Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Dak poate sa ma ajute si pe mine cineva :( . Am 21 de ani si am acnee de cativa ani, nu in forma foarte grava. Cine are acnee ma intelege. Am folosit majoritatea cremelor posibile. Pana si roacutane, acesta nu a facut altceva decat sa-mi agraveze situatia. Dupa 3 luni am renuntat la ele. Am incercat masti. Nici nu mai stiu ce am incercat. Nu vreau sa mai merg la dermatolog, pt ca nu m-a ajutat cu nimic. Vreau sa incerc anticonceptionale, dar am citit atatea despre ele si nu stiu ce sa fac. Pt ca nu am luat niciodata. Daca este cineva care stie, care a scapat de acnee, va rog sa-mi spuneti si mie. Multumesc.

 

Buna,

 

Nu apela la anticonceptionale daca nu iti sunt recomandate de medicul ginecolog. Eu sunt mai mare ca tine cu cativa ani si pana acum 2 luni, cand am inceput sa folosesc niste produse doar cu ingrediente naturale si pe baza de vitamine, eram la fel de disperata ca tine. Ma poti accesa pe PM unde putem discuta si iti pot da toate detaliile pentru a scapa de acnee si cicatrici asa cum am reusit eu.

Editat de Amarena
nu se dau date de contact in mesaje

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Dak poate sa ma ajute si pe mine cineva :( . Am 21 de ani si am acnee de cativa ani, nu in forma foarte grava. Cine are acnee ma intelege. Am folosit majoritatea cremelor posibile. Pana si roacutane, acesta nu a facut altceva decat sa-mi agraveze situatia. Dupa 3 luni am renuntat la ele. Am incercat masti. Nici nu mai stiu ce am incercat. Nu vreau sa mai merg la dermatolog, pt ca nu m-a ajutat cu nimic. Vreau sa incerc anticonceptionale, dar am citit atatea despre ele si nu stiu ce sa fac. Pt ca nu am luat niciodata. Daca este cineva care stie, care a scapat de acnee, va rog sa-mi spuneti si mie. Multumesc.

Incearca peroxid de benzoil (alifie) si ceva antibiotic contra bacteriilor care cauzeaza acneea. Eu am inceput tratamentul acesta de vreo 3 saptamani si aproape au disparut petele pe care le aveam de ani de zile. Au mai ramas gaurile. Astea chiar nu stiu daca trec. Oricum, dupa ce termin tratamentul (care mi-a fost recomandat pentru o luna), ma duc iar la dermatolog sa il intreb si de gauri. Ai grija cu alifia sa nu iti dai prea mult. Mie doctorul imi spusese de 2 ori pe zi, dar se inrosise pielea si se curata. In prospect scria doar o data pe zi, asa ca mi-am dat doar o data, si pe urma a fost bine.

Editat de Def2010.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca peroxid de benzoil (alifie) si ceva antibiotic contra bacteriilor care cauzeaza acneea. Eu am inceput tratamentul acesta de vreo 3 saptamani si aproape au disparut petele pe care le aveam de ani de zile. Au mai ramas gaurile. Astea chiar nu stiu daca trec. Oricum, dupa ce termin tratamentul (care mi-a fost recomandat pentru o luna), ma duc iar la dermatolog sa il intreb si de gauri. Ai grija cu alifia sa nu iti dai prea mult. Mie doctorul imi spusese de 2 ori pe zi, dar se inrosise pielea si se curata. In prospect scria doar o data pe zi, asa ca mi-am dat doar o data, si pe urma a fost bine.

 

Buna, daca ai scapat de acnee, iti recomand cu caldura laserul fractional CO2. E destul de scump, necesita minim 2 sedinte, recomandabil 4, dar crede-ma pa cuvant, e singura tehnologie care iti poate reda aspectul uniform al pielii, in proportie de 70-80%. Cu rezultate dupa prima sedinta. Eu l-am incercat, iar dupa prima sedinta am fost super incantata. Si peelingul chimic e bun, dar trebuie facut de cineva foarte bun, iar efectele dureaza putin. Si e si mai lunga recuperarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tratamentul cosurilor exista  zeci de medicamente. Important e sa se gaseasca produsul care sa  actioneze foarte bine pe metabolismul persoanei respective.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suplimentele pentru  indepartarea cosurilor pot fi utile  cu conditia sa se respecte cu sfintenie un stil de viata sanatos cu o alimentatie adecvata si cu mult sport. In caz contrar nu se va ajunge la rezultate bune si tratamentul sau cura vor fi facute in zadar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cosuri cu rezultate bunicele poate fi folosit si derminax. Eu cu el am mai eliminat din cosuri!

De cosuri se scapa destul de greu, dar trebuie incercat. Din pacate pentru a elimina cosurile e nevoie de foarte multe  incercari cu diferite produse. la unele persoane poate functiona un anumit produs  in timp ce la altele nu functioneaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva  vreun ceai cu care sa te speli si sa te ajute  sa scapi de cosuri rapid? Trebuie sa existe ceva si care sa functioneze pentru eliminarea cosurilor. Ceaiul de galbenele sau musetel, sau  arnica cred ca ar merge. 

 

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceai de Musetel stiu ca se foloseste la desinfectare insa trebuie sa incepi si ceva sa mananci care sa te ajute in acest proces. 

Citeste toate sfaturile medicilor si vei gasi ceva ce poti sa urmaresti.   Elimina lapte si tot ce are legatura cu laptele sa vezi dupa o luna cum te simti.

Mananca spanac, si congelat e bun, poti sa-l calesti cu un pic de ulei si usturoi destul si marar pentru aroma, cu mamaliga sau orez alb fiert.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceai de Musetel stiu ca se foloseste la desinfectare insa trebuie sa incepi si ceva sa mananci care sa te ajute in acest proces. 

Citeste toate sfaturile medicilor si vei gasi ceva ce poti sa urmaresti.   Elimina lapte si tot ce are legatura cu laptele sa vezi dupa o luna cum te simti.

Mananca spanac, si congelat e bun, poti sa-l calesti cu un pic de ulei si usturoi destul si marar pentru aroma, cu mamaliga sau orez alb fiert.     

Ok, mersi de raspuns. Pentru pistrui stiu  sigur ca e bun ceaiul de ghiocei :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×