Sari la conținut
Forum Roportal
MEFIST0

Romanii sunt de acord cu amprentarea tiganilor, OPRITI MINCIUNA SI DENATURAREA ADEVARULUI !

Postări Recomandate

Exact. Ai grija ca aluneci pe panta "teoristilor" conspiratiei, cand incepi sa vezi adevarul esti bagat repede la "paranoia" :)

 

Pt mine teoriile concepute de altii ma lasa rece . De obicei cred doar in realitatea care o vad cu ochiul liber in lumea in care traiesc . Nu imi bat capul cu teorii sau filme .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pt mine teoriile concepute de altii ma lasa rece . De obicei cred doar in realitatea care o vad cu ochiul liber in lumea in care traiesc . Nu imi bat capul cu teorii sau filme .

Pai de asta le numesc "teorii", pentru ca nu exista nici o teorie. Termenul "teorie" este inventat pentru a-i da aspectul unei teorii. De fapt sunt doar fapte documentate si inregistrate, care analizate atesta conspiratiile. Nu exista nici o teorie. Este doar o colectie de fapte neglijate sau ascunse din fata ochilor publicului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai de asta le numesc "teorii", pentru ca nu exista nici o teorie. Termenul "teorie" este inventat pentru a-i da aspectul unei teorii. De fapt sunt doar fapte documentate si inregistrate, care analizate atesta conspiratiile. Nu exista nici o teorie. Este doar o colectie de fapte neglijate sau ascunse din fata ochilor publicului.

Corect.

Eu va si realitatea si ceea ce vad in realitate ma duca cu gandul la "teoria conspiratiei".

Pentru mine e simplu.

E ca in Evul Mediu.Cei care conduc (mai ales din umbra) marile companii sunt nobilii iar restul sclavii lor si au conceput un sistem asa de bine pus la punct ca sclavii nici macar nu isi dau seama ca sunt sclavi,a inca mai si cer sa fie sclavi,nedandu-si seama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar Cleric Preston ar vrea sa fie un stapan de sclavi dar e prea fraier pentru asta fiind in realitate doar un trepadush caruia i se arunca niste oase si mai da si el din coada pe langa stapani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar Cleric Preston ar vrea sa fie un stapan de sclavi dar e prea fraier pentru asta fiind in realitate doar un trepadush caruia i se arunca niste oase si mai da si el din coada pe langa stapani.

 

Era vorba de ţigani, nu de mine. Toată lumea le plangea de milă, iar ei sunt total mulţumiţi de amprentare. Pentru ca ţiganii se simt băgaţi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai acelsi lucru il doresc si eu , chiar nu am inteles de ce te-ai impiedicat de mine .

Dar a pretinde aceleasi drepturi si legi atat pt infractori cat si pt cetateni pasnici mi se pare nu numai o prostie ci si nedreptate si discriminare .

Pai exact din cauza acestor legi tampite "nediscriminatorii" sunt eu si tu ca romani etichetati tigani iar tiganii infractori , cersetori si vanzatori de copii sunt etichetati "romani". Iti convine?

Si cum vezi tu aceasta impartire a legilor ?

Cum delimitezi tu infractori de oamenii pasnici ?

Ca doar orice om pasnic este un posibil infractor.Faptele lor ii delimiteaza pe unii fata de ceilalti, dar care mai trebuiesc si dovedite.

 

Pentru mine e simplu.

E ca in Evul Mediu.Cei care conduc (mai ales din umbra) marile companii sunt nobilii iar restul sclavii lor si au conceput un sistem asa de bine pus la punct ca sclavii nici macar nu isi dau seama ca sunt sclavi,a inca mai si cer sa fie sclavi,nedandu-si seama.

Corect, numai ca cea ce spui tu are radacinile in Antichitate din vremea Imperiului Roman. Romani au fost primii care au inventat peculium-ul , adica sclavul avea o oarecare libertate economica si putea incheia raporturi juridice in numele si favoarea stapanului, pentru a-i face viata mai buna a acestuia, dar nicidecum mai rea.

Deci exact ca in ziua de azi. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar placea sa te vad inconjurat de tigani dornici sa te "cunoasca".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×