Sari la conținut
Forum Roportal
papick

Senatorii nu vor sa legifereze casatoriile intre homosexuali

Postări Recomandate

Robert M, inainte sa mai postezi pe acest forum, iti recomand sa citesti cu atentie acest Regulament. (in special primul punct)

 

 

Recomandarea este valabila pentru toti. Daca esti provocat, nu inseamna ca trebuie sa raspunzi. Toti participantii la un astfel de schimb de replici, vor fi sanctionati.

Exista butonul "Raport". Va rog sa-l folositi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot nu inteleg de ce nu e de ajuns ca homosexualitatea nu mai e condamnata si trebuie acum sa ne inchinam la Sfintele Moaste Fallusoide.

Adica ok intr-un pat, sub cearceafuri pot convietui doua forme de cortulet.

Dar de ce trebuie homosexualilor o hartie?

 

Nu, homosexualitatea nu se incadreaza in normalitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru ca...(aici se presupunea ca argumentezi)

 

Nu cred ca il duce mintea atat de departe...motivul e ca are angoase si se stie ca homofobii au dorinte homosexuale reprimate si se pare ca aceasta fiinta, in general, isi poate agresa semenul, descoperind in el (semenul) ceea ce detesta cel mai mult la el insusi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am intrat si am citit....si sincer n-as fi vrut sa scriu nimic dar....inversunarea unora m-a uimit...

oare de ce atunci cand auziti sau rostiti cuvantul homosexual sau lesbiana va ganditi , oameni buni, doar la sex......???

oare la doua fiinte ce isi impartasesc iubirea nu va puteti gandii ???

cred ca totusi e o problema daca vedeti lucrurile doar din perspectiva proprie.....adica iubirea, tandretea, grija,intelegerea pot exista doar intre un barbat si o femeie ?

ne facuram noi acu "buricu" moralitatii....ha..ha..ha...tara arde si babele dau legi...intr-o tara in care cei ce fura miliarde sunt numiti oameni de afaceri iar copii mor cu zile in spitale....suntem de tot rasu...ba mai rau de tot plansu....

eu ca mama ,as fi fericita daca copii ajunsi in asa-zisele case de copii ar avea sansa sa creasca intr-o familie, inconjurati de dragoste si atentie ,chiar daca aceasta familie inseamna el-el sau ea-ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca generatiile care vor veni , vor vedea altfel aceasta problema. In ce ma priveste , nu sunt de acord cu aceste casatorii .Poate gresesc, poate sunt intoleranta, poate nu inteleg anumite lucruri dar asta e. Nu poti legifera ceva care nu este acceptat de majoritatea oamenilor din aceasta tara. Si ma gandesc ca nu or fi toti cretini sau comunisti, asa cum spui tu, Justix. Vorbim tot timpul de drepturi dar obligatii nu avem de nici un fel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu tot nu inteleg de ce nu e de ajuns ca homosexualitatea nu mai e condamnata si trebuie acum sa ne inchinam la Sfintele Moaste Fallusoide.

Adica ok intr-un pat, sub cearceafuri pot convietui doua forme de cortulet.

Dar de ce trebuie homosexualilor o hartie?

 

Nu, homosexualitatea nu se incadreaza in normalitate.

Daca citeai ceva psihlologie si sexologie,nu mai era nevoie sa-ti explice nimeni ,,de ce homosexualitatea nu mai e condamnata''.

Nu mai e condamnata pentru ca nu e o vina,o boala,o gresala,un defect.Doar este.Nu mai e condamnata pentru ca nu mai suntem in evul mediu.

Eu insa nu inteleg de ce CONDAMNI tu.Astept justificarile tale.(daca e posibil,fara apel la religie,nu de alta, dar sunt foarte multe religii,si nu cred ca topicul este ,,care e cea mai buna religie'')

noelle,

nu era vorba de legiferarea casatoriilor(in general)ci de introducerea in lege a unei ,,explicatii'' discriminatorii la adresa homosexulailor.(care se intampla sa fie in contradictie flagranta cu constitutia,cea care legifereaza ,,egalitatea in drepturi''.)

Nici cu Galilei,nu era lumea de acord...era sa fie ars pe rug! -asta nu inseamna ca nu avea dreptate.Ceea ce crede majoritatea,nu e un argument.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am intrat si am citit....si sincer n-as fi vrut sa scriu nimic dar....inversunarea unora m-a uimit...

oare de ce atunci cand auziti sau rostiti cuvantul homosexual sau lesbiana va ganditi , oameni buni, doar la sex......???

oare la doua fiinte ce isi impartasesc iubirea nu va puteti gandii ???

cred ca totusi e o problema daca vedeti lucrurile doar din perspectiva proprie.....adica iubirea, tandretea, grija,intelegerea pot exista doar intre un barbat si o femeie ?

ne facuram noi acu "buricu" moralitatii....ha..ha..ha...tara arde si babele dau legi...intr-o tara in care cei ce fura miliarde sunt numiti oameni de afaceri iar copii mor cu zile in spitale....suntem de tot rasu...ba mai rau de tot plansu....

eu ca mama ,as fi fericita daca copii ajunsi in asa-zisele case de copii ar avea sansa sa creasca intr-o familie, inconjurati de dragoste si atentie ,chiar daca aceasta familie inseamna el-el sau ea-ea...

Pot convietui, e foarte normal.

Eu am ceva impotriva incadrarii in normalitate, iar legiferarea casatoriei cam asta face.

Ariel, daca ai un baietel si homosexualitatea e normala, de ce nu il educi, indrumi si sfatuiesti sa devina gay. Supara-te daca iti vine cu o fata acasa, fa tot posibilul sa ii inoculezi asta. Oricum nu e nimic anormal, nu?

O faci?

Think.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca citeai ceva psihlologie si sexologie,nu mai era nevoie sa-ti explice nimeni ,,de ce homosexualitatea nu mai e condamnata''.

Nu mai e condamnata pentru ca nu e o vina,o boala,o gresala,un defect.Doar este.Nu mai e condamnata pentru ca nu mai suntem in evul mediu.

Eu insa nu inteleg de ce CONDAMNI tu.Astept justificarile tale.(daca e posibil,fara apel la religie,nu de alta, dar sunt foarte multe religii,si nu cred ca topicul este ,,care e cea mai buna religie'')

noelle,

nu era vorba de legiferarea casatoriilor(in general)ci de introducerea in lege a unei ,,explicatii'' discriminatorii la adresa homosexulailor.(care se intampla sa fie in contradictie flagranta cu constitutia,cea care legifereaza ,,egalitatea in drepturi''.

Pai eu sunt de acord, exista.

 

Am scris ce mi se pare exagerat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×