Sari la conținut
Forum Roportal
MEFIST0

Romanii sunt de acord cu amprentarea tiganilor, OPRITI MINCIUNA SI DENATURAREA ADEVARULUI !

Postări Recomandate

Italienii si fetitele de etnie tiganeasca moarte pe plaja

 

 

Tiganii recunoscatori pentru amprentare

 

Da...si? :P

Tare as vrea sa vad cum reactioneaza romanii in cazul in care ar fi pe plaja lor 2 marocani clandestini,morti. :crazy:

 

 

cum de le'or fi dat romanii voie aromanilor sa se numeasca asa?

 

in prostia mea , de om needucat , ma intreb daca o avea cineva bunavointa sa posteze totusi etimologia cuvantului...poate ne'om lamuri...

 

interesant mod d a privi lucrurile...ma gandeam , amuzat...ce pacat ca rusii is prea blonzi pentru a da vina pe tiganii lor...e mult mai greu sa fie confundati

 

cetatenia unui stat o primesc toti cei nascuti in acel stat...din cate stiu eu , e o lege ce se aplica in destul de multe tari ...

:) Corect! Atunci,ce mama dracu' vor? De ce se vor tratati special? De ce au legi speciale?

La primul recensamint,ma declar tiganca! :lol2: Sunt numai avantaje...sa moara dujmanii mei! ;)

 

 

dar oare cum se simt oamenii aia cand aprioric au fost ocoliti...doar pentru ca au alta origine pe certificat?

 

si am mai pierdut un act...oare cand ne'or fi dat noua voie locuitorii Romei...sa ne numim 'romani' ...ca doar n'am fost singurii colonizati ( si nici macar atat nu prea am fost fata de altii ) :jester: ?

Wai...taticu'...romanii,au singe de roman dar tiganii,au singe de indian. :lol2:

 

 

de acord cu tine pana la un moment dat. e adevarat ca sunt hoti si vai de capul lor, ca nu le place sa munceasca, ca cersesc, ca...ca....etc.

 

dar vina majoritara o poarta guvernul. de ce? pai pentru ca nu stie decat sa dea bani degeaba celor care nu muncesc. pai de ce nu ii trimite la munca? mai frate, nu ai scoala, nici o problema, trebuie oameni la curatat de santuri, maturat strazi, etc. aici la mures din cate stiu este un atelier de tamplarie, unde tiganii, sau romii sau cum dracu le mai zice acuma, lucreaza si isi primesc frumos banii. sunt putini, dar e si asta un inceput.

 

ia sa scoatem frumos ajutorul de stat pentru oamenii care nu vor sa munceasca! nu vrei sa muncesti, nu mananci! ca mie de exemplu nu imi convine sa lucrez si sa dau bani cuiva care face copii mai repede ca o iepuroaica, doar pentru a primi alocatia.

 

cat despre ce e in italia, din cate stiu UE sustinea sus si tare ca vai ce discriminati sunt tiganii la noi. ei bine acum au ajuns sa fie si problema lor. si daca tot sunt asa 'dastepti' sa o rezolve, dar nu cu mii de euro ca sa vina inapoi. noi nu am reusit sa ii integram, sa ii integreze ei.

 

numa' bine

:D Pai,"cine inparte,parte isi face!"

Normal ca banii contribuabililor romani merg in burtile tiganilor cit timp juma' de guvern,inclusiv presedintele tarii sunt de-ai lor! :lol2:

A verificat cineva cite ajutoare sociale se dau romanilor si cite tiganilor? :) Tinindu-se seama fireste,si de procentul pe care il reprezinta etnia respectiva...

Simplu:nu merg la scoala,nu voi fi angajata,voi face pe victima si ma va intretine statul roman si uniunea fraieritana. :good:

 

clar , limpede si la obiect...in ghetouri cu ei...

o singura nedumerire am si eu , poate nici nu era locul sa o exprim aici...ei sint in fiecare tara...cum saracie vanata nu au stricat si imaginea Ungariei , Spaniei etc?

Simplu:aia,au "cologni" si nu le permit sa pasaie! :yes: Si nici nu-i hranesc pe trintori...din banii contribuabililor.

 

 

Iar legile comune au fost si aplicate spre diferenta de Romania unde nu se aplica decat legile absurde care nedreptatesc.

Da-mi si mie exemplu o lege d'asta care nedreptateste! :lol2:

Cite legi protectoare ale natiei romane ai vazut tu? :)

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da-mi si mie exemplu o lege d'asta care nedreptateste! :crazy:

La puscarie pentru furtul unei gaini in conditiile in care iti mor copiii de foame, in Bahamas cu avionul personal pentru furtul a miliarde. "Scapati de puscarie 'pe caz de boala'" saracutii. Da ce sa mai vorbim de legi, se fac falsuri pe fata, criminali ajunsi vedete... presedinti analfabeti... cizmarii nemernici miliardari, oamenii cu cap mor de foame daca nu-s si nemernici... si tot felul de lucruri cu capul in jos. De la ce s-a ajuns aici? In primul rand legile special facute sa avantajeze anumite categorii mana in mana cu coruptia, media cu dezinformarea si educatia cu indoctrinarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cuvantul , in limba lor , inseamna ceva aparte , o simpla cautare pe google poate va lamuri ca pur si simplu inclusiv povestea asta cu 'rom' vs. roman exista de mult mai mult timp

 

procentual...la cat sange roman au romanii...puteam sa ne numim si slavi linistiti...

 

declara'te tiganca...si apoi , du'te sa incerci sa te angajezi undeva...apoi mai vorbim

 

condamnati pe baza acelorasi reguli pe care nu va pare voua bine ca sinteti condamnati

 

si , procentual...am cunoscut mult mai multi romani care fura decat togani...(in tara si in afara)

 

ex. minor : nu stiu decat 1 sau 2 oameni care sa nu fi plecat din fabricile , institutiile ...ce or fi alea unde lucreaza...macar cu cate o amintire personala...insusita cu dreptul :'da ce , eu de ce sa nu , doar nu's mai prost?'

 

si , la cum ii hranesc aia pe trantorii ce au cetatenia statelor respective...iarasi m'as mai interesa odata in locul tau , poate , poate...

 

pe hartie , intr'adevar ...multe ajutoare sint pentru tigani...te'ai uitat in buzunarele cui intra...eu imi aduc aminte cin se bulucea pe vremuri in primarii...cand ajungeau tirurile de dincolo...inainte sa se apuce a se face pachetele pentru 'ajutoare'

 

ma intrebam cand vom incerca sa ne corectam neputintele si tarele noastre...inainte de a le pesepsi aprioric pe ale altora...si inca ceva , rusine...ca sint roman pentru ce au facut altii , nu mi'a fost niciodata...dar din cand in cand imi crapa obrazul...pentru ceea ce fac ai mei conationali

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La puscarie pentru furtul unei gaini in conditiile in care iti mor copiii de foame, in Bahamas cu avionul personal pentru furtul a miliarde. "Scapati de puscarie 'pe caz de boala'" saracutii. Da ce sa mai vorbim de legi, se fac falsuri pe fata, criminali ajunsi vedete... presedinti analfabeti... cizmarii nemernici miliardari, oamenii cu cap mor de foame daca nu-s si nemernici... si tot felul de lucruri cu capul in jos. De la ce s-a ajuns aici? In primul rand legile special facute sa avantajeze anumite categorii mana in mana cu coruptia, media cu dezinformarea si educatia cu indoctrinarea.

:doh: Legea...vreau,acum...aici,legea care ai nedreptateste pe tiganii romani! :resent:

Ca una care ai nedreptateste pe romani,exista. :yes: Legea aia... ;) 31,parca era.

Iar cu furtul gainii,scutiti-ma... ca m-am intoxicat! :doh:

Se pedepseste fapta nu,conteaza valoarea furtului.Ca furi un ou ori un bou,furtul,tot furt ramine!

Pe cine,ce intereseaza ca iti mor copiii de foame? :o: Munceste si intretine-i ori omoara-te impreuna cu ei;eu,daca-mi mor copiii de foame,nu ma apuc de furat.Atunci,tu,de ce s-o faci?

Atunci,hai sa ne lamentam toti ca ne mor copiii de foame si sa ne apucam de furat! :doh: Care pe care...jungla,papa'...

Sarazine...treb'soara cu angajatul,las-o jos ca macane!

Li s-au creat locuri speciale in facultati(ce aberatie! :doh: ),li s-a organizat bursa locurilor de munca...

Citi s-au prezentat? :o: Citi s-au angajat?

Intrebare:de unde frate palate si kilograme de aur pe ei cind, nu muncesc? De ce nu-i controleaza nimeni,legile alea europene...sursa veniturilor? E licita,ilicita...

Mie,sa nu-mi vorbeasca nimeni despre tigani ca am trait 10(zece)ani intre tigani si-i cunosc mai bine decit imi cunosc mama! :doh: Deci,nu teoretizez...

Si ca sa revin la tema topicului:ce mama dracu' atit caz pe tema amprentarii? :) Nu-i omoara nimeni.Si pe mine m-au amprentat italienii,si pe restul strainilor...de ce ar face exceptie tiganii romani? :roll:

Da,sunt de acord cu amprentarea oricui! :P (Cu cip-urile,nu-s de acord...)

Sunt o rasa problema,cu un procent de infractionalitate extrem si se impun masuri extreme.

Mai mult:hotilor,sarlatanilor...le-as face semn in frunte cu fierul incins,ca la vite...sa se vada... si sa stie lumea sa se fereasca de ei.I-as stigmatiza pe viata.

Spui ca si romanii,si altii...fura. :good: Corect!Dar nu ma fura pe mine ,ca cetatean. Citi romani,nemti ori unguri ai prins tu cu mina in buzunarul tau? :P

Daca ar sparge o banca nu m-ar deranja...treaba legii...si banca,e asigurata...isi recupereaza banii...dar,pe mine m-a nenorocit tiganu' ca-mi mor copiii de foame pina la salar ca eu,nu ma duc la furat ca el.

Sesizezi diferenta?

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le incurci pe toate. Ideile astea trebuiesc tratate pe rand. Legile si felul in care sunt aplicate nedreptatesc toti oamenii in general si avantajeaza nemernicii. Nu trebuie sa ne complacem in situatie, ci sa o rezolvam. Copiii mor de foame cand guvernele fura prea mult, altfel nu s-ar pune problema. Tiganii criminali, hoti, ar trebui pedepsiti bineinteles la fel ca oricare criminal. De cate ori sa repet ca problema este aplicarea legilor impotriva criminalitatii si coruptia, si nu tiganii. Daca legile ar fi aplicate pentru toti si s-ar revizui sa devina legi curate, fara portite perverse, n-ar mai exista tigan hot, sau cizmar miliardar criminal nenorocit.

 

Nu e cazul sa fim rasisti. Ar trebui sa deschidem ochii si sa linistim organizatorii criminali ai societatilor secrete masonice internationale care ne manaca zilele si din cauza carora se chinuie omenirea. Astia arunca cu praf in ochi si lasa intentionat sa se creeze situatiile astea, ba le intretin pervers din umbra, pentru ca mai apoi sa poata strange si mai mult cureaua.

 

Apoi problema internationala este ca nu se stie care este roman si care este tigan, in felul asta legal pot fi tratati toti romanii ca "tigani", ceea ce este o problema si nu stiu cum de accepta romanii ca proprii conducatori sa accepte lucrurile astea la nivel international (conducatorii le accepta pentru ca sunt masoni si fac jocurile masoneriei internationale).

Conducatorii executa ordinele masoneriei nenorocite internationale, iar poporul este intr-o ignoranta si lipsa totala de intelegere. Efectiv ma ingrozesc de perceptiile gresite ale realitatii pe care o demonstreaza majoritatea si nivelul lipsei de ratiune la care s-a ajuns. Poporul a ajuns un copil traumatizat sistematic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sesizezi diferenta?

 

nu , eu is mai greu de cap

s'au prezentat

si eu cunosc cazuri...in care au fost refuzati la interviu pentru ce au trecut la nationalitate , si nu numai unul; alte cazuri in care au fost scosi afara din baruri...si nu erau din aia cu aurul gramada , nici cu fuste si nici cu cazier...

 

din buzunarul propriu , nimeni , nimic

din casa , un roman si un sarb...in doua situatii diferite...

crescut nu musai intr'o comunitate inchisa de tigani...dar intr'una in care existau destui...printre care , ca in orice alta comunitate...si buni , si rai

 

tu vrei sa stigmatizezi cu fierul o intreaga comunitate pentru aspectele negative ale unora din indivizii care o compun?

ma intreb atunci cat crezi in civizilizatie , in puterea ei si in modalitatile ei de exprimare?

era doar o intrebare retorica...

Editat de sarazin79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare,vorbeste din propria experienta...si cum experientele sunt diverse,nu-i de mirare ca nu suntem de acord... :)

Nu mai comentez... ca ne-am intelege ca surdu' cu mutu'. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
s-a deschis o petitie

 

Postul super-ultra-bombastic "Realitatea" impreuna cu satra "Romani Criss", anexa a retelei Soros Open Network, care a inventat cuvantul "rom/romani", a ajuns sa scoata poporul roman la inaintare pentru tiganii care ne-au facut de ras peste tot in lume. Ne-am lasat destul calcati in picioare, batjocoriti si umiliti de "minoritatea" tiganeasca, atatia ani! Din cauza lor ne-am pierdut orice urma de demnitate! Cum sa mai poti spune strainului ca tu esti ROMAN, nu tigan (sau rom), cand tiganul ti-a luat-o inainte si i-a jefuit casa, masina, magazinul sau i-a violat sotia... Si tiganul, care-si spune rom, vine din ROMANIA! Si, dupa toate astea, noi, ROMANII,sa le luam apararea tiganilor? Sa "amprentam" benevol, din spirit de asa-zisa solidaritate cu ei? Sa ne solidarizam, deci, cu hotii, violatorii si criminalii?! Niciodata!

 

Minunata si nevinovata etnie tiganeasca, ce napastuita e ea!!! Cum indraznesc popoarele asuprite de tigani sa ii legitimeze tocmai pe ei, buricul pamantului. Ce nenorocite sunt popoarele Europei care nu se mai lasa jefuite si omorite de catre acesti colonisti indieni!!!

 

Exact acum 2 zile am reusit sa fiu martor la o flegma data de un tigan (bietul de el) unei domnisoare care a cerut sa fie lasata in pace de catre "bietul tigan" pt ca acesta a incercat sa o pipaie. ACEA DOMNISOARA NU A PRONUNTAT NICI O INJURIE LA ADRESA TIGANULUI. NICI INAINTE DE FLEGMA NICI DUPA FLEGMA. Am intervenit impreuna cu un amic iar "bietul tigan" a inceput sa profereze ceea ce profereaza rasa tiganeasca de obicei. Amenintari si injuraturi. Daca-l bateam ma amenda politia GARANTAT. Oare de ce sunt romanii atat de rasisti in ce priveste tiganii? FIECARE ROMAN ARE UN RASPUNS CU UN EXEMPLU DE ACEST GEN IN VIATA LUI.

 

Nu va mai ascundeti dupa degete Domnilor de la Irealiatea si nu mai spuneti ca exprimati opiniile romanilor pentru ca ignorati PAREAREA GENERALA A 99 % DINTRE ROMANI CARE VA SCRIU PE FORUM LA CHIAR LA INITIATIVA DESCHISA DE DUMNEAVOASTRA, CENZURATI SI DATI PE POST IN SCHIMB NUMAI MINCIUNI DENATURATE.

 

"Irealitatea" TV si moderatorii acestei emisiuni, sa trimiteti comentariile exprimate de romani pe forumul campaniei abominabile, mincinoase si jegoase initiate de dumneavoastra Ministerului de Externe pentru ca Guvernul Italian sa observe ca ii sustinem in acest proiect si sa nu ne mai asocieze cu imaginea tiganilor de pretutindeni !!!

 

DA, SUNTEM DE ACORD CU AMPRENTAREA NOMAZILOR TIGANI CARE NE-AU FACUT DE RAS PESTE TOT IN LUME !

 

 

 

http://www.petitieonline.ro/petitie/romani...-p31321038.html

Auzi man, tu daca te nasteai tigan, mai erai acum pe forum cu topicul asta? Poti sa-ti alegi singur locul si familia in care urmeaza sa te nasti? La asta nu te-ai gandit?

 

Apropo, avem tigani pe forum? Macar cativa se samanta? Unde sunteti mah manca-v-as.. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Auzi,man...daca ma nasteam tiganca,ma uneam cu restul tiganilor cinstiti si "la locul lor" si declaram razboi celor care ne fac rasa de cacao in loc sa fac pe victima si sa incurajez infractionalitatea si parazitismul! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de acord cu ampretarea si chiar cred ca ar trebui facuta si la noi in tara si apoi sa li se faca si acte, pentru ca multi dintre rromi nu au nici un fel de acte, sunt pe dianafara societatii.

Pe de alta parte e drept ca nu-i putem baga pe toti in aceeasi oala (eu am un prieten tigan care e om muncitor si cinstit si e chiar apreciat de cei care-l cunosc), dar ponderea celor care comit faradelegi din totalul populatiei rrome e net majoritara, in timp ce la alte populatii "uscaturile" sunt un procent minoritar. La ei majoritatea nu invata carte, nu invata vreo meserie, nu lucreaza, vandalizeaza cladirile in care chiar ei locuiesc, fura, cersesc. Problema mai mare este ca nici nu vor sa se schimbe.

E drept ca nici nu exista programe bine puse la punct de integrare a lor, dar si daca ar exista sunt convinsa ca ar fi foarte reticenti sa fie integrati normal in societate cu drepturile si, mai ales, obligatiile pe care societatea le cere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×