibil gestul lui Prigoana de a-l impune pe fiu-sau direct parlamentar.

 

Dar de ce sa fie penibil ? Oamenii voteaza pe cine vor...si pe Ceausescu din mormant il pot propune...asta nu inseamna ca oamenii trebuie sa il voteze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presa? Iubesti mult pd-l-ul, nu?

 

Burel, m-am exprimat gresit. Desi nu e departe nici copilul lui Prigoana, in sensul ca s-a facut cunoscut prin scandal si relatii mai mult sau mai putin potrivite... penibil, pentru mine.. este europarlamentara de basea jr. Honorius, cel putin in aparenta, pare sa aiba ceva mai multe in cap decat modelingu'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Presa? Iubesti mult pd-l-ul, nu?

 

Normal ca presa. Pana nu ajunge la parchet cu titlu de "inculpat" toate comentariile sunt speculatii de presa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marinare, uite cum faci daca zici ca presa saboteaza activitatea glorioasa a PDL-ului...

 

Faci un raport in plenul sediului de partid la care esti repartizat, in care sa ii cereti in mod expres domnului Basescu sa cenzureze presa care-i critica pe mult-iubitii nostri guvernanti. Ce nesimtiti dom'le si ziaristii astia! Nu se mai poate asa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 Honorius este cetatean roman care indeplineste criteriile ,are dreptul sa fie candidat.

Raspuns - Nu i-a contestat nimeni dreptul ci moralitatea, lipsa de experienta si nu se putea sa nu fie asociat averii lui taticu obtinuta din contractele cu statul.

2-Are nerusinat de multi bani pentru varsta si valoarea lui?Asta este. Daca institutiile abilitate nu reusesc sa dovedeasca ceva necurat ,este negustor cinstit.La fel si in ce il priveste pe Prigoana senior.

Raspuns - Cei care il critica nu reprezinta autoritatile ca sa arunci in carca lor incompetenta, sunt sigur ca multi dintre ei i-ar lua la puricat pe toti imbogatitii astia de dupa revolutie. Nu e vorba aici de a fi cinstit sau nu insa a-ti etala averea si a sfida populatia muritoare de foame din Lamborghini nu prea te poate aduce in postura de a fi reprezentantul ei.

3-Daca avem astfel de miliardari,nu vreau sa fac speculatii filozofice dar ca si politicienii,nu ne-au cazut din cer.Sunt rezultatul societatii in care traim cu totii.

Raspuns - Daca pana acum sau acum cativa ani am gresit (eu, tu, altii) nu inseamna ca nu ne putem trezi si ca trebuie sa suportam bataia de joc pana in ziua mortii.

4-Politica oriunde in lume se face pe grupuri de interese,obligatii, cumetrii,sponsorizari,prieteni politici,tovarasi de drum.Diferenta este ca in tarile civilizate ,candidatii sunt alesi astfel incat sa aiba cat de cat competenta ,decenta si sa aduca un plus de imagine partidului.Nu ajunge sa fie feciorul cuiva ,dar se intampla des si pe acolo sa avem familii politice.

Raspuns - Este foarte adevarat ca peste tot politica face casa buna cu afacerile si cu banul insa acolo lumea se mai fereste, nu e totul asa pe fata, oamenii politici nu sunt impertinenti cu alegatorii (fie ca sunt ei realizatori TV sau ziaristi), dupa multe gafe facute de Base si ai lui, daca erau facute in state, omul ala isi recunostea greseala si isi dadea demisia. La noi nu, poate ca era enervanta "tiganca imputita" sau "a zis ceva copilul".

5-Este intradevar penibil gestul lui Prigoana de a-l impune pe fiu-sau direct parlamentar.Putea sa isi faca o ucenicie ca secretar de cabinet,consilier sau asa ceva, pe langa un politician marcant,cum penibile sunt si replicile batjocoritoare pe care le-a dat ,vezi aia cu "sa zicem mersi ca nu-i Bhmuteanca".Dar in esenta pentru contributia adusa la cauza partidului si realegerea lui Basescu, este normal ca Silviu Prigoana sa doreasca o compensatie ,ca doar nu face pe bunul Samaritean.Faptul ca solicitarea compensatiei, este facuta in dispretul moralitatii si cu nesimtire, este problema de imagine a familiei Prigoana, a PDL-ului si a societatii civile romanesti care nu are antidot pentru asa ceva ,iar asta iarasi nu ne vine de la Dumnezeu este vina noastra a tuturora.

Raspuns - Vezi 3

6-Modul cum a fost aleasa Elena Basescu parlamentar european este similar ca abordare ,dar sa nu uitam ca asta si inca vreo doua chestiuni ,erau sa il coste pe Basescu mandatul.Si-a asumat riscul,la fel face si Prigoana.

Raspuns - Chiar crezi ca si-a asumat Base vreun risc? Europarlamentarele erau departe de prezidentiale si el stia ca pana la alegerile prezidentiale lumea va uita de episodul Elena. Totul a fost perfect calculat. Apropo de S.Prigoana, vad ca lumea tot l-a ales desi a avut si el contracte de deszapezire de-a lungul carora a fost luat "pe nepregatite" si asta pentru ca romanul are memoria scurta, evident unii dintre noi.

7-Nu este cazul sa exageram si sa acreditam ideea celebra, ca ar fi important cine numara voturile si nu cine voteaza.Fenomenul fraudarii exista,dar in final rezulta ordinea dictata de electorat ,pentru ca fraudeaza intr-o anumita masura toti si se anihileaza reciproc.Culmea absurdului,am ajuns sa ne bucuram ca nu avem o parte onesta care sa nu fraudeze, pentru ca atunci ar fi alterat sensul votului de frauda celorlalti.

Raspuns - Asteapta si vei vedea in ce masura fraudeaza unii si altii.

8-Asadar daca nu este votat Honorius nu castiga ,mai ales ca PSD si PNL merg pe acelasi candidat PNL.Cum locul este lasat liber de un PNL-ist ,daca Honorius pierde nu se modifica echilibrul iar voturi in Parlament PDL-ul gaseste usor.S-a vazut si la votul de investitura cand pana si in comisii a trecut guvernul Boc in unanimitate.Pana si Udrea,Videanu si Berceanu .In consecinta unii dintre PDL-isti este posibil sa il saboteze discret pe Honorius ,pentru ca nu prea le convine puterea pe care ar castiga-o deja nascutul clan Prigoana.

Raspuns - Puterea clanului Prigoana nu este cea data de locurile din parlament, sa fim seriosi.

 

Nu stiu daca am reusit sa explic destul de clar insa sunt prin zona daca mai sunt necesare lamuriri :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×