Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:blink:de aproximativ 2 ani imi apar pe cap in mod regulat cosuri.am incercat mai multe tratamente dar fara rezultat.doar in momentul in care fac o cura cu antibiotice imi dispar dar pentru o perioada scurta(1-2 luni).problema este ca i-au aparut si prietenei mele(cu 1 an in urma). in momentul cand eu am facut tratamentul cu antibiotice ea nu l-a facut.e posibil sa imi reapara din cauza aceasta?

 

 

 

14. MASCA DE FATA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De vreo 3 saptamani am observat ca mi-au aparut mai multe cosuri pe penis ( le-am denumit asa pt ca nu cunosc alta denumire medicala ). Toate sunt de diferite dimensiuni . Nu stiu sigur care ar fi cauza lor de aceea va cer sfatul.

Nu am fost inca la medic dar daca problema va persista voi apela si la aceasta varianta, pana atunci sper sa aflu mai multe lucruri aici, care m-ar putea lamuri .

 

 

Poate fi un simptom al unei boli venerice ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok, nu e ceva grav.

Nu te speria.

Am citit intr-o revista de barbati despre aceste bubite si multi au aceasta problema.

Dute la medic ca te va rezolva rapid.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am aceeasi problema. Am fost si la dermatolog, mi-a dat un tratament cu antibiotice, zinerit dimineata si retin-a seara, dar nu a dat rezultate.

http://www.proactivsolution.ro

 

Acum un an am avut si eu o problema cu acneea.Imi apareau in special pe frunte si am zis ,la inceput,ca o fi de la vreo intoxicatie.Insa am fost la dermatolog si la inceput m-a speriat spunandu-mi ca trebuie sa iau anticonceptionale ca tratament.I-am spus ca nu voi lua si mi-a dat ZINERIT (pt elevi,studenti se da gratuit).Dupa vreo 2 saptamani a avut efecte vizibile adica imi dispareau.Chestia e ca trebuie sa urmezi tratamentul zi de zi,dimineata si seara dar pe o durata mai lunga de luni pentru ca, vb dermatologului, la varsta noastra hormonii ne joaca feste si daca e si gratis,de ce nu? In plus,se aplica foarte usor si repede . E bine sa iei si o crema hidratanta pentru ca e un produs puternic.

 

Acum depinde si de pielea fiecaruia.Unora le trece si cu argila speciala pentru acnee (aici e vreo 6 bani un plic)..deci totul e sa te ingrijesti !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna . Am si eu o problema. Am folosit zineryt , mi-au mai trecut , dar pt ca le rupeam :jester: mi-au ramas niste cicatrici si niste "gaurele " mici :lol: :P Ce sa fac sa-mi dispara cicatricile si gaurelele ? Ceva pt regenerare a pielii sau nu stiu ... Pt cosuri folosesc un gel abraziv si o crema tratament antiacneica de la clearskin si pot sa spun ca sunt bune.Dar ajutati-ma va rog cu cicatricile si gaurelele :yes: multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CE SPUNETI DE SPALATUL CU URINA?? Cum se procedeaza? Am auzit ca urina se lasa 3 zile la frigider, etc. vreau pareri de la cei care au incercat urinoterapie pentru cosuri (parerile gen "pfui" sau "bleax" nu m-ar incalzi cu mare lucru)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×