Sari la conținut
Forum Roportal
papick

Senatorii nu vor sa legifereze casatoriile intre homosexuali

Postări Recomandate

eu ca mama ,as fi fericita daca copii ajunsi in asa-zisele case de copii ar avea sansa sa creasca intr-o familie, inconjurati de dragoste si atentie ,chiar daca aceasta familie inseamna el-el sau ea-ea...

 

Copii tai sa fie mandrii si bucurosi ca au o astfel de mama...si am uitat norocosi -_-

Cand vad oameni ca tine, mi se lumineaza sufletul :bye:

Cand vad pe cei ca Robert, NeinSPirata si alti homofobi, imi vine sa bag cutitu in ei :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ca generatiile care vor veni , vor vedea altfel aceasta problema. In ce ma priveste , nu sunt de acord cu aceste casatorii .Poate gresesc, poate sunt intoleranta, poate nu inteleg anumite lucruri dar asta e. Nu poti legifera ceva care nu este acceptat de majoritatea oamenilor din aceasta tara. Si ma gandesc ca nu or fi toti cretini sau comunisti, asa cum spui tu, Justix. Vorbim tot timpul de drepturi dar obligatii nu avem de nici un fel?

 

Nu poate, ESTI intoleranta...si nu majoritatea ar trebui sa hotarasca daca cineva are dreptul sa se casatoareasca sau nu !!!! A repetat si Arco...viata si casatoria si familia este un DREPT, nu o obligatie !!!!

 

Eu tot nu inteleg de ce nu e de ajuns ca homosexualitatea nu mai e condamnata si trebuie acum sa ne inchinam la Sfintele Moaste Fallusoide.

Adica ok intr-un pat, sub cearceafuri pot convietui doua forme de cortulet.

Dar de ce trebuie homosexualilor o hartie?

 

Nu, homosexualitatea nu se incadreaza in normalitate.

 

Pai si la tigani de ce le mai trebe scoala ?? Scoala de hotii si escrocherii ???

Nici mie nu mi se pare normala cultura voastra...va casatoriti la 12 ani si faceti 128 de copii :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu poate, ESTI intoleranta...si nu majoritatea ar trebui sa hotarasca daca cineva are dreptul sa se casatoareasca sau nu !!!! A repetat si Arco...viata si casatoria si familia este un DREPT, nu o obligatie !!!!

Pai si la tigani de ce le mai trebe scoala ?? Scoala de hotii si escrocherii ???

Nici mie nu mi se pare normala cultura voastra...va casatoriti la 12 ani si faceti 128 de copii :bye:

 

Interesante conceptii!

Ce spui tu acolo?Casatoria este un drept?Cine il da?

Tiganii nu au nevoie de cultura?Daca se casatoresc la 12 ani e dreptul lor....tu ai spus asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pot convietui, e foarte normal.

Eu am ceva impotriva incadrarii in normalitate, iar legiferarea casatoriei cam asta face.

Ariel, daca ai un baietel si homosexualitatea e normala, de ce nu il educi, indrumi si sfatuiesti sa devina gay. Supara-te daca iti vine cu o fata acasa, fa tot posibilul sa ii inoculezi asta. Oricum nu e nimic anormal, nu?

O faci?

Think.

 

Tu ar trebui sa fi ala care sa ''think''///daca ai cu ce...cineva nu poate sa devina gay...este ceva DAT !!!! Nu este ceva contagios, sau sa indrumi spre asa ceva...chiar asa greu de cap esti ???

 

Tu confunzi mancarea cu mancarimea.

 

Tu confunzi Pata Rat cu Romania ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca asta e ca un fel de iluminare.

 

Eu cred ca cei carora le este dat si care sunt singurii care sunt cumva prinsi intre senrimentul interior si aspect, astia deci, sunt un procent de multe ori mai mic decat cei care devin homosexuali ca urmare a anturajului sa zic. Saul al exuberantei. Sau al depravarii daca vrei.

 

da am un baietel....si cel mai mult imi doresc sa fie sanatos si FERICIT....daca ptr el fericirea va fi alaturi de alt barbat....asta e....as fi trista sa-l vad prefacandu-se toata viata....si incercand sa pastreze "eticheta".....copilul nu l-am facut ptr mine....nu trebuie sa fie o prelungire a vietii mele ci trebuie sa-si traiasca viata lui...propriile alegeri

ai inteles tu foarte bine ce am scris....pe tine te-au impins parintii de la spate si ti-au spus ca trebuie sa te indragostesti de o fata ?

Aia e altceva, nu te duce acolo. Inteleg sustinerea daca asa va fi sa fie.

 

Spune ca ai avea tu acum puterea sa decizi orientarea sexuala a baiatului.

Hetero sau Homo.

Ce ai alege si de ce.

 

PS: era o discutie de principiu.

Editat de K0ntr0VerSy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pot convietui, e foarte normal.

Eu am ceva impotriva incadrarii in normalitate, iar legiferarea casatoriei cam asta face.

Ariel, daca ai un baietel si homosexualitatea e normala, de ce nu il educi, indrumi si sfatuiesti sa devina gay. Supara-te daca iti vine cu o fata acasa, fa tot posibilul sa ii inoculezi asta. Oricum nu e nimic anormal, nu?

O faci?

Think.

 

da am un baietel....si cel mai mult imi doresc sa fie sanatos si FERICIT....daca ptr el fericirea va fi alaturi de alt barbat....asta e....as fi trista sa-l vad prefacandu-se toata viata....si incercand sa pastreze "eticheta".....copilul nu l-am facut ptr mine....nu trebuie sa fie o prelungire a vietii mele ci trebuie sa-si traiasca viata lui...propriile alegeri

ai inteles tu foarte bine ce am scris....pe tine te-au impins parintii de la spate si ti-au spus ca trebuie sa te indragostesti de o fata ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu ceva de spus.Cei care se tem de homosexuali si homosexualitate,sunt(in afara de cei dresati de religie)speriati ca,daca ar fi mai toleranti,ar putea DEVENI homosexuali.Cu cat sunt mai agresivi,cu atat isi inchipuie ca ,,pericolul'' de a fi ,,contaminati'' este mai mic.De fapt ei sunt bisexuali latenti,speriati de sexualitatea LOR,in primul rand.

Ei sunt cei care insista ca homosexualitatea este o OPTIUNE,pentru ca in cazul lor,exact asta este! -_-

Adesea,in afara de presiunea intolerantei sociale exista si presiunea intolerantei religioase...sunt oameni terorizati ca ar putea sa cedeze...mai ales ca,respingerea unui lucru DORIT il face dea dreptul fascinant... :bye:

Asta este adevarata explicatie a homofobiei,si e una certificata de catre psihologi...

Deranjant,nu?! :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok...am inteles...

daca as alege eu....as alege hetero...ptr ca nu stiu cum e sa fi altfel...deci din start as fi subiectiva...si ptr ca imi doresc tare mult sa devin bunica si soacra-mare...

Astea sunt pretexte, vrei sa devii bunica.

Nu stii cum e sa fii homosexual...e ceva normal. La fel ca tine, iubeste.

Insist. De ce hetero si nu homo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu ceva de spus.Cei care se tem de homosexuali si homosexualitate,sunt(in afara de cei dresati de religie)speriati ca,daca ar fi mai toleranti,ar putea DEVENI homosexuali.Cu cat sunt mai agresivi,cu atat isi inchipuie ca ,,pericolul'' de a fi ,,contaminati'' este mai mic.De fapt ei sunt bisexuali latenti,speriati de sexualitatea LOR,in primul rand.

Ei sunt cei care insista ca homosexualitatea este o OPTIUNE,pentru ca in cazul lor,exact asta este! -_-

Adesea,in afara de presiunea intolerantei sociale exista si presiunea intolerantei religioase...sunt oameni terorizati ca ar putea sa cedeze...mai ales ca,respingerea unui lucru DORIT il face dea dreptul fascinant... :bye:

Asta este adevarata explicatie a homofobiei,si e una certificata de catre psihologi...

Deranjant,nu?! :bye:

 

Homosexualii nascuti vs homosexuali full option.

 

Cam care crezi ca e procentul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×