Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o problema cu cosurile mele de pe fata si am fost cam complexata de chestia asta,

mi s-a spus ca e pe baza hormonala si ca daca intretin relatii sexuale regulate o sa imi treaca

dar care este efectul relatiilor sexuale regulate?

orice activitate regulata - la propriu - ajuta la reglarea disfunctionalitatilor organismului

cosurile apar si datorita dereglarilor hormonale normale ale pubertatii

in combaterea cosurilor este recomandata activitatea sexuala pentur ca aceasta are implicatii asupra secretiei hormonale - indiferent de tipul actului sexual la care este supus organismul: important este sa o faci cu regularitate, cu perseverenta... - intr-un cuvant, cu responsabilitate

 

cand cosutrile au si alte cauze de manifestare, activitatea regulata (inluzand aici luarea anticonceptionaleleor) nu poate avea succes fara alt sprijin (rezolvarea factorilor favorizanti interni colaterali)

in orice caz, insa, activitatea regulata cere perseverenta pentru ca organismul sa reactionezs la ea - adica luni si luni de responsabilitate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate spui, nu esti tocmai "pe invers". Bisexualitatea este generala: fie constienta sau nu, latenta sau manifesta. La tine pare totusi sa fie vorba de rusine si complexe legate de infatisare, nu de structura psihica homo.

Ar trebui sa impiedici complexul (usor de zis!) sa te opreasca de la relatii heterosexuale. E pacat sa ratezi asemenea experiente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am cosuri...am auzit de la voi de Zineryt ....chiar e bun...?vreau sa scap de cosuri !!!puteti intra pe siteul ''acnee " ....puneti .go.ro dupa cuvantul acnee...sunt multe chestii acolo care te ajuta dak ai coshuri...am citit siteul de vreo 2 ori :friends: ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am cosuri...am auzit de la voi de Zineryt ....chiar e bun...?

Da, chiar e bun. Nu l-am folosit, dar am vorbit cu un dermatolog foarte bun si zicea ca face parte dintre produsele bune.Oricum , trebuie folosit 2-3 luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am cosuri...am auzit de la voi de Zineryt ....chiar e bun...?

 

mie mia ajutat cel mai mult.cum s-a mai zis tratamentul e de lunga durata,se poate intinde la mai mult de 2-3 luni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hello!! vroiam sa va intreb dak a incercat cineva fiole cu azulen, extract de iris si de zmeura pentru acnee....ash vrea sa urmez tratamentul cu ele, dar nush isgur dak sunt bune si avnd in vedre faptul k dau pe ele kam 500.000 makar sa fie bune......cui i-a fost de folos.va rog frumos scrieti cei care ati folosit si au dat rezultate.plssss...bye friends

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu trebuie urmat si un tratament cu antibiotice sau cu anticonceptionale , pe langa creme sau/si solutii pentru fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine sunt o adolescenta ca oricare disperata ca-mi apar cosuri.. am facut un trament care m-a costat 50 de euro si care a fost recomandat de doctor... apoi am incercat garnier pure zone.. acuma mai curand.. loreal pure zone... dar continua sa-mi apara.. am auzit ca infuziile cu musetel fac bine si am inceput sa fac in fiecare seara dar tot nu-mi dispar.. problema este ca-mi apar intr-un stil f aiurea si nu pot sa rezist sa le storc.. pur si simplu nu pot sa apar pe strada cu ele asa... infectate... ce pot sa fac?? este f serios ajutati-ma pls :spiteful: :friends: :friends:

 

problema ta este de ordin interior ...in primul rand vreau sa spun ca pt a scapa de cosuri, si de sechelele care le lasa acestea in urma, trebuie sa nu mai folosesti infuziile de musetzel - acestea nu fac decat sa iti amplifice aparitzia lor...ceaiul de musetzel este bun dar nu si in cazul tau...pentru a avrea rezultate trebuie sa iei in calcul urmatoarele: elimina din alimentatzie tot ceea ce inseamna excitante(ciocolata, cola, pepsi...) seara fa infuzie cu ceai de galbenele sau comprese cu acest ceai dar dupa o prealabila curatzare a tenului...nu trebuie sa-l ai incarcat, gras, niciodata..pt aceasta se gaseste la indenmana oricui sapunul cu sulf...iar pe cosuri da-ti cu crema skinoren...se gaseste in farmacie ...seara dupa infuzie...sper sa te ajute...pe fata mea a scapat-o de ele...dar de retzinut ca ele, mai pot aparea deoarece sunt produse de un "bum" hormonal si pana cand acestia nu se astampara, cosurile vor mai aparea!!! dar cu schinoren aplicat din timp pe zonele cu probleme potzi sa-ti tzi cosurile in frau

Editat de puma13hi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×