Sari la conținut
Forum Roportal
papick

Senatorii nu vor sa legifereze casatoriile intre homosexuali

Postări Recomandate

Aia e altceva, nu te duce acolo. Inteleg sustinerea daca asa va fi sa fie.

 

Spune ca ai avea tu acum puterea sa decizi orientarea sexuala a baiatului.

Hetero sau Homo.

Ce ai alege si de ce.

 

PS: era o discutie de principiu.

 

ok...am inteles...

daca as alege eu....as alege hetero...ptr ca nu stiu cum e sa fi altfel...deci din start as fi subiectiva...si ptr ca imi doresc tare mult sa devin bunica si soacra-mare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca il duce mintea atat de departe...motivul e ca are angoase si se stie ca homofobii au dorinte homosexuale reprimate si se pare ca aceasta fiinta, in general, isi poate agresa semenul, descoperind in el (semenul) ceea ce detesta cel mai mult la el insusi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nush de unde teoria stupida ca cineva devine gay din cauza exuberantei sau deprivarii (ce fel de dperivare)...nici un studiu stiintific nu afirma ce zici tu...da ai facut tu ceva demonstratie stiintifica ?? sau numa pareri fara nici o expertiza ???

La fel de stiintifica precum o faceai tu pe aia cu tiganii.

 

A devenit blamabil sa fii heterosexual. Mi se pare cam jenant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar daca parintii sunt pro-, multi vor alege hetero, si nu din cauza prejudecatilor...vor ca viata copilului lor sa fie cat mai usoara si la cata discriminare si ura ar suferi copilul din cauza unei societati heteronormative, nici nu vor sa-si imagineze... :bye:

Nu vor sa-si vada copilul batjocorit, umilit, ironizat sau chiar omorat (in unele tari) din cauza orientarii sexuale...

Daca homofobii ar avea unpic de materie cenusie in capatzana s-ar gandi inainte sa faca tot felul de afirmatii...macar sa se gandeasca la parintii copilului...sa incerce sa empatizeze...dar probabil ca cer prea mult de la niste fazani rigizi !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acu'...ca o constatare, de ce tocmai barbatii hetero sunt mai indarjiti impotriva gay-lor, cand de fapt chestia asta ii avantajeaza...raman mai multe femei pentru ei :bye:

Oricum sunteti mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Homosexualii nascuti vs homosexuali full option.

 

Cam care crezi ca e procentul?

Sa inteleg ca ,,homosexualii full option'' sunt bisexualii?

Nu stiu procentul homosexuali/bisexuali,precis exista niste statistici(daca chiar trebuie sa sti).Dar un bisexual,nu este un ,,heterosexual care a devenit homosexual'',asa cum pari tu sa crezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acu'...ca o constatare, de ce tocmai barbatii hetero sunt mai indarjiti impotriva gay-lor, cand de fapt chestia asta ii avantajeaza...raman mai multe femei pentru ei :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cei care devin homosexuali ca urmare a anturajului sa zic. Saul al exuberantei. Sau al depravarii daca vrei.

 

Nush de unde teoria stupida ca cineva devine gay din cauza exuberantei sau deprivarii (ce fel de dperivare)...nici un studiu stiintific nu afirma ce zici tu...da ai facut tu ceva demonstratie stiintifica ?? sau numa pareri fara nici o expertiza ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu ceva de spus.Cei care se tem de homosexuali si homosexualitate,sunt(in afara de cei dresati de religie)speriati ca,daca ar fi mai toleranti,ar putea DEVENI homosexuali.Cu cat sunt mai agresivi,cu atat isi inchipuie ca ,,pericolul'' de a fi ,,contaminati'' este mai mic.De fapt ei sunt bisexuali latenti,speriati de sexualitatea LOR,in primul rand.

Ei sunt cei care insista ca homosexualitatea este o OPTIUNE,pentru ca in cazul lor,exact asta este! :o:

Adesea,in afara de presiunea intolerantei sociale exista si presiunea intolerantei religioase...sunt oameni terorizati ca ar putea sa cedeze...mai ales ca,respingerea unui lucru DORIT il face dea dreptul fascinant... :bye:

Asta este adevarata explicatie a homofobiei,si e una certificata de catre psihologi...

Deranjant,nu?! -_-

asa e frate sora

in urma logicii tale

suntem niste animale care vor sa se *** dar ne izbeste frica

daaaa

e teroare pe planeta asta din cauza homosexualilor

e ciuma bubonica

intr-o forma foarte placuta pentru cei ce au dereglate nivelele de hormoni

:bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×