Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Ziua a 7-a ....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai ce sa spun...mai uitativa si voi pe la "Super Nani"...sa vedeti copii din familii foarte bune cum sunt niste mici diavoli. :blink: In timp or sa fie si mai rebeli...asa sunt copii si asa am fost toti. Eu recunosc ca am avut mare noroc, ca sa nu recunosc ca am avut parinti buni ca e greu, :tease: ca nu am ajuns cu siringa in vene sau cine stie cum cu alte probleme de acest tip...Singura solutie si cea mai buna pe care am gasit-o pana acum pentru un copil pentru a nu fi "FOARTE" imoral si pentru a se pastra deoparte de anturaj este o biserica. Nu am sa ii impun decat pe cat posibil principiile morale...nu credinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai ce sa spun...mai uitativa si voi pe la "Super Nani"...sa vedeti copii din familii foarte bune cum sunt niste mici diavoli. :blink: In timp or sa fie si mai rebeli...asa sunt copii si asa am fost toti. Eu recunosc ca am avut mare noroc, ca sa nu recunosc ca am avut parinti buni ca e greu, :tease: ca nu am ajuns cu siringa in vene sau cine stie cum cu alte probleme de acest tip...Singura solutie si cea mai buna pe care am gasit-o pana acum pentru un copil pentru a nu fi "FOARTE" imoral si pentru a se pastra deoparte de anturaj este o biserica. Nu am sa ii impun decat pe cat posibil principiile morale...nu credinta.

 

Are biserica un nume sau ti-e rusine de alegerea ta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai ce sa spun...mai uitativa si voi pe la "Super Nani"...sa vedeti copii din familii foarte bune cum sunt niste mici diavoli. :tease: In timp or sa fie si mai rebeli...asa sunt copii si asa am fost toti. Eu recunosc ca am avut mare noroc, ca sa nu recunosc ca am avut parinti buni ca e greu, :bye: ca nu am ajuns cu siringa in vene sau cine stie cum cu alte probleme de acest tip...Singura solutie si cea mai buna pe care am gasit-o pana acum pentru un copil pentru a nu fi "FOARTE" imoral si pentru a se pastra deoparte de anturaj este o biserica. Nu am sa ii impun decat pe cat posibil principiile morale...nu credinta.

:blink: eu nu inteleg, de ce crezi tu ca te pastea pericolul cu seringa in vene. Aveai cumva un anturaj dubios? Prietenii tai erau traficanti? Si cel mai important: tu nu aveai discernamant? Adica chiar crezi ca e nevoie sa te aplatizezi intre paginile unei Biblii ca sa poti avea o viata morala si decenta?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are biserica un nume sau ti-e rusine de alegerea ta?

 

Pentru moment oscilez intre 2 ca sunt aproape de mine. Adventistii si Martorii.

 

:blink: eu nu inteleg, de ce crezi tu ca te pastea pericolul cu seringa in vene. Aveai cumva un anturaj dubios? Prietenii tai erau traficanti? Si cel mai important: tu nu aveai discernamant? Adica chiar crezi ca e nevoie sa te aplatizezi intre paginile unei Biblii ca sa poti avea o viata morala si decenta?

 

Pentru ca acest pericol ii paste pe toti cei care sunt tineri. In majoritatea discotecilor in ziua de azi se gasesc droguri. Din punctul meu de vedere si tigarile sunt droguri.

 

Nu conteaza daca asta cred eu sau nu...conteaza ca statistic vorbind pocaitii si familiile pocaite au copii mult mai morali si mai cuminti. Eu nu am sa ii impun copilului meu credinta ci doar am sa ii creez un mediu "moral". Eu nu am gasit alta solutie mai durabila si mai buna pentru ca copilul meu sa aibe un mediu bun. Oricum mai am timp sa caut...are doar 14 luni. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca. :blink:

Cel mai bine este sa ii cultivi discernamantul, si atunci cand va fi "liber" va sti faca alegeri corecte.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu sa fac alegeri corecte cum as putea sa cred ca el o sa stie prea curand ? :blink: Prefer sa suflu decat sa ma ard... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, e si suflatul in iaurt in mod de a trai... dar parca isi pierde farmecul toata viata asta, daca tot suuufliiiii si suufliii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Enki...poate ai dreptate dar daca ma uit la stirile de la ora 5 atunci sigur vreau sa suflu toata viata...:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:tease: da mai, dar mai bine nu te uiti. Ca uite-asa maine poimaine te hotarasti ca cel mai sigur e nici sa nu iesi din casa. :blink:

prost obicei asta cu uitatul la stirile macabre, ma lupt cu mama mereu pe tema asta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca am vazut vreodata stirile...poate in trecere...dar aud mereu...unul a violat,unul a ucis,unul etc...Nu am probleme cu hotii...dar violatorii si criminalii fac ceva ireparabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×