Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

Honoarea familiei Prigoana !

Postări Recomandate

Sigur nu veneau cu bani in buzunar dar nici nu se puneau "capra" (scuzati limbajul) in fata FMI la modul asta. In alta ordine de idei, nu cred ca ar fi crescut bugetul la servicii, presedentie,etc. si ar fi dat afara 15.000 de profesori iar pensionarilor cu pensie de sub 1000 RON nu le-ar fi luat dreptul la asistenta medicala. In legatura cu pensionarii ... sti ca oamenii astia au cotizat toata viata pentru a avea pensie si asigurari sociale?

Nu spun ca aia care as fi vrut eu sa vina ar fi facut ceva mai bine insa despre astia de acum stiam ca nu pot face si nu vor sa faca nimic altfel decat pana acum. Asa ca intreb, cum e mai bine cu unii care sigur nu fac nimic? sau cu unii la care exista 1% sanse sa faca?

 

Oricum bag seama ca tu esti un "Gica contra" si oricum o discutie pe argumente ar fi inutil de purtat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred

 

Da, nu crezi eu cred ceva altul crede altceva...

 

Oricum bag seama ca tu esti un "Gica contra" si oricum o discutie pe argumente ar fi inutil de purtat.

 

Si mai ales cand argumentele includ "eu cred"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur nu veneau cu bani in buzunar dar nici nu se puneau "capra" (scuzati limbajul) in fata FMI la modul asta. In alta ordine de idei, nu cred ca ar fi crescut bugetul la servicii, presedentie,etc. si ar fi dat afara 15.000 de profesori iar pensionarilor cu pensie de sub 1000 RON nu le-ar fi luat dreptul la asistenta medicala. In legatura cu pensionarii ... sti ca oamenii astia au cotizat toata viata pentru a avea pensie si asigurari sociale?

Nu spun ca aia care as fi vrut eu sa vina ar fi facut ceva mai bine insa despre astia de acum stiam ca nu pot face si nu vor sa faca nimic altfel decat pana acum. Asa ca intreb, cum e mai bine cu unii care sigur nu fac nimic? sau cu unii la care exista 1% sanse sa faca?

 

Sa retinem Baselu nu simte criza, serviciile asisderea, simt profii care oricum nu vor fi un pericol niciodata, pentru ca nu au fost in stare sa puna un bocanc pe grumazul viperei anterioare ( cutra aia pesedista), nu o sa-l joace nici pe pumnul cu viteza de 50 km pe ora......

Iar pensionarii, ies ei in strada, se lupta cu fortele, pot bloca un drum, circulatia in tara.....

Cu alde PDL rezonezi cand ai bocancul pe grumazul lor, cand ii poti santaja cu ceva. Sindicatele din invatamant is ZERO BARAT deaorece nu ii pasa nimanui de se ingheata un an scolar, iar pensionarii pot sa moara, ce dracu mai au nevoie de asistenta medicala.

Super Basel de are nevoie de opereaza in strainatatzuri, Pentru el , de asta sa fim convinsi, nu da i flegma pe nici un votant de al lui.

 

Sa nu uitam ca Ridzi a ajuns si este la fel de aproape de Basescu ca si Udrea.

 

Poate odata. Nu mai sunt in gratii basesciene. Relax, nu traiesti in Petrosani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate odata. Nu mai sunt in gratii basesciene. Relax, nu traiesti in Petrosani.

 

Cine nu mai este Rizi ? Nu prea este asa...cel putin Basescu a declarat ca ii este in continuare prietena si mereu discuta cu ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine nu mai este Rizi ? Nu prea este asa...cel putin Basescu a declarat ca ii este in continuare prietena si mereu discuta cu ea.

 

Pentru ca nu sti, sotul doamnei e primar in Petrosani. Unde ei nu si-au mai dat interesul si PDL a luat o bataie crunta.

Doamna, vezi tu, a cam dat banii pentru campania plantei. Elenutza.

Si, ma gandesc ca nu o fi fost atat de proasta incat sa nu aiba cu ce sa il santajeze pe Basel.

Ca e urmarita,ok, eu nu as fi sigura ca o ajunge la puscarie. La cat este ea de bogata, nu avea nevoie de un singur euroi din banii statului. Banii au mers la campanie, ea a fost proasta ca nu a demisionat.

 

Iar ce zici tu de Basel, e jenant deja. Basescu prieten cu cineva?

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine nu mai este Rizi ? Nu prea este asa...cel putin Basescu a declarat ca ii este in continuare prietena si mereu discuta cu ea.

 

Eu dau pe declaratiile lui Basescu exact atat cat valoreaza si asta inseamna ca imi cam e dator :roll:

In ceea ce o priveste pe "minunata" doamna exMinistru, as vrea sa vad ca este condamnata si nu doar cercetata, e o mare diferenta. Desi este evident ca a bagat mana pana la cot in visterie nu m-ar mira ca peste 1-2 ani sa fie achitata din varii motive.

Aici e problema ca PD-L si prietenii lor sunt, sau daca nu sunt, vor sa fie peste tot, in justitie, guvern, parlament, administratie locala,etc. iar asta nu pentru binele meu sau al tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si, ma gandesc ca

 

Tu te gandesti altii cred si uite asa ne imaginam argumentele.

 

Aici e problema ca PD-L si prietenii lor sunt, sau daca nu sunt, vor sa fie peste tot, in justitie, guvern, parlament, administratie locala,etc. iar asta nu pentru binele meu sau al tau.

 

Pai problema asta o au toate partidele politice si o sa existe mereu...cum peste tot in lume este asa deci in final asta nu este o problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu te gandesti altii cred si uite asa ne imaginam argumentele.

Sa intelegem de aici ca tu cunosti adevarul absolut spre deosebire de noi, profanii, care ne dam cu parerea? Asta e si comportamentul lui Base, stie el mai bine, cine nu e de aceeasi parere, sa taca!

Pai problema asta o au toate partidele politice si o sa existe mereu...cum peste tot in lume este asa deci in final asta nu este o problema.

Nu este o problema? Este! Pentru ca nicaieri unde procurorul iti e si avocat si judecator si temnicer nu poate exista libertate. Daca se ajunge la asta ... realmente ... eu plec! Sper sa mai pot ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa intelegem de aici ca tu cunosti adevarul absolut spre deosebire de noi, profanii, care ne dam cu parerea? Asta e si comportamentul lui Base, stie el mai bine, cine nu e de aceeasi parere, sa taca!

 

Asta intelegi tu ?

 

Nu este o problema? Este! Pentru ca nicaieri unde procurorul iti e si avocat si judecator si temnicer nu poate exista libertate. Daca se ajunge la asta ... realmente ... eu plec! Sper sa mai pot ...

 

Pai si cand acuzi o persoana de infractiuni in timp ce justitia dintr-un stat de drept nu face asta cum se numeste ? Avem un stereotip...politicienii sunt corupti...dar de aici nu ne gandim la absolut toti in aceiasi masura ci doar la cei care se gandesc altii si despre care ni se spune zi de zi ca sunt dracu. Tipar de manipulare. Nu o sa se ajunga nicaieri asa cum spui tu...inainte de alegeri se spunea ca daca iese Basescu nu o sa avem guvern pana in vara...o sa fie dezastru...revolutie...prostii. Uite ca avem guvern si nu este nici o revolutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite ca avem guvern si nu este nici o revolutie.

 

Ce ma bucur! Asta este guvernul ce a condus si pana acum si care o sa conduca spre dezastru.

Daca din pura intamplare scapam de rahat, Basel se scapa el de Boc -Poc.

 

Insa este exact genul de guvernare pe care o meritam, fara respect, crescand banii de cheluitala la Basel si la servicii secrete in timp ce profii zboara, au un numar imposibil de mare de kinderi in clasa,( in timp ce tari precum Germania tind spre vreo 15, noi vrem 30 in clasa.) am impozita si pensiile luand exact de la cei mai oropositi.

 

Altora la pasa de terenuri de golf , cat timp TARA ASTA NU ARE DE CE SA FIE VIZITATA. ESTE URATA, TRISTA, GRI, FARA DRUMURI, FARA IMPLICARE SI NU SE VA SCOATE NICIODATA DIN MOCIRLA.

 

E foarte bine ca mocirla cea mai grea este condusa de PEDELEI.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×