Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Honoarea familiei Prigoana !

Postări Recomandate

Suntem cam offtopic... 8)

 

Parerea mea este ca nu prea a fost o miza importanta pentru sectorul 1. Au fost doi candidati slabi. Stroe...un candidat fara proiecte, fara carisma dar sustinut de primarul sectorului 1 si de multi alegatori PDL care nu le-a placut de "baiatul lui tata", nepotismul si nesimtirea din PNL sau de faptul ca la abia 23 de ani nu prea ai ce cauta in parlament pentru ca mai trebuie sa inveti cel putin ce inseamna viata. Prigonel a luptat pana si cu Preda din propriul partid care a spus ca numirea acestuia este o nesimtire. Orice alt candidat din PDL serios il batea mai mult ca sigur pe Stroe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

UATEVER, amu victorie mare nu fu, dar urmeaza colegiul patru. Sa speram ca se prefigureaza un alt 70% pentru orice cantindat ce nu are sprijin pedelistic.

 

Punkt. Si de la capat in Bamboo.

 

Este centru-dreapta. O alianta inainte de alegeri intre dreapta si stanga este absurda insa dupa alegeri in parlament orice alianta este normala daca duce la normalitate. Dupa alegeri nu mai conteaza decat ca tara trebuie guvernata de cineva si trebuie guvernata bine. Vad ca ai ramas fixata cu Basescu... 8)

 

Io, dragul meu postac pedele...........am fixatii putine si focusate. NU imi place Basel pe baza de persoana fizica. PUNKT.

Nu ma lua, ca in ultimii 20 de ani, bah, in ultimii 5 au condus ei. Nu traiesc mai bine.

Tara asta acum trebuie condusa doar de PEDELE pentru ca poporul isi merita tot. Ma tem sa nu fim dati afara din UE peste 5 ani pe baza de cel mai catastrofal guvern.

Eu vreau sa vad care imi spune ca tara e condusa bine acum. Si nu cu argumente ca ailalti nu faceau mai mult. Aia is acum in opozitie.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orice alt candidat din PDL serios il batea mai mult ca sigur pe Stroe...

 

SIIIIIIGUR CA DA. Si marmota invelea ciocolata in staniol.

 

infrastructura defectuoasă

CUUUUUMMMMM?Avem drumuri magnifice, magistrale.....avem un ministru al transporturilor a carui principala ocaptie a fost, la sfarsitul anului trecut, sa se laude a a terminat 42 de km de autostrada, intre nimik si nimik......si foarte scumpa /km...btw....

Nu vreau sa facem analiza comparativa intre drumurile din Ungaria sa zicem....si cele din Romanica.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aliantele care au castigat in Romania au dus in final la esecuri...asa s-a vazut in ultimii 20 de ani.

 

Asa e, mai bine sa conduca un partid unic, traind in lux pe spinarea unui popor care face foamea. Asta oare la ce te duce cu gandul, daca nu la niste oameni care nu au sfarsit frumos...?

Sau mai bine sa conduca Basescu de unul singur, pastrand pentru companie elemente ca Udrea si Boc, care stau amandoi ingenuncheati langa el, ea in fata si el in spate (desi Boc poate sta si in picioare, are inaltimea perfecta pentru meserie).8)

 

Adevarul e ca ar fi fost distractiv sa fie ales Prigoana, daca seamana catusi de putin cu taica-su, care a venit cu ideea ca Palatul Parlamentului sa fie transformat in mall, unde sa-si lanseze albumele cocalarii cu samanta intre dinti si pitipoancele cu fusta cat cureaua. Mai bine sala de concerte, poate se mai trezesc aia care dorm pe acolo. Asta-mi aduce aminte de statuia pompierilor, peste care s-a tras o hidoasa geanta Vuitton, dintr-o initiativa la fel de inspirata.

Daca taica-su a venit cu minuni din astea, poate el venea cu ceva si mai bun.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa e, mai bine sa conduca un partid unic, traind in lux pe spinarea unui popor care face foamea. Asta oare la ce te duce cu gandul, daca nu la niste oameni care nu au sfarsit frumos...?

Sau mai bine sa conduca Basescu de unul singur, pastrand pentru companie elemente ca Udrea si Boc, care stau amandoi ingenuncheati langa el, ea in fata si el in spate 8)

 

Adevarul e ca ar fi fost distractiv sa fie ales Prigoana, daca seamana catusi de putin cu taica-su, care a venit cu ideea ca Palatul Parlamentului sa fie transformat in mall, unde sa-si lanseze albumele cocalarii cu samanta intre dinti si pitipoancele cu fusta cat cureaua. Mai bine sala de concerte, poate se mai trezesc aia care dorm pe acolo. Asta-mi aduce aminte de statuia pompierilor, peste care s-a tras o hidoasa geanta Vuitton, dintr-o initiativa la fel de inspirata.

Daca taica-su a venit cu minuni din astea, poate el venea cu ceva si mai bun.

 

Alegerile castigate prin aliante sunt porcarii. Este ideal ca un partid sa aibe 51% pentru ca asa isi poate asuma tot ce se intampla si bine si rau. Altfel...se cearta intre ei. In seara alegerilor cand se presupunea ca a castigat Geoana erau jurnalisti care se aflau pe acolo si au auzit inca de atunci cum unii lideri pesedei erau suparati ca liberalii primeau prea mult credit pentru castigarea alegerilor...deci nici nu s-au vazut bine invingatori si au inceput sa se certe intre ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
faptul ca la abia 23 de ani nu prea ai ce cauta in parlament pentru ca mai trebuie sa inveti cel putin ce inseamna viata.

 

Mai, varsta ca varsta; daca ai umple parlamentul si guvernul cu elevi, cred ca ar face o treaba mai buna decat fac astia acum :lol:. Macar inca ar mai avea sentimentul ca pot fi trasi la raspundere pentru ceea ce fac; pe cand astia se cred invincibili, se tavalesc in banii publici ca porcul in noroi. Asa cum nu le-a fost rusine sa mareasca bugetul administratiei prezidentiale si al serviciilor secrete, in timp ce anunta populatia ca trebuie sa stranga din dinti, asa nu i-a fost nici lui Prigoana rusine sa incerce sa-l puna pe fi-su in parlament direct de pe bancile scolii.

 

 

Ideal asa ar fi; problema e ca nu-si asuma.

Asa a castigat Basescu in 2004, dupa care a aruncat toate greselile in carca liberalilor, apoi a bagat PSD-ul la guvernare si la sfarsit a aruncat iarasi totul in carca PSD-ului.

El mereu a fost victima, cel pe care nu-l lasau altii sa faca nimic. Sa-l vedem acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca castiga Prigoana era un precedent pentru alte candidaturi de oameni tineri cu sustinere de la parinti pentru functii in stat. Ar fi trebuit sa candideze la parlamentul european...daca sti o limba straina...ai ceva scoala poti candida acolo. Basescu a castigat in 2004 datorita aliantei de dreapta...datorita presei...datorita imaginii lui Nastase...iar in 2009 din mai multe motive...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau daca te cheama EBA. Nu?

Atat planat de fiica a lu` Basel , cat si fiul gunoierului nu ar fi ajuns sa candideze , daca nu ii chemau Basescu, respectiv Prigoana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere un europarlamentar ar trebui sa fie un diplomat...si chiar daca nu unul bun cel putin unul care sa fi lucrat in domeniu. Geoana ar fi un europarlamentar bun. Daca nu l-as vota pentru sefia statului atunci l-as vota pentru europarlamentare chiar daca ar candida din partea PSD. Acolo nu conteaza culoarea politica pentru ca acolo mergi ca tara si ar trebui sa pui oamenii cei mai buni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×