Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna tuturor !!! ce aud aici ma ingrozeste ,care mai de care cu idei mai stralucite !!!!sapun ?? am trait sa o aud si p`asta ,tot felul de medicamente ........e vreunul dintre voi care nu s`a gandit la bani cand si`a cumparat ceva de calitate ca sa`i dispara cosurile ??? sapun de 3 ori pe zi...hai ca asta`i culmea .... Ingeras pt tine vb . e`mail-ul meu este : mary_f281284@yahoo.com ...nimeni nu ti`a spus de solutii 100% naturale ..va salut pe toti si fiti atenti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut....am auzit de o groaza de produse pt acnee ,,,,am folosit o multime de produse da nu au avut nici un rezultat...mai nou am auzit de niste produse cum ar fi: enbecin, zineryt, cutaden, sckinoren numai k problema este k nush pe care sa le incerc..poate imi dati voi niste sfaturi k sa aleg produsul cel mai bun :crazy: java script:emoticon(':P', 'smid_19')

8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gabriel va saluta pe toti si sper sa-i raspundeti cat mai sincer :P .. :doh:

 

De ceva timp au inceput sa-mi apara cosi ceea ce ma face sa ma simt prost dispus mereu cand e vorba sa ies afara cu prietenii mei .... 8)

Deci : Imi apar in zona nasului cosuri care sunt tari si in piele ........... Deci eu nu am cosi daia cum vad la toata lumea ... La mine sunt tari si in piele si pot fi sparti decat cu acul .......... deci : Dupa ce ii sparg , pe zona aplic apa oxigenata sau spirt , ma spal ffff des toata ziua , am observat ca sapunurile antibacteriene imi lasa tenul ffff aspru ...

 

Pe fata nu am nimic , numai la nas imi apar .. ;) .... sunt un fel de pete albe , cosuri in piele , nu prea se observa de la distanta .... Ce sa fac ??? Cum as putea sa scap de ei ????? Eu cosurile le sparg cu ajutorul acului si pe urma strang si ies ffff greu ......:o::o:::D .....Numai asa pot sa scap , dar dupa un timp apar altii si tot asa :- ...

 

Am doar 16 ani jumate ...... Poate imi prind bine sfaturile voastre ..... K nu ii suport .... plz help me ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut sunt si yo o adolescenta cu cosuri si chiar mi as dori sa stiu cam cat costa un schinoren si cam cum se utilizeaza...........si daca nu e prea mare deranju as dori sa primesc un raspuns va rog mult..........sunt la fel de disperata ca si voi....kisss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gabriel va saluta pe toti si sper sa-i raspundeti cat mai sincer 8) .. :(

 

De ceva timp au inceput sa-mi apara cosi ceea ce ma face sa ma simt prost dispus mereu cand e vorba sa ies afara cu prietenii mei .... :lol2:

Deci : Imi apar in zona nasului cosuri care sunt tari si in piele ........... Deci eu nu am cosi daia cum vad la toata lumea ... La mine sunt tari si in piele si pot fi sparti decat cu acul .......... deci : Dupa ce ii sparg , pe zona aplic apa oxigenata sau spirt , ma spal ffff des toata ziua , am observat ca sapunurile antibacteriene imi lasa tenul ffff aspru ...

 

Pe fata nu am nimic , numai la nas imi apar .. :yes: .... sunt un fel de pete albe , cosuri in piele , nu prea se observa de la distanta .... Ce sa fac ??? Cum as putea sa scap de ei .? Eu cosurile le sparg cu ajutorul acului si pe urma strang si ies ffff greu ......:(:o:::yes: .....Numai asa pot sa scap , dar dupa un timp apar altii si tot asa :ok: ...

 

Am doar 16 ani jumate ...... Poate imi prind bine sfaturile voastre ..... ca nu ii suport .... plz help me ...

in loc de scaynoren iti recomand Zynerit, dar in primul rand iti recomand sa te duci la dermatolog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E o intrebare pt cei ce au acnee si apelat la aceste tratamente.Am pus aceasta intrebare deoarece eu am acnee si am incercat nenumarate tratamente cu creme ..geluri..etc si fara efect ;) .As dori sa aflu un tratament eficient contra acneei si contra cicatricilor lasate de ea.Astept sfaturi si raspunsuri.papa

 

 

 

 

Bunaaaaaa...pai hai sa iti zic cam ce am incercat eu si a dat rezultate...chiar f rapide...nu mai are rost sa-ti zic k am incercat si skinoren...si zineryt...fara rezultatat...am inteles k aveam nevoie d ceva mai tare..mai puternic ptr problema mea...asa k medicul mi-a prescris SMOODERM in combinatie cu o crema de la avene....se numeste CLEAN-AC....este extrem d eficienta...este folosita k adjuvant in trat antiacneic.....ptr k are rolul d a reface nivelul normal d hidratare al pielii kre in urma acestor tratamente cu tot d felul d creme este puternik dereglat....pretul este intr-adevar km mare...500 000..dar merita...la mine rez s-au vazut ink dupa prim zile d trat......si acum nu mi-au mai iesit alte cosuri...am ramas doar cu mici urme rosii....cicatrici nu am ...ptr k SMOODERMUL are tokmai rolul d a vindeca "frumos"....de a evita aparitia cicatricilor...de asemenea se foloseste si ptr cicatr deje existente .....p kre le estompeaza f mult...:)asa k uite ink un motiv sa-l incerci...k ziceai k ai probl si q cicatr!!!!!!!....alte sfaturi....renunta sa-ti degresezi prea mult fata...kiar dak ai imprsia k asta te-ar ajuta....FALS!Nu faci altceva dkt sa iti deshidr tenul si mai mult.....si sa-l hipersensibilizezi....asta nu inseamna k treb sa neglij igiena...din contra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!spala-te d 3 ori p zi(obligatoriu)..si inceark mkr ptr o perioada sa faci asta doar cu multa-multa apa rece......kre are p deasupra si efect d a inkide porii:).....si poti face si tamponari cu tinctura d propolis p zonele afectate...d 3 ori p zi.....toti acesti pasi i-am urmat eu si aqm sunt happy......iti urez si tie multa bafta si te sfatuiesc sa ai incredere in crema d la avene d kre ti-am zis...precum si in smooderm....sunt kiar bune!...a...si ink cva...dak tii totusi neaparat sa fol un gel ptr curatarea fetei...atunci alege unul tot din gama AVENE......SUNT FABRIKTE SI IN FRANTE SI CONTIN SI APA TERMALA.....MULTA BAFTA...SA-MI SPUI DAK A MERS...SI NU TE DESCURAJA!!!!!!!!

 

Bunaaaaaa...pai hai sa iti zic cam ce am incercat eu si a dat rezultate...chiar f rapide...nu mai are rost sa-ti zic k am incercat si skinoren...si zineryt...fara rezultatat...am inteles k aveam nevoie d ceva mai tare..mai puternic ptr problema mea...asa k medicul mi-a prescris SMOODERM in combinatie cu o crema de la avene....se numeste CLEAN-AC....este extrem d eficienta...este folosita k adjuvant in trat antiacneic.....ptr k are rolul d a reface nivelul normal d hidratare al pielii kre in urma acestor tratamente cu tot d felul d creme este puternik dereglat....pretul este intr-adevar km mare...500 000..dar merita...la mine rez s-au vazut ink dupa prim zile d trat......si acum nu mi-au mai iesit alte cosuri...am ramas doar cu mici urme rosii....cicatrici nu am ...ptr k SMOODERMUL are tokmai rolul d a vindeca "frumos"....de a evita aparitia cicatricilor...de asemenea se foloseste si ptr cicatr deje existente .....p kre le estompeaza f mult...:)asa k uite ink un motiv sa-l incerci...k ziceai k ai probl si q cicatr!!!!!!!....alte sfaturi....renunta sa-ti degresezi prea mult fata...kiar dak ai imprsia k asta te-ar ajuta....FALS!Nu faci altceva dkt sa iti deshidr tenul si mai mult.....si sa-l hipersensibilizezi....asta nu inseamna k treb sa neglij igiena...din contra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!spala-te d 3 ori p zi(obligatoriu)..si inceark mkr ptr o perioada sa faci asta doar cu multa-multa apa rece......kre are p deasupra si efect d a inkide porii:).....si poti face si tamponari cu tinctura d propolis p zonele afectate...d 3 ori p zi.....toti acesti pasi i-am urmat eu si aqm sunt happy......iti urez si tie multa bafta si te sfatuiesc sa ai incredere in crema d la avene d kre ti-am zis...precum si in smooderm....sunt kiar bune!...a...si ink cva...dak tii totusi neaparat sa fol un gel ptr curatarea fetei...atunci alege unul tot din gama AVENE......SUNT FABRIKTE SI IN FRANTE SI CONTIN SI APA TERMALA.....MULTA BAFTA...SA-MI SPUI DAK A MERS...SI NU TE DESCURAJA!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aaaa....iar de bioptron nu stiu nimik...desi as fi si eu f interesata sa aflu dak are vreun efect in trat antiacneic......laserul te poate ajuta...f mult kiar...mai ales in kzul cicatricilor....astept si eu un rasp in leg cu bioptronul......va poop si multa bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×