Sari la conținut
Forum Roportal
Gregori

Exista doar o singura mare dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in ce fel te'a transformat?...in bine?

 

 

O mare dragoste te transforma numai in bine. Ei acum poate o sa ma intrebi ce inseamna BINE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exact, intuiesti corect.

 

Pai BINE inseamna cand te simti bine. Cand nu mai ai secrete, cand nu te simti jenat sa-ti arati slabiciunile, cand poti sa razi si sa glumesti din orice, cand nu te mai simti stresat de grijile zilnice si..... poti sa mai adaogi si tu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O mare dragoste te transforma numai in bine. Ei acum poate o sa ma intrebi ce inseamna BINE.

 

 

hmmm...te schimba in ce ramane din tine dupa :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai BINE inseamna cand te simti bine. Cand nu mai ai secrete, cand nu te simti jenat sa-ti arati slabiciunile, cand poti sa razi si sa glumesti din orice, cand nu te mai simti stresat de grijile zilnice si..... poti sa mai adaogi si tu...

daca ar fi cum spui tu, cu cat am trai mai multe iubiri de acest gen, cu atat s'ar umple lumea de oameni care se apropie de perfectiune...ori nu prea e asa in realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi in viata fiecarui om exista o singura mare , mare iubire sau nu?

NU! Garantat NU!

 

Faza asta cu "The ONE", "Marea Iubire" etc. e o tampenie de primul rang!

 

Nu zic nu, statistic vorbind e mai greu sa intalnesti o persoana care sa-ti dea lumea peste cap... DAR nu e numai una singura... E vorba de o clasa intreaga de persoane... Practic daca sunt indeplinite anumite conditii... te poti indragosti foarte usor... si poti transforma dragostea asta intr-o dragoste de o viata.

 

Multi nu intalnesc niciodata o astfel de persoana... sau intalnesc una si nu indraznesc sa-si imagineze ca ar mai putea fi cineva atat de fain.... Eu unul is mai optimist si experienta de pana acum mi-a confirmat. Poti sa traiesti in monotonia unei relatii mai putin vie gandindu-te ca poate e bine sa te multumesti cu nivelul la care esti... ca poate e mai bine sa te multumesti cu 8 gandindu-te ca e nu ai sa mai ajungi la 10 cu altcineva.... si apoi dai peste o persoana care iti da lumea atat de puternic peste cap incat realizezi ca iubirea aia perfecta la care tu ii dadeai inainte un 10 e ceva fad... ca ceea ce traiesti acum e pe la un 12 :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU! Garantat NU!

 

Faza asta cu "The ONE", "Marea Iubire" etc. e o tampenie de primul rang!

 

Nu zic nu, statistic vorbind e mai greu sa intalnesti o persoana care sa-ti dea lumea peste cap... DAR nu e numai una singura... E vorba de o clasa intreaga de persoane... Practic daca sunt indeplinite anumite conditii... te poti indragosti foarte usor... si poti transforma dragostea asta intr-o dragoste de o viata.

 

Multi nu intalnesc niciodata o astfel de persoana... sau intalnesc una si nu indraznesc sa-si imagineze ca ar mai putea fi cineva atat de fain.... Eu unul is mai optimist si experienta de pana acum mi-a confirmat. Poti sa traiesti in monotonia unei relatii mai putin vie gandindu-te ca poate e bine sa te multumesti cu nivelul la care esti... ca poate e mai bine sa te multumesti cu 8 gandindu-te ca e nu ai sa mai ajungi la 10 cu altcineva.... si apoi dai peste o persoana care iti da lumea atat de puternic peste cap incat realizezi ca iubirea aia perfecta la care tu ii dadeai inainte un 10 e ceva fad... ca ceea ce traiesti acum e pe la un 12 :flowers:

 

Marea dragoste este pana cand vine una mai mare........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca un om poate trai mai multe mari iubiri in viata... daca poate. Unii nu pot deloc, ei nu iubesc, altii pot una, mica sau mare, dar pentru ei e OK asa. Nu sintem toti la fel, Har Domnului! ... si altii pot muuulte mari iubiri! Asta e!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
If it doesn't kill you, it makes you stronger. :flowers:

 

n-am contestat, dar este un cliseu...asta cu puternicul e mai mult sau mai putin real, fctie de caracter.

 

doar daca puternic nu inseamna in acceptiunea ta, mai blazat?

Editat de minaluidracula

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×