Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E o intrebare pentru cei ce au acnee si apelat la aceste tratamente (Laserul si bioptronul). Am pus aceasta intrebare deoarece eu am acnee si am incercat nenumarate tratamente cu creme ..geluri..etc si fara efect :- .As dori sa aflu un tratament eficient contra acneei si contra cicatricilor lasate de ea.Astept sfaturi si raspunsuri.papa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine sunt o adolescenta ca oricare disperata ca-mi apar cosuri.. am facut un trament care m-a costat 50 de euro si care a fost recomandat de doctor... apoi am incercat garnier pure zone.. acuma mai curand.. loreal pure zone... dar continua sa-mi apara.. am auzit ca infuziile cu musetel fac bine si am inceput sa fac in fiecare seara dar tot nu-mi dispar.. problema este ca-mi apar intr-un stil f aiurea si nu pot sa rezist sa le storc.. pur si simplu nu pot sa apar pe strada cu ele asa... infectate... ce pot sa fac?? este f serios ajutati-ma pls :P :sorry: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am o prietena care a avut aceeasi problema si pot sa iti spun cum a scapat ea

cu skinoren (dimineata si seara)pana esti cat de cat multumita, adica vezi ca nu iti mai apar (vreo 2-3 luni) apoi zynerit, tot asa, dimineata si seara dar o perioada destul de mare, cateva luni, pana vezi ca iti trece. Iti zic sigur ca functioneaza, dar tre' sa ai rabdare.

Skinorenul nush cat e, dar zyneritul stiu ca e in jur de 30 lei.

si nu strica dc. folosesti si un sapun anti-bacterian, gen clerasil sau unul de la plafar.

oricum , oriece tratament ai face tre sa ai foarte multa rabdare :soc:

 

aaaaa, si inca ceva, fara ciocolata , pepsi , mezeluri etc. in exces :P :sorry: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fa masti naturale impotriva cosurilor : cu rosii, lamaie(tai o feliutza si te stergi pe fatza in fiecare zi) :evil: cosurile nu trebuie stoarse sau "nenorocite" nu te ajuta cu nimik , fa un tratament cu zink :evil: , cosurile la varsta ta , sunt ceva normal , dar ele pot apare si in momentul in care mananci destul de gras :( , deci mai multe legume, fructe sa papi :)

 

cauta in google masti naturale impotriva tenului gras si ai sa gasesti spor la " masti" :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu supor cosurile si le rup mereu dar de ceva timp au inceput sa-mi mai dispara dar am obsevat ca mi-au ramas niste gauri mici pe fata cum sa scap de ele????HELP pls nu vreau sa-mi ramana semne pe fata!!!

 

Daca stiti un tratament de regenarare a pielii ajutati-ma pls!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce masti...

tratament: iei un sapun de ala pt fata (nu stiu, cred ca e mai fin; o avea crema in el... am uitat) si te speli de 3 ori pe zi (pe fata); da` te speli al naibii de serios!! sa nu mai ramana pic de grasime. merge metoda; e adoptata de mai multi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand NU LE MAI STOARCE!!!!! cu cat le storci cu atat faci RAU..si eu am :santa2: Fa-ti masti cu argila si apa le gasesti la farmacie...

 

Iti spun ce fac eu(eu nu prea am dar le storc si de-aia imi apar):

seara ma spal pe fata(sapun obishnuit) apoi imi dau cu apa oxigenata pe coshurile care le am

si ma dau cu o pudra de la Avon(sper ca nu fac reclama) Pure-poreFiction sau ceva de genu asta...

dimineatza dupa ce ma spal pe fata ma dau cu o crema tot de la Avon Virtual-perfection e sooper buna(ti-o recomand) poate fi folosita si ca baza pt machiaj

aaa...si daca vrei sa scapi repede foloseste un pic de gaz(trebuie sa prin debara,balcon, daca nu iei de la bunici de undeva)tre` sa folosesti un pic...si pana a 2-a zi nu mai ramane nici un semn

 

sper ca te-am ajutat!!!!

sa ne anunti daca a mers!

succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×