Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sal..

Am auzit si eu d zynerit..k e bun..as vrea s incerc..dar personele kre mi-au sp despre el..au scapat d cosuri dar..in loc au pete..care "dispar in timp"..kt timp..?..cine a folosit .ai scapat d pete?..adik..vreau s scap d cosuri..dar nu vreau pete.. :cheer: :huggles:

v-am poopat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sal..

Am auzit si eu d zynerit..k e bun..as vrea s incerc..dar personele kre mi-au sp despre el..au scapat d cosuri dar..in loc au pete..care "dispar in timp"..kt timp..?..cine a folosit .ai scapat d pete?..adik..vreau s scap d cosuri..dar nu vreau pete.. :D :lol:

v-am poopat

 

 

 

 

eu am avut acnee cumplita ... grava ... puncte negre peste tot sh cosurii rosii ... plus chisturi in piele ... ai am folosit zynerit si mi`o mai dat ceva medicament da nu mai stiu cum se numeste ... da medicamnetul o fost pentru chist in piele ... si zynerit pt restul cosurilor ... si pot spune k este foarte bun ... mi`o curatat fata extrem de bine ... acum am o fata curata ... singurul lucru care nu mi`l place la zynerit ii ca usuca fata si trebe mereu sa folosesti o crema hidratanta si ceva pt buze .. k le usuca, si k daca nu il mai folosesti dupa 1 luna - 1 luna jum incep sa reapara cele negre ... dar in rest e foarte bun ...si nu am nici o pata pe fata cum ai auzit tu ... adik poate depinde mult de ten ... si ce mai folosescx eu si ii bun ( clean & clear - blackhead clearing cleanser ) asta il folosesc knd mi prea uscata fata .... vreo 3 4 zile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Ma numesc Ioana si am 15 ani.Probleme cu acneea am de 4 ani...am folosit multe creme...dar degeaba.Menstruatia nu e regulata desi o am de 4 ani.Am fost de curand la dermatolog si mi-a dat trimitere la ginecolog sa fac o ecografie.Ieri am facut ecografia si mi-a iesit ovarul stang si ovarul drept : ovare polichistice.Ginecologul mi-a recomandat sa fac tratament cu Diane35 dar am auzit aici pe forum ca majoritatea care au folosit acest medicament au avut probleme...ori cu luarea in greutate...etc.

Mie imi e frica de efectele secundare...cum ar veni ca nu as mai putea avea copii peste cativa ani....sau altele...Nu stiu ce sa fac...imi e frica...ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?Va rog frumos...Multumesc celor care imi raspund.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.Ma numesc Ioana si am 15 ani.Probleme cu acneea am de 4 ani...am folosit multe creme...dar degeaba.Menstruatia nu e regulata desi o am de 4 ani.Am fost de curand la dermatolog si mi-a dat trimitere la ginecolog sa fac o ecografie.Ieri am facut ecografia si mi-a iesit ovarul stang si ovarul drept : ovare polichistice.Ginecologul mi-a recomandat sa fac tratament cu Diane35 dar am auzit aici pe forum ca majoritatea care au folosit acest medicament au avut probleme...ori cu luarea in greutate...etc.

Mie imi e frica de efectele secundare...cum ar veni ca nu as mai putea avea copii peste cativa ani....sau altele...Nu stiu ce sa fac...imi e frica...ma puteti ajuta cu cateva sfaturi?Va rog frumos...Multumesc celor care imi raspund.

Eu am luat Diane 35 timp de 7 luni la 17 ani tot pt acnee si nu am avut probleme. Acum la 22 de ani iau de 2 ani si iar nu am probleme in afara de o tensiune simtita la nivelul sanilor. Pt mine numai cu Diane 35 merge in tratarea acneei pt ca si eu am ovar polichistic :lol2: . Este foarte important sa nu fumezi, sa faci miscare si sa-ti faci niste analize regulat. Diane poate avea efecte neplacute la nivelul ficatului. De asemenea, este important ca tu sau cineva din familia ta sa citeasca si prospectul...Eu cand am l-am citit m-am cam speriat dar acum imi dau seama ca e bine de stiut si e bine sa fiu atenta, fara insa a ma panica si a renunta la medicament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recomandarea mea este o vizita la dermatolog.Si nu , nu cred ca este o boala venerica (nu sutn chiar sigura).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna poate sami spuna cineva mia aparut de ceva timp acnee pe git dar sint pe sub piele si sint numai pe git nu stiu cum sa scap am pus creme dar se pare ca nu am gasit ceea ce trebuia poate cineva sa-mi spuna ce trebuie sa fac ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna poate sami spuna cineva mia aparut de ceva timp acnee pe git dar sint pe sub piele si sint numai pe git nu stiu cum sa scap am pus creme dar se pare ca nu am gasit ceea ce trebuia poate cineva sa-mi spuna ce trebuie sa fac ms

 

ar fi bine sa mergi la un dermatolog..ai incercat cu zinerit?

dar asta probabil trebuie sa iti recomande medicul.ce te costa sa fii sigur de aspectul si de sanatatea ta? bafta si curaj :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×