Sari la conținut
Forum Roportal
Gregori

Exista doar o singura mare dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multi considera ca fiecarui om ii este dat o singura jumatate pe pamint si atunci cand o intilneste este fericit (sau nu ) insa se considerea unica mare iubire din viata lui! Posibil ca dupa aceasta sa mai poti Iubi insa nu asa cum ai iubit candva nebuneste , posibil daca perzi acea mare dragoste sa nu mai poti iubi din tot cugetul , insa gasesti o persoana care te iubeste pe tine si tu o respecti sau simti un sentimet mai putin profund te casatoresti si traiesti asa cum iti spune soarta!Si totusi in viata fiecarui om exista o singura mare , mare iubire sau nu?

Editat de Gregori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt sigura ca DA!
Si daca o pierzi , sau nu reuseste?
Yap...just one..In viata iubesti cu adevarat doar o singura data..
Si cum sa-ti dai seama ca e ea , numai nu raspusul ca cand vei simti atunci vei sti! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,in viata exista o singura mare iubire,un singur om,the one and only one,o singura clipa,o singura jumatate.Nu exista doua inceputuri,ci doar o singura persoana pe care o iubesti din toata inima.Restul nu-s iubiri,ci iluzii.Iubirea adevarata nu o intalnesti de 10 ori in viata,ci o data,pentru eternitate.N-ai cum sa o pierzi sau sa gandesti fatalist.Daca o pierzi,.atunci nu a fost pentru tine,deci nu e iubirea ta adevarata,mare si unica.

 

In sfarsit, o pot spune din experienta.

Thanks,God!

Editat de Miss Take

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca o pierzi , sau nu reuseste?Si cum sa-ti dai seama ca e ea , numai nu raspusul ca cand vei simti atunci vei sti! :cheer:

 

 

Pai din cate stiu eu,dragostea se simte nu??Ce ai vrea sa iti spun??Ca are ochi albastri ?ca te face sa te simti complet,impacat cu sine?ca iti da curajul sa poti muta si muntii din loc,ca iti da rabdarea de a astepta si o viata sa revina la tine,ca te face sa simti ca traiesti cu adevarat,ca nu mai ai nevie de nimic altceva....???Toate acestea le simt eu,tu s-ar putea sa simti altceva..Experienta mea/trairile mele s-ar putea sa nu iti foloseasca la nimic si din aceasta cauza vei auzi de multe ori acelasi raspuns:cand ai sa simti atunci vei sti.Tot ce pot sa iti spun este sa stai linistit,caci inima ta va sti cu siguranta raspunsul ,si faraindoala ca il vei afla si tu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×