Sari la conținut
Forum Roportal
Gregori

Exista doar o singura mare dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multi considera ca fiecarui om ii este dat o singura jumatate pe pamint si atunci cand o intilneste este fericit (sau nu ) insa se considerea unica mare iubire din viata lui! Posibil ca dupa aceasta sa mai poti Iubi insa nu asa cum ai iubit candva nebuneste , posibil daca perzi acea mare dragoste sa nu mai poti iubi din tot cugetul , insa gasesti o persoana care te iubeste pe tine si tu o respecti sau simti un sentimet mai putin profund te casatoresti si traiesti asa cum iti spune soarta!Si totusi in viata fiecarui om exista o singura mare , mare iubire sau nu?

eu spun asa: omul poate iubi o sing data in viata sau de mai multe ori.trebuie insa ca totul sa fie ascendent(adica s aiub de fiec data mai mlt ca ultima).sa ai multa incredere in tine!!!!totul e sa vrei si sa nu ramai obsedat si ancorat intr-o fosta relatie!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In concluzie, nu exista "marea dragoste a vietii tale".

 

Cred ca nu se poate generaliza. Cu siguranta marea dragoste este un vis pe care toti il avem. Pe parcursul vietii ne indragostim o data sau de mai multe ori si de fiecare data speram sa fie marea dragoste. Cei drept marea dragoste se lasa asteptata, dar cred totusi ca unii pot avea putin noroc. Daca chiar nu ai gasit-o ramai cu farmecul povestilor de dragoste pe care le-ai trait.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multi considera ca fiecarui om ii este dat o singura jumatate pe pamint si atunci cand o intilneste este fericit (sau nu ) insa se considerea unica mare iubire din viata lui! Posibil ca dupa aceasta sa mai poti Iubi insa nu asa cum ai iubit candva nebuneste , posibil daca perzi acea mare dragoste sa nu mai poti iubi din tot cugetul , insa gasesti o persoana care te iubeste pe tine si tu o respecti sau simti un sentimet mai putin profund te casatoresti si traiesti asa cum iti spune soarta!Si totusi in viata fiecarui om exista o singura mare , mare iubire sau nu?

 

După c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

tot dragostea aia din adolescenta va fi pe primul loc pt ca nu a cunoscut mizeria.

 

adevarate cuvinte...puritatea acelor clipe ne raporteaza pemanent la trecut,la acei fluturi,la acel viitor visat pe care l-am lasat pe banca noastra din parc. iubim o singura data insa ne lasam iubiti de mai multe ori...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate cred ca nu am putut-o pastra linga mine, acum sunt singur! :kiss:

Cunosc senzaţia. Hai să ne facem fraţi de cruce. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi va plangeti de mila cumva? :kiss:

Eu unu' nu. Ştiu că dragostea e generoasă cu cel care o caută ( cu lum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cunosc senzaţia. Hai să ne facem fraţi de cruce. :P
Merci oricum :blink: Dar poate imi gasesc vreo sora de "cruce" :) ;)
Voi va plangeti de mila cumva? :D
:kiss:, daca dragoste nu e macar sex sa fie ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...puritatea acelor clipe ne raporteaza pemanent la trecut,la acei fluturi,la acel viitor visat pe care l-am lasat pe banca noastra din parc. iubim o singura data insa ne lasam iubiti de mai multe ori...

:kiss: aaa... sper sa nu fie asa. si ... drgostea impartasita, reciproca, (mai) exista?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×