Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Honoarea familiei Prigoana !

Postări Recomandate

Eiiiiiiiiiiiiiiii, CE-I ACI?

Si-a transmis Cezar Preda flacara roz bonbon cu picatzele ?

Cum ase?Cel mai bun Euroiparlamentar , care spune ceea ce avem noi bun -bun in tarisoara noastra este planta ELENA BASESCU.

Eu cred ca nu v-ati reptat azi mantra.

Basescu este zeu politic.
Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu n-as avea prea multe sa-i reprosez lui honorius. nu cred ca ar fi inferior majoritatii deputatilor si senatorilor pe care-i avem. votul eu cred ca a fost anti-pdl dupa multimea de porcarii ale lui lacusta-voda (concedieri in invatamint, "reducerea" numarului pensionarilor, inghetarea pensiilor, taxe peste taxe, incercarea de desfiintare a imm-urilor,....multe....).

 

asa ca, din punctul de vedere a lui honorius eu cred ca votul nu a fost concludent. ce deranjeaza este impresia de nepotism.

 

analizindu-l pe honorius este clar ca este poet. a zis ca il are idol pe base. este cam suspect sa mai ai idoli dupa 18 ani..... pe urma idea ca "punct si de la capat" adica, in termeni populari, revolutie (ce a fost a fost, acum incepem ceva nou.....). oamenii s-au saturat de tot felul de schimbari si experimente. avem nevoie la 20 de ani de la revolutie sa continuam cu viteza acceptata de oameni sa facem schimbari dar nu "punct si de la capat"....cam toate aceste reprosuri sint mai degraba asociate cu virsta si lipsa de educatie politica. daca se trezeste si este serios s-ar putea sa ajunga un om politic bun....in ultima instanta din cine va fi formata noua clasa politica ne-infectata de bolile sistemului comunist?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acolo nu conteaza culoarea politica pentru ca acolo mergi ca tara si ar trebui sa pui oamenii cei mai buni...

 

Singura concluzie , la presedinte, nu avem nevoie de cei mai buni.....is toti plecati la Euroiparlament. :lol:

 

lacusta-voda

 

Care isi crescu vizibil bugetul propriu si al serviciilor secrete. Plus la cocotzica Udrea. Noi amu suntem in pozitia de inghiti. E cool. 8)

 

 

in ultima instanta din cine va fi formata noua clasa politica ne-infectata de bolile sistemului comunist?

 

Daca la 20 de ani ne este frica de comunism..........si luptam impotriva comunismului, asta inseamna ca suntem chiar tampiti.

Sa fim seriosi, numai la idioti mai tine scuza. Atat PSD cat si PDL are sute, porcoi de milionari in lei noi, facuti pe cai mai mult sau mai putin corecte. Dar aci, o avem pe urata cu spume Laura Codruta si pe pampalaul de la ANI. Amu ........is la puterica, ar putea face ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca la 20 de ani ne este frica de comunism..........si luptam impotriva comunismului, asta inseamna ca suntem chiar tampiti.

Sa fim seriosi, numai la idioti mai tine scuza. Atat PSD cat si PDL are sute, porcoi de milionari in lei noi, facuti pe cai mai mult sau mai putin corecte. Dar aci, o avem pe urata cu spume Laura Codruta si pe pampalaul de la ANI. Amu ........is la puterica, ar putea face ceva.

 

exista patternuri de gindire comunista care nu se sterg toata viata. de exemplu, sa definesti democratia ca fiind vointa "poporului". evident ca democratia nu inseamna asta (insemna asta pe vremea greciei antice....). sau sa introduci fel de fel de taxe si legi care defavorizeaza pe intreprinzatori cum vrea vladescu, sau sa te orientezi spre impartirea banilor nu catre inmultirea lor cum vrea lacusta-voda.....

 

o noua clasa politica trebuie sa inteleaga lumea in care traim. de exemplu, favorizezi pe platitorii de salarii si de impozite, oricum i-ar chema, favorizezi o clasa politica creata de marii platitori de salarii si impozite si care sa-i sustina si multe altele.... deci din cine zici ca va fi formata noua clasa politica? ne place sau nu dar din oameni care deja fac parte din mediul economico-financiar si honorius (poate nu chiar el personal, vorbesc in general) este un astfel de candidat (nu si eba care nu a avut niciodata vreo responsabilitate directa si altii din aceasta clasa....).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana va mai candida domnul Honorius Prigoana,daca va mai candida,tema expirata.Topic inchis,mutat la arhiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×