Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Poze adunate de prin locuri vizitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu promovarea ar fi o problema ci banii!!!    O carciuma se reclama imediat la turisti, altceva ... nu este important.  Asa a fost mereu.  

Daca nu este vandut locul unui STRAIN care da jos imediat o gramada de bani care se poate imparti intre cativa POTENTIALI politicieni, n-au interes!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, King1 a spus:

 

Chiar pacat, astia prin strainatate o piatra de pe timpuri daca au, imediat o incercuiesc, pun panouri cu informatii si gata loc de vizita.

Of, cum nu stim sa ne promovam. Acolo la Sarmizegetusa s-ar putea face atatea langa sit. Plus o cale de acces buna, sa poata veni turistii usor de oriunde.

Doamne fereste sa se faca in locul ala promovare pentru turismul intensiv. Cercetarile inca nu sunt incheiate si situl trebuie protejat prin orice mijloace. Nu este un obiectiv pentru turismul larg, este o zona de cercetare stiintifica de imensa valoare. Nu se preteaza pentru hoarde de turisti cu inghetata in mana care belesc ochii la doua pietre si o groapa. Deci, nu, merci. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, The Unknown a spus:

Nu promovarea ar fi o problema ci banii!!!    O carciuma se reclama imediat la turisti, altceva ... nu este important.  Asa a fost mereu.  

Daca nu este vandut locul unui STRAIN care da jos imediat o gramada de bani care se poate imparti intre cativa POTENTIALI politicieni, n-au interes!!!

Șarap.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de la cineva cum ca doar in 2023 se mai poate calatori in UK fara viza, e adevarat?

 

On 3/1/2023 at 8:53 AM, Rodica` said:

Doamne fereste sa se faca in locul ala promovare pentru turismul intensiv. Cercetarile inca nu sunt incheiate si situl trebuie protejat prin orice mijloace. Nu este un obiectiv pentru turismul larg, este o zona de cercetare stiintifica de imensa valoare. Nu se preteaza pentru hoarde de turisti cu inghetata in mana care belesc ochii la doua pietre si o groapa. Deci, nu, merci. 

 

Categoric trebuie protejat, dar asta nu inseamna ca nu se poate promova, impunand niste rigori pentru turisti.

In fine, e o discutie ampla si parerea mea vizavi de cercetarile pe care le facem ..., dar nu intru acum si aici in expunerea ei.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, King1 a spus:

Am auzit de la cineva cum ca doar in 2023 se mai poate calatori in UK fara viza, e adevarat?

Asta NU cred ca se refera si la ROmania ca REGELE Chuck are proprietati in Romania si viziteaza des.   Ar trebui ridicat tonul in caz ca el scoate lege noua si pentru romani!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu știu nimic despre vize, îmi pare rău. Pe gov.uk nu scrie nimic.

Astăzi am fost pe un deal, într-un parc aproape de oraș. Tot în vârf, acolo, mai erau niște cetățeni.. și unul din ei tocmai se pusese în genunchi și făcea o cerere în căsătorie. A fost foarte drăguț și emoționant, oarecum. M-am bucurat că am auzit întrebarea :happy: "will you marry me?" Și ea a fost foarte surprinsă și a zis yeees! Am aplaudat și am scos telefonul să îl prind în genunchi, dar n-am mai reușit.

IMG_20230304_114101.jpg

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stratford-upon-Avon, orașul natal al lui Shakespeare. Prima poză e casa in care s-a născut și a crescut.

IMG_20230318_170311.thumb.jpg.0772096c4c8b343a5be975d8021aa07d.jpg

IMG_20230318_153935.jpg

IMG_20230318_162017.jpg

IMG_20230318_164946.jpg

IMG_20230318_163835.jpg

IMG_20230318_164128.jpg

IMG_20230318_160343.jpg

IMG_20230318_164248.jpg

Editat de Amarena
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frumos.

 

Mi-a mancat ficatii de-a lungul vremii.

 

Cand poti sa te duci sa vezi Othello la National Theatre. Am o vaga impresie ca o sa iti placa cum joaca Iago.

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×