Sari la conținut
Forum Roportal
Gregori

Exista doar o singura mare dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da,exista doar o singura mare dragostea.Este singura legatura in care oferi totul si calci in picioare pentru cineva.Cand esti cu persoana respectiva te simti cel mai in largul tau iar cand nu este langa tine iti dai seama cat de mult iti lipseste.Este vorba de persoana care te stie cel mai bine,care este langa tine in orice moment si mai ales in cele rele...persoana pe care ai ajuta-o inainte sa-ti ceara ajutorul,care stie sa te aduca in pragul dispararii dar si in culmea fericirii si probabil singura persoana cu care iti face placere sa te certi deoarece pana si in certurile voastre se reflecta extrema iubire dintre voi.Este singura dragoste in care regasesti toate iubirile de la iubirea frateasca pana la iubirea pasionala si in care sunt prezente si respectul si increderea si comunicarea pana si compatibilitatea maxima in pat si printre cele mai mportante lucruri:persoana alaturi de care nu te plictisesti niciodata deoarece aveti o viziune oarecum comuna asupra lucrurilor si mai ales asupra viitorului-----parerea mea :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,in viata exista o singura mare iubire,un singur om,the one and only one,o singura clipa,o singura jumatate.Nu exista doua inceputuri,ci doar o singura persoana pe care o iubesti din toata inima.Restul nu-s iubiri,ci iluzii.Iubirea adevarata nu o intalnesti de 10 ori in viata,ci o data,pentru eternitate.N-ai cum sa o pierzi sau sa gandesti fatalist.Daca o pierzi,.atunci nu a fost pentru tine,deci nu e iubirea ta adevarata,mare si unica.

 

In sfarsit, o pot spune din experienta.

Thanks,God!

Experienta? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In viata iubesti cu adevarat doar o singura data..
De fiecare data cand te indragostesti si esti fericit in relatia respectiva spui ca este dragoste adevarata , ca asa ceva nu ti s-a mai intamplat , ca aia e iubirea eterna si ca nu ai putea trai fara cel de langa tine.

Totusi , cand apare despartirea zici ca "nu a fost sa fie".

De ce?

Cand apare altcineva si o iei de la capat spui din nou ca e marea iubire si bla bla bla.

Pana la urma care e iubire adevarata si care e iluzie?

iti da curajul sa poti muta si muntii din loc,ca iti da rabdarea de a astepta si o viata sa revina la tine,ca te face sa simti ca traiesti cu adevarat,ca nu mai ai nevie de nimic altceva....???
Da , intr-adevar este cel mai frumos sentiment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Experienta? :cheer:
Da. Momentan nu ma arunc in afirmatii.

Timpul este cel mai bun martor al meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred intr-o singura jumatate, sau o singura iubire adevarata, sau o singura persoana de care te leaga un destin. Timpul ne schimba, si nu neaparat in bine sau rau; implicit se schimba si perceptia asupra celor din jur, asupra nevoilor personale, asupra sentimentelor si interpretarii acestora.

 

Cred insa, din experienta personala, ca exista o singura iubire in care te poti pierde cu trup si suflet. O iubire care preia conducerea si te poarta practic prin viata. O iubire care se contopeste cu tot ceea ce faci sau gandesti, ajungand sa trivializeze perceptia identitatii in asa masura incat nu te mai poti defini ca fiinta in afara ei.

 

Am iubit, nu odata, am iubit frumos... si dupa. Si, cu siguranta, voi iubi din nou. Poate la fel de mult, poate mai mult, dar in mod sigur... altfel. Poate ca inima e ca un parau de munte; isi poate iuti sau incetini cursul, poate primi afluenti mai importanti si mai putin importanti, se poate revarsa in voie in locurile prielnice, insa isi pastreaza un singur izvor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fiecare data cand te indragostesti si esti fericit in relatia respectiva spui ca este dragoste adevarata , ca asa ceva nu ti s-a mai intamplat , ca aia e iubirea eterna si ca nu ai putea trai fara cel de langa tine.

Totusi , cand apare despartirea zici ca "nu a fost sa fie".

De ce?

Cand apare altcineva si o iei de la capat spui din nou ca e marea iubire si bla bla bla.

Pana la urma care e iubire adevarata si care e iluzie?Da , intr-adevar este cel mai frumos sentiment.

mai exista si cazuri cand apare altcineva si o ei de la capat insa nu mai e ce a fost nu mai poti oferi tot ce ai oferit , nu mei e acea mare dragoste , sau in general nu mai poti lua de la inceput , traiesti cu cineva din stima respect si placere , atunci cum ramine......?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da. Momentan nu ma arunc in afirmatii.

Timpul este cel mai bun martor al meu.

Stau si ma intreb... Care experienta, Ruxi? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred in marea dragoste pt ca o asociez cu perfectiune..Deci no way ! :cheer:

 

 

Cred in oameni potriviti,in coincidente,in omul potrivit la momentul potrivit.

 

 

Fiecare relatie are nucleul ei.Fiecare e altfel si toate iti lasa ceva in urma.

Uneori iubim mai putin,alteori mai mult.Probabil omul pe care il iubim cel mai mult in viata*si asta o putem afla doar pe la sf vietii* il putem recunoaste ca fiind adevarata dragoste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fiecare iubire e diferita...prima iubire nu se uita niciodata si de ea depind multe lucruri..unii au norocul sa intalneasca iubirea adevarata cea care dureaza toata viata mai din timp, altii trebuie sa treaca prin mai multe relatii pana isi intalnesc jumatatea...

depinde de fiecare cum percepe si traieste iubirea....dar cred ca exista doar o singura mare dragoste pentru ca aceea dureaza....initial e atractie..uneori dorinta de a fi iubit...nevoia de a iubi..dar la un moment dat ceva se schimba si farmecul dispare.....o luam de la capat pana cand ne gasim jumatatea..persoana care ne completeaza..careia poti sa i spui orice..cu care nu te plictisesti niciodata..cu care imparti si bucurii si esecuri...persoana cu care ai vrea sa ti petreci tot restul vietii........aceea e marea dragoste....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai exista si cazuri cand apare altcineva si o iei de la capat insa nu mai e ce a fost
Nici nu are cum sa mai fie ce a fost.

Fiecare relatie inseamna altceva.

N-are rost sa amesteci trecutul cu prezentul.

nu mai poti oferi tot ce ai oferit
Ba cred ca poti oferi chiar mai mult , depinde ce simti dar unii prefera sa nu se implice prea mult , pentru ca le e teama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×