Sari la conținut
Forum Roportal
papick

Senatorii nu vor sa legifereze casatoriile intre homosexuali

Postări Recomandate

Viata e un drept,nu o obligatie.La fel e si cu casatoria.E vorba o conventie sociala,cu statut legal,a carei utilitate nu o punem in discutie pe topicul asta.Poti ridiculiza institutia casatoriei cat vrei,nu ma deranjaza,dar nu asta e tema discutiei.

am raspuns direct la subiect...

faptul ca nu am scris un mare NU , asta nu inseamna ca am raspuns pe langa subiect..( am facut o nunuiala aici..hehe)

si nu am ridiculizat taina casatoriei --- institutia, cum spui tu.

eu arunc o privire ceva mai departe..

pentru mine, occidentul nu este prajitura care trebuie digerata in intregime.

da-mi voie ( si imi rezerv dreptul ) sa mananc doar crema dulce a occidentului, nu si blatul ars si putin insiropat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Institutia casatoriei,nu e acelasi lucru cu ,,taina casatoriei''.(pe care,a propos,nu dau doi bani)Asta nu e o dezbatere occident versus orient.

Se presupunea ca asta e o debatere MORALA asupra justetii unei legi.

P.S. Din partea mea mananca numai creme ,,occidentale''pana faci 300 de kile! :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da,,

si pe urma urmeaza partea II

casatoriile intre animale

si pe urma urmaeza partea III

casatoriile intre oameni si animale..

si uite asa facem un serial..

casatorim tot ce putem..

rama cu rama, monitor cu tastatura, etc..

petrecere sa fie si lege pentru partaj

 

Ei na...altu' cu sinapse nedezvoltate...un animal nu isi poate da consimtamantul...sexualitatea trebuie pusa pt fiecare om in parte...si ma repet pt aia mai retarzi >>>> zoofilu' n-are consimtzamantul partenerului...nici pedofilul nu-l are, si nici violatorul !!!!!

Cat de grei de cap pot sa fie unii oameni...INCREDIBIL !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei na...altu' cu sinapse nedezvoltate...un animal nu isi poate da consimtamantul...sexualitatea trebuie pusa pt fiecare om in parte...si ma repet pt aia mai retarzi >>>> zoofilu' n-are consimtzamantul partenerului...nici pedofilul nu-l are, si nici violatorul !!!!!

Cat de grei de cap pot sa fie unii oameni...INCREDIBIL !!!

dupa parerea mea umila, consider ca ar trebui sa te mai informezi asupra tembelisului uman..

daca un zoofil idiot nu are "consimtamantul" intr-u casatorie a celui ales, de ce Doamne iarta-ma exista pe lume atatia

dezaxati?

in fine....fiecare isi alege cum sa doarma..

iar faptul ca eu am alta parere despre astfel de actiuni nu cred ca iti da dreptul sa ma jignesti..

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Wow...si-animale.html

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa parerea mea umila, consider ca ar trebui sa te mai informezi asupra tembelisului uman..

daca un zoofil idiot nu are "consimtamantul" intr-u casatorie a celui ales, de ce Doamne iarta-ma exista pe lume atatia

dezaxati?

in fine....fiecare isi alege cum sa doarma..

iar faptul ca eu am alta parere despre astfel de actiuni nu cred ca iti da dreptul sa ma jignesti..

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Wow...si-animale.html

 

Nici tie nu-ti da dreptul sa jignesti o categorie de oameni cu care nu ai avut niciodata un contact minimal...consider ca esti un incuiat, care pur si simple refuza sa evolueze si ramane la acelasi stadiu de maimutoi :offtopic: si asta e valabil si pt restul xenofobilor, rasisti etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni nu sunteti de acord cu ceva care se petrece oricum de cand lumea si pamantul?

Oamenii se nasc liberi si traiesc liberi, e drept cateodata se mai gasesc ''unii'' care toata viata au facut ce-au vrut mai mult decat altii, motiv pentru care se apuca si dau si legi tampite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici tie nu-ti da dreptul sa jignesti o categorie de oameni cu care nu ai avut niciodata un contact minimal...consider ca esti un incuiat, care pur si simple refuza sa evolueze si ramane la acelasi stadiu de maimutoi :offtopic: si asta e valabil si pt restul xenofobilor, rasisti etc...

in momentul in care am sa-ti aduc jigniri personale atunci sa ripostezi vehement..

pana atunci ar cam trebui sa te abtii..

este treaba ta ce faci cu viata personala sa lasa-ma sa am parerea mea despre comportamantul anumitor oameni/clase sociale..etc.

ok?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in momentul in care am sa-ti aduc jigniri personale atunci sa ripostezi vehement..

pana atunci ar cam trebui sa te abtii..

este treaba ta ce faci cu viata personala sa lasa-ma sa am parerea mea despre comportamantul anumitor oameni/clase sociale..etc.

ok?

 

Imi pare rau, dar nu pot inghitii aberatiile unor oameni/clase sociale :offtopic:

Daca e treaba fiecaruia ce face cu viata intima, tu de ce te tot bagi in seama ??? Cu ce te afecteaza pe tine ?? Nu poti dormi noaptea ?? Ar trebui sa fie complet irelevant pt. tine ce face fiecare in pat, dar esti un ipocrit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau, dar nu pot inghitii aberatiile unor oameni/clase sociale :offtopic:

Daca e treaba fiecaruia ce face cu viata intima, tu de ce te tot bagi in seama ??? Cu ce te afecteaza pe tine ?? Nu poti dormi noaptea ?? Ar trebui sa fie complet irelevant pt. tine ce face fiecare in pat, dar esti un ipocrit...

esti femeie, esti barbat sau poate amandoua

nu ma priveste pe mine

da ca incepi sa debitezi ce debitezi cu iz de animal evoluat

ma enerveaza

crezi ca esti evoluat?

a?

daca esti la curent cu moda? esti evoluat?

daca esti de acord cu toate aberatiile moderniste crezi ca esti evoluat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi pare rau, dar nu pot inghitii aberatiile unor oameni/clase sociale :offtopic:

Daca e treaba fiecaruia ce face cu viata intima, tu de ce te tot bagi in seama ??? Cu ce te afecteaza pe tine ?? Nu poti dormi noaptea ?? Ar trebui sa fie complet irelevant pt. tine ce face fiecare in pat, dar esti un ipocrit...

in mod normal,,,,daca tot ai afirmat aici pe forum ca ai alte prefinte,,,,,ar trebui sa iei in considerare ca aici sunt si oameni care au alte preferinte diferite de ale tale si au libertatea de a opina..

faptul ca sunt oameni homofobi nu iti da dreptul sa-i jignesti pentru ca ei simt altfel..

mai mult...

pentru a fi privit ca un om normal si cu bun simt, cred ca este mai bine sa renunti la jigniri si etichetari occidentale..

altfel, niciodata nu vei reusi sa te simti om intre oameni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×