Sari la conținut
Forum Roportal
kingofyoursoul

Discutii libere despre pisici

Postări Recomandate

Nici vorba. Tine cont ca mai am doi care implinesc 8 ani in august si pentru care simt la fel, sper sa nu ma mai apuce dragostilii si de altii. :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am sarit ca fripti din pat, am auzit un miorlait in curte din ala care-ti scoate si inima din tine, luuung si tragic, n-am cuvinte, am avut sucitorul in mana ca era la vedere in bucatarie si l-am mobilizat si pe sotul ca el nu auzea nimic .... surd aproape pe o ureche si tocmai pe celalalt era culcat ... putea veni Apocalipsa ca el doarme ....

 

Bine ca le-am gasit pe toti 3 pisici pe locurile lor, cred ca unul din pisici negre a gonit o alta pisica din curte, tocmai din spatele casei unde n-avem lumina si am uitat sa aprind in drum spre afara luminile in dormitoare si baie, imi era frica ce o sa vad, sincer, era doar par, nu prea mult dar nu-mi lipsea aceasta alarma din mijlocul noptii.   

 

Mai pot dormi acum!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nici un somnifer n-ar avea efect, insa ma duc in pat, ma intind si stau asa cu ochii inchisi, asta ma ajuta mereu sa ma odihnesc macar partial.

Acum noaptea la TV sint doar vanzari de toate alea ce nu ma intereseaza, iar stirile le stiu deja si cele din Romania.   Acum e liniste afara nici macar masini nu circula.

 

17*C  sint pe moment si se ridica de acum temperatura pana la 35*C.    Le place pisicilor sa stea afara pe iarba sau pe terasa pe locuri speciale.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alarma iar in mijlocul noptii de la pisica din curte, de data asta am gasit un intruder, o pisica venit de undeva dar foarte agresiv, s-a batut cu pisica mea neagra mai tanar, era par o mare gramada pana si gura lui era plin si nu ma lasa sa-l curat deloc.    Am ajuns din timp si cu furtunul de apa rece l-am gonit, sper sa nu mai revina.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar n-o sa incarc arma!!!  las sa-l faca altcineva ca mai sint pisici in jur.   Pe la sfarsitul lunii cand lumea se muta ca vinde casa sau-i da cu chirie sint lasati liberi animalele altadata iubiti de stapani ca unde se duc este interzis sau au de plata si pentru chiriasii patrupezi.   Asta provoca mereu haos in toata America!!!   Se vad pe strazi haite de caini in aceste zile care se plimba pe locul unde mergeau cu gazda zilnic, au medalii in gat cu numere de telefoane expirate ...  Mai sint oameni care lasa animale pe unde cred ca vor fi primiti, daca sint prinsi sint amendati.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×