Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Revad filmele ca nu-mi plac serialele, iar Titanic cand vad simt ca ma inec si eu ca iar ruleaza 24/24 pe un canal ca si restul filmelor pe care nu vreau sa vad. 

 

The Long, Hot Summer - 1958 - cu Paul Newman, Joanne Woodward, Anthony Franciosa, Orson Welles, Lee Remick, Angela Lansbury ... si urmeaza un alt clasic american

Doctor Zhivago -1965 - cu Omar Shariff, Julie Christie, Geraldine Chaplin ... iar sotul va adormi imediat cum aude muzica.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca va mai uitati la filme? Eu nu. Mi-e teama sa nu apara in cadru vreun parvulescu. Am inceput sa am cosmaruri, sau cosmare? :)

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut cosmaruri si nervi la Doctor Zhivago cand am vazut pe tzatza aia comunista in casa deja distrusa al nevestei sale.  

 

Si parca m-am lecuit ... azi m-am uitat la The Way We Were - 1973 - pentru ca-mi place de Robert Redford nu de comunista cu nasul mare.   

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si parca m-am lecuit ... azi m-am uitat la The Way We Were - 1973 - pentru ca-mi place de Robert Redford   

 

Da, Robert Redford este unul dintre actorii desavarsiti (in opinia mea). 

Iata un film fain: "Indecent Proposal".

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-au dat roluri in filme cui titluri sofisticate ca Indecenta asta, insa in realitate n-ar fi sarutat o femeie in timpul filmarilor nici mort, prefera o camila!!! 

Am aflat foarte tarziu despre el, credeam ca toate rolurile ce joaca il caracterizeaza.   Nici de departe, si pe el religia il chinuie, sta in Utah, Stat de Mormoni si-i democrat.


Am vazut mai demult si filmul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-au dat roluri in filme cui titluri sofisticate ca Indecenta asta, insa in realitate n-ar fi sarutat o femeie in timpul filmarilor nici mort, prefera o camila!!! 

Am aflat foarte tarziu despre el, credeam ca toate rolurile ce joaca il caracterizeaza.   Nici de departe, si pe el religia il chinuie, sta in Utah, Stat de Mormoni si-i democrat.

Am vazut mai demult si filmul asta.

 

Depinde la ce te raportezi  atunci cand vezi un film...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi place sa stiu ca un barbat nu este numai pe ecrane Marele Vrajitor iar in realitate e altceva.

In Alain Delon nimeni nu s-a inselat, aveam asteptari cand mergeam sa-l vedem intr-un film nou si mereu a servit elegant ce doreau sa vada femeile.

Filmele ori erau istorice ori de dragoste la care mergeam ca nu erau ca azi din abundenta, si atunci ori eroul istoric admiram oricum arata ... Cocosatul din Notre-Dame sau Şahinşahul Iranului, sau actorul care-l invia pe ecran personajul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×