Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Delirious - 1991 - un film hilarious si stupid as zice ca e doar pentru cei care pot sa rada la orice, dar ma odihneam si-mi place de John Candy, asa ca m-am uiatat la acest film mediocru mai mult pentru cantecele lui Prince.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mr. & Mrs. Smith - 2005 - cu Brad Pitt, Angelina Jolie ... un film de actiune mai aparte, pe lista mea neagra merge si pelicula asta, stilul adorat a lui Ange e lupta. 

Nu stiu de ce nu si-a facut cariera in armata americana!!!  

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

What happened to Monday. My god! Credeam ca nu mai sunt filme care sa ma impresioneze. Dar a reusit.  Sunt inca lovit.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

What happened to Monday. My god! Credeam ca nu mai sunt filme care sa ma impresioneze. Dar a reusit.  Sunt inca lovit.

 

Vazusem doar Trailer-ul si chiar intentionam sa-l vad in Week end. 

 

Editat de LuciaD
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata ma intreb de ce se fac filme atat de violente, intr-o lume din ce in ce mai civilizata si mai supusa legii. Ma gandeam ca sunt facute ca un fel de avertisment, sa fim atenti la abuzuri si sa luptam impotriva lor, dar incep sa cred ca aceste filme nu fac decat sa ne obisnuiasca cu actuale si viitoare abuzuri, prezentadu-ni-le ca pe ceva ce nu putem evita si pe care pana la urma le vom accepta, asteptand apoi sa apara de nicaieri un erou sau mai multi, care sa ne izbaveasca.

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, violenta se vinde!!!  Cei care scriu scenariu sint mereu cautati, le vand americanilor ca aici sint mai multi investori si tehnici de filmare si se poate castiga bani buni in prima saptamana dupa premiera sau lansarea pe piata.   Chinezii adora si multi peste tot pe planeta, mie  nu-mi plac si le evit cat pot.

Au castigat aproape 20 de milioane de dolari din acest film, sint doar marfa ca filmele indiene.  Nu vor Oscars sau alte premii doar bilete si floricele vandute in zile reci la cinema.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit un film din 2014 pe care nu-l vazusem: The Equalizer, cu Denzel Washington. Chiar mi-a placut. Cam violent, dar nu ma mai plang.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit un film din 2014 pe care nu-l vazusem: The Equalizer, cu Denzel Washington. Chiar mi-a placut. Cam violent, dar nu ma mai plang.

 

L-am vazut si io. Fiecare film pe care-l vedem ne "spune" ceva. Nu-mi plac nici mie violentele, insa filmul este, intr-adevar, un film bun. Denzel Washington face parte dintre actorii pe care-i apreciez . Mie imi place sa ma uit la unele filme, ma relaxeaza, gasesc multe informatii transmise dincolo de imagini sau cuvinte.

Niciodata nu ma uit la filmele catalogate horror !

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-am vazut si io. Fiecare film pe care-l vedem ne "spune" ceva. Nu-mi plac nici mie violentele, insa filmul este, intr-adevar, un film bun. Denzel Washington face parte dintre actorii pe care-i apreciez . Mie imi place sa ma uit la unele filme, ma relaxeaza, gasesc multe informatii transmise dincolo de imagini sau cuvinte.

Niciodata nu ma uit la filmele catalogate horror !

Da,nu imi place  violenta, dar cand apare dupa o indelungata lupta cu sine, cand asta poate fi ultima solutie, atunci o accept.  Iar Denzel m-a facut sa cred ca era ultima solutie.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×