Sari la conținut
Forum Roportal
kingofyoursoul

Discutii libere despre pisici

Postări Recomandate

Pisica Ragdoll s-a vindecat partial, s-au terminat medicamentele si l-am lasat in libertatea zi in curte.   Inca este sub influenta medicamentoasa si nu zburda, sta cuminte in locul lui special amenajat si ignorat de ceilalti pisici.   Cam in 2 saptamani va creste inapoi destul din parul pierdut, ne-a spus personalul din spital, nu pare a fi suparat pe noi, n-a fugit departe ca altadata de prezenta noastra.   Pisica neagra nici n-a vrut sa intre in casa, deloc sa doarma unde a lenevit toata iarna, nici apa n-a baut si nu i-am auzit vocea miaunand in paguba.   Schimbarile ajuta la ceva, constatam.    

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint pisici americane, cel negru e din Statul Maine si ma gandesc cum a ajuns in Arizona sa fie popular dar n-are multa lume, asa ne-a spus veterinarul.

Seamana aceste doua rase, Ragdoll e de alta culoare dar pe undeva arata la fel cu Main Coon zic eu, din cate onserv, dar nu stiu mai nimic despre pisici doar ca sint atente la ce facem noi si ne cunoaste sensibilitatile noastre plus se acomodeaza si apreciaza atentia ce le oferim.  Cateodata parca ne vorbesc!!!  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu simt de multe ori ca vrea sa-mi zica ceva. Sa-l vezi ce ochi mari are in momentul ala, ma fixeaza cu privirea si nu se misca deloc !

Mai demult, chiar a reusit s-o faca pe cumnata-mea sa se ridice din fotoliul in care el obisnueste sa doarma.

Editat de Rockabilly
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-e mila de ei ca sint niste creaturi dragalase care vor sa fie langa noi, PISICI URIASE, sa-i aparam, nu stiu de ce s-a jucat cineva cu crearea fiintelor in diferite forme si caracter.   Fiind mult langa noi, se obisnuiesc cu vocile noastre dar ei nu pot articula cuvinte, dar tonul spune o alta poveste decat miaunat in paguba, daca stam sa le analizam si eu am timp in ultima vreme ca a fost si frig si pisica in casa.   Ieri pisica batrina a intrat in baie si s-a aruncat pe jos asa de sperietor, credeam ca si-a dat sufletul, si mi-am dat seama ca a venit de dinauntru gestul, nu controla situatia ... am inceput sa-i cant ceva si am chemat pe sotul ... s-a speriat cand a vazut-o asa deloc in forma de pisica dar respira desi nu n-a dat atentie.  Eram cu ochii pe situatie dar s-a cerut afara dupa cateva ore.   Nu este usoara situatia de suportat.     

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai inainte pisica batrina s-a strecurat in biroul meu, nu stiu cine a lasat usa deschisa de bucatarie ... si fiind oarba nu stie pe unde se iese.  Incerca sa iasa spre geam ca era deschis si simtea aerul si vantul.  Ii explicam ca nu se poate si a devenit agresiv, am chemat sotul si cu forta abia am reusit s-o ghidam afara din incapere, miauna foarte trist dar nu intelegea ca-i vrem binele iar ca ultima solutie folosim forta sa nu ne stresam nici unul din noi prea tare.   


Intre timp i-am pregatit niste bucati de peste de la noi si abia l-a acceptat de suparare.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum trei ani, la ora asta, o asteptam in Koln pe satana mica. A fost dragoste la prima vedere, nu-mi pot imagina viata fara ea. Chiar daca mi-a mancat TOATE zilele. :lol:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×