Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

You Again - 2010 -  cu Jamie Lee Curtis, Sigourney Weaver ... o prostie zis comedie foarte americana, cu chestii din liceu, evenimentul primelor idile adus aminte mai tarziu si razbunari prostesti care chiar ca se intampla aici.  La nunta in ghips la fel normal chiar in cantina spitalului si din astea unde pana si bunicii au de impartit amintiri din liceu. 

Cam multe amintiri negative si altceva nimic, dar voiam sa vad pana unde se ajunge cu gluma. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Harry and Tonto - 1974 - cu Arthur Carney, castigator de Oscar pentru rolul din acest film, un batranel pensionar care nu stie ce sa faca din timpul liber.  L-am recunoscut si pe Larry Hagman intr-un rol scurt si restul echipei imi sint total necunoscuti, insa mi-a placut filmul ca celalalt erou a fost Tonto, o pisica galbena.  Recomand productia asta.

Acum iar ne arata filem premiate si ne promite un Oscar gala mai adunat , dar cine le crede.  Poate sa le trimite acasa prin posta statuetele cu o pizza!!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat la Mute. Inca dupa primele 10 minute am avut tentatia sa inchid, si apoi tot asa, dar m-am uitat pana la sfarsit. Nu-mi place sa las o chestie neterminata.

Pe scurt: nu mi-a placut.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Devil at 4 O'Clock - 1961 - cu Spencer Tracy, Kerwin Matthew, Frank Sinatra ... un alt film slow cu multa discutie artistica insa adormeam mereu. 

Tin minte pe vremuri erau mai apreciate aceste filme cu discutii filozofice intr-un stil oarecare, dar nu ma poate retine sa focus pe ceva, ca nu era pe ce la un moment dat.

Drama exploziei vulcanice si operatiunea de salvare face actiunea filmului insa n-a reusit sa castige suma investit in acest film. 

N-a placut la mai multi tema de lepra, despre care nu prea se vorbeste in filme decat in biblie.   SIDA este mai bine primita oriunde, sau alte boli.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Death on the Nile - 1978 - cu Peter Ustinov, Jane Birkin, Bette Davis, Mia Farrow, George Kennedy, Angela Lansbury, David Niven intr-o povestire misterioasa de dragoste si spionaj/politica in aristrocatia de Agatha Christie ... un fel de Colombo, din trecut ... imi plac peisajele locurilor unde n-am fost niciodata.   Hainele doamnelor la fel ma incanta.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Three Faces of Eve - 1957 - cu Joanne Woodward, Edwin Jerome, David Wayne, Lee J. Cobb ... asta e un film cu o tanara cu multipla personalitate ce n-am imaginat.

A castigat Oscar-ul in 1958 cu acting out un personaj cu acea boala, asta se cheama artista cu talent.  :hi:

Merita vazut filmul.   Am ocazie sa vad multe din filmele premiate in ultimii 90 de ani, chiar acestea de la inceputul traditiei cinematografice.  Ne prezinta pe un canal TV.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Hmm...este un film care ne arata cam ce s-ar putea intampla in cazul in care-ar fi descoperita , din timp,  o cometa care- ar putea sa loveasca planeta Pamant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×