Sari la conținut
Forum Roportal
MEFIST0

Romanii sunt de acord cu amprentarea tiganilor, OPRITI MINCIUNA SI DENATURAREA ADEVARULUI !

Postări Recomandate

Auzi,man...daca ma nasteam tiganca,ma uneam cu restul tiganilor cinstiti si "la locul lor" si declaram razboi celor care ne fac rasa de cacao in loc sa fac pe victima si sa incurajez infractionalitatea si parazitismul! 8)

Dar cum ne-am nascut romani, hai sa ne unim nu impotriva tiganilor, ci impotriva celor care incearca sa ne transforme pe toti in tigani. :lol2:

 

Eu sunt de acord cu ampretarea si chiar cred ca ar trebui facuta si la noi in tara si apoi sa li se faca si acte, pentru ca multi dintre rromi nu au nici un fel de acte, sunt pe dianafara societatii.

Si ce sa scriem pe acte, roman? Ca multi care au acte si jefuiesc, pe pasaport, roman le scrie... Dar in ultimul timp sunt si destui romani tiganizati :o:

 

Pai sa-i trimitem intr-un lagar cu sarma ghimpata si la dushuri sa punem gaz sarin?

Mie mi se pare o metoda mai buna.

Ce sa mai incercam sa civilizam.Nu-i asa?

Nu mai e sarma pentru garduri, au furat-o pe toata :lol2: dar poate ne finanteaza .UE ideea asta... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt de acord cu ampretarea si chiar cred ca ar trebui facuta si la noi in tara si apoi sa li se faca si acte, pentru ca multi dintre rromi nu au nici un fel de acte, sunt pe dianafara societatii.

Pe de alta parte e drept ca nu-i putem baga pe toti in aceeasi oala (eu am un prieten tigan care e om muncitor si cinstit si e chiar apreciat de cei care-l cunosc), dar ponderea celor care comit faradelegi din totalul populatiei rrome e net majoritara, in timp ce la alte populatii "uscaturile" sunt un procent minoritar. La ei majoritatea nu invata carte, nu invata vreo meserie, nu lucreaza, vandalizeaza cladirile in care chiar ei locuiesc, fura, cersesc. Problema mai mare este ca nici nu vor sa se schimbe.

E drept ca nici nu exista programe bine puse la punct de integrare a lor, dar si daca ar exista sunt convinsa ca ar fi foarte reticenti sa fie integrati normal in societate cu drepturile si, mai ales, obligatiile pe care societatea le cere.

in acest caz...ceri de fapt amprentarea poporului roman.. :lol2:

 

 

Pai sa-i trimitem intr-un lagar cu sarma ghimpata si la dushuri sa punem gaz sarin?

Mie mi se pare o metoda mai buna.

Ce sa mai incercam sa civilizam.Nu-i asa?

acest sistem s-a mai folosit odata...inteleg ca ai postat la misto...dar ....cine vrei sa inteleaga???cineva care posteaza"perle" ca cele de mai sus???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Auzi,man...daca ma nasteam tiganca,ma uneam cu restul tiganilor cinstiti si "la locul lor" si declaram razboi celor care ne fac rasa de cacao in loc sa fac pe victima si sa incurajez infractionalitatea si parazitismul! :bye:

DACA... si cu PARCA... sunt 2 entitati care deja nu mai au nevoie de prezentare. :spiteful:

 

Ce-ar fi sa ne raportam strict la ce avem si sa punem problema asa: nu toti sunt asa, iar judecarea tot mai accentuata a oamenilor la gramada nu poate decat sa aduca.. ce a adus holocaustul, de ex.

 

Ce e asa greu sa intelegeti: discriminarile nu trebuie sa le facem noi, prin faptele care le comit, ei singuri se discrimineaza! Iar cine are ochi sa vada si urechi sa auda, sigur va intelege! Cand se vor mai vedea statisticile per emigranti din inchisorile italiene, opinia publica va trage singura concluziile.

 

Mai tine minte ce le facea marele impuscat la tiganci cand veneau la doctor? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce-ar fi sa ne raportam strict la ce avem si sa punem problema asa: nu toti sunt asa, iar judecarea tot mai accentuata a oamenilor la gramada nu poate decat sa aduca.. ce a adus holocaustul, de ex.

 

E drept ca nu toti sunt asa, dar cu o floare nu se face primavara si realitatea e ca marea majoritate traiesc fara nici o lege si fara nici un dumnezeu. Si atunci ce facem cu oamenii astia? Trebuie cumva ajutati/fortati sa se integreze in societate, cu aceleasi drepturi si obligatii ca restul cetatenilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, dupa saltimbancul Musolini, alt saltimbanc, Berlusconi se de in stamba plamband soldatii pe strazile Romei pentru a-i apara pe italieni de tigani cu armata. Asa circ numai la niste latini poti vedea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×