Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmm...este un film care ne arata cam ce s-ar putea intampla in cazul in care-ar fi descoperita , din timp,  o cometa care- ar putea sa loveasca planeta Pamant.

N-as vrea sa stiu informatie din asta, la ce ar servi la umanitate???  Poate nu mor toti, de ce s-ar distruge de frica ...

Am observat, cand se intampla un mare cutremur undeva, imediat avem pe ecrane si filmul San Andreas sau altceva de groaza cu un eveniment din California!!!

Desi este realitate cutremurul in California, parca nu-l vrem mereu sa revedem si filmul sa ne aduca aminte.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as vrea sa stiu informatie din asta, la ce ar servi la umanitate???  Poate nu mor toti, de ce s-ar distruge de frica ...

Am observat, cand se intampla un mare cutremur undeva, imediat avem pe ecrane si filmul San Andreas sau altceva de groaza cu un eveniment din California!!!

Desi este realitate cutremurul in California, parca nu-l vrem mereu sa revedem si filmul sa ne aduca aminte.

Iti respect opinia, desi nu-s de acord cu ea. Io zic ca ar fi foarte bine ca omenirea sa fie informata despre orice se-ntampla sau se poate intampla candva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o localitate mica, n-ar avea acelas efect ca intr-un oras cu milioane de locuitori, care toti in acelas moment ar incerca sa scape de moarte sigura, omorind ce au in cale, sa ajunga mai redepe intr-un loc sigur!!!

Cred ca scena asta n-ai in imagine.   Unde ar fugi toti din blocuri din Bucuresti de exemplu, daca li s-ar anunta ca se bombardeaza???   In subsol la metro???

 

De ce ar vorbi despre ce s-ar putea intampla daca un meteor ar lovi planeta ... desi s-a vorbit si despre asta destul, insa impactul real ce ar provoca, nu se stie!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Hot Rock - 1972 ... nominat pentru Oscar in 1973 dar ma bucur sincer ca n-a castigat nimic.  Daca asta era cel mai bun film al anului. era pacat de pierdut timpul cu restul fabricatiilor.   E de tot rasul actiunea asta, chiar e intr-o ureche, nu face nici cat "Cum sa furi un milion" desi au in comun idei, de baza, sa fure un diamant dintr-un loc foarte pazit cu metode din epoca de piatra.  Aici un muzeu, acolo o expozitie.  Am ragusit de ras ca au ridicat cusca unde era expus piatra si hotul a ramas in colivie pentru o vreme ca era greu.

Pana sa-l ridice iar banditii, deja politia era prezent si fugea dupa ei in 3 directii.    Robert Redford cred ca era foarte desperat ca a acceptat acest rol, ca si restul actorilor.

 

Au contribuit la gluma asta Robert Redford, George Segal, Ron Leibman, Paul Sand ... au furat un helicopter, a nimerit sa-l ridice de pe sol si a gresit adresa de aterizare pe o cladire inalta din Mahattan ... ba au taiat gardul puscariei sa INTRE la ala care a fost arestat in muzeu ... nici copiii de gradinita de azi nu-l gasesc de ras destul comedia asta de spart gheata la atacat banca sau altceva la nivel inalt.   Nu zic totul sa fie si elemente de surpiza, deja prea am laudat filmul asta, dar nu-i de gasit in filmografia lui Redford doar daca type titlul filmului la cautare, se va arunca la suprafata, cred ca nu-i prea mandru de creatia asta, altfel ...  :rot:  :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

What Happens in Vegas - 2008 - cu Cameron Diaz, Ashton Kutcher, Rob Corddry ... filmele cu Ashton nu pot fi serioase si azi e ziua lui la TV ca unu dupa altu ruleaza filmele de mare aventura care mai e care.   Nici Cameron Diaz nu stie pe ce lume traieste  in acest film sau in oricare altu, dar e o zi de primavara si merge orice comedie desezon.

Las Vegas la fel nu este un loc sacru, cativa si dintre forumisti au fost acolo, la cei care locuiesc in Europa ma refer.   Este on oras in schimbare mereu si fara ceasuri in public. 

Pe cine ar interesa cat este ceasul si ce zi este azi ... nic geamuri n-au cazinourile decat la lumina neonului functioneaza sa para ca e noapte inca pe toata planeta.

Ei s-au imbatat si s-au casatorit intr-o capela, doar acolo se poate face fara probleme c-ar fi adulter sau Mare Pacat.  Preotii de acolo zambesc la toate pacatele ...

De obicei ... Ce se intampla in Vegas, ramane in Vegas ...  :haha:  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Chase - 1966 - cu Marlon Brando, Jane Fonda, Robert Redford, Robert Duvall ... un film care ar fi trebuit sa fie super bun cu acesti actori minunati, este ca si intins cu incetinatorul ... doar pentru actiuni rasiste se strang pumnii repede, in rest parca este o lenevire al unoirotexani bogati si corupti sa prinda pe cineva suspect de crima si desigur vor sa fie prins si arestat un negru doar ca a trecut pe acolo.  Poate pe vremea acea era un mare film, azi insa se adoarme rapid in toiul actiunii ca nimic nu se potriveste cu aspectul vietii actuale. 52 de ani sint jumatate de secol in care s-au schimbat foarte multe traditii si obiceiuri decand a aparut filmul.  N-am vazut cand eram copil acest film, precis si asta conteaza ... si ma gandeam ca au mai ramas filme pe care nu l-am revazut de atunci ... Floarea de Cactus, este unul din multi, care mi-a placut enorm de mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La dernière fois que j'ai vu Paris - 1954 - Elizabeth Taylor, Van Johnson,  Walter Pidgeon,  Donna Reed,  Eva Gabor,  Kurt Kasznar,  Roger Moore ...

imi plange sufletul canf vad acest film nemaipomenit de bine realizat in acei ani.  Superba creatie a lui  F. Scott Fitzgerald ... Ultima oara am vazut Parisul.

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Downhill Racer - 1969 - cu Robert Redford, Gene Hackman, Camilla Sparv ... o alta drama, sportiva de data asta,  din care specialitate se fac chiar putine filme.

Coruptie mare si in industria asta pus pe seama unui tanar dintr-o localitate mica, doar la schiat se pricepe.  Viata si femeile are de descoperit fara instructor ...

 

Mi-a placut, l-am revazut dupa multi ani si acest film.  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×