Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Ziua a 7-a ....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Faci foarte bine...si eu o sa imi incurajez copilul sa faca aceste lucruri dar am sa gasesc si o biserica pentru el. In randul pocaitilor copii risca mai putin sa ajunga cu "seringa in vene"...

Ce conteaza bunastarea fizica? Daca sunt salvati nu vor fi sau MAI fi cu seringa. Punct. Daca nu sunt salvati........ce mai conteaza daca si-o dau in vena sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa este Zexe ...ai dreptate ...sunt situatii in viata ...doamne feri de ele....ca daca nu ai cine sa ti-o dea in vena ....nu te salveaza nimeni si mori pe gratis.

 

Ferice de cei la care salvarea ajunge la timp si are ce sa le dea in vena atunci cand trebuie ....astia sunt adevaratii salvati ...de la moarte ....adica nu i-a luat dracu ...el dracu le deschide doar poarta si ii pofteste si in iadul ale caror chei le are ca sa le ofere colo "viata vesnica" ...dar unii mai refuza sa intre pe ea!

 

Cred ca la salvarea de moarte te referi .... ca doar de asta se fereste oricine ...chiar si Creatorul cand le-a scris legi in genele oamenilor ...instinctul de supravietuire l-a scris cu litere mari si bolduite ....crezi ca pe degeaba?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce conteaza bunastarea fizica? Daca sunt salvati nu vor fi sau MAI fi cu seringa. Punct. Daca nu sunt salvati........ce mai conteaza daca si-o dau in vena sau nu?

dupa tine daca nu esti salvat poti sa iei capul la lume pe strada ca de tot te duci in iad macar sa stii de ce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rastalmacesti cuvintele mele intr-un mod tendentios. Eu nu indemn la calcarea Legii, ci doar precizez ca trebuie avut in vedere in primul rand salvarea, care este spirituala.

 

Matei 6:33

 

Căutaţi mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rastalmacesti cuvintele mele intr-un mod tendentios. Eu nu indemn la calcarea Legii, ci doar precizez ca trebuie avut in vedere in primul rand salvarea, care este spirituala.

 

Matei 6:33

 

Căutaţi mai

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A cauta mai inatai imparatia, nu este optional! Este o porunca. Insa se vede ca mai citesti si altceva.

no pe bune si aia care il cauta pe satan nu au liber arbitru . si mai scuteste-ma cu ce citesc eu ca poate citesc si shogun si nu te intereseaza noi dezbatem biblic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A cauta mai inatai imparatia, nu este optional! Este o porunca. Insa se vede ca mai citesti si altceva.

 

Si porunca asta de la cine vine ?

Sa nu zici ca de la o religie inventata de un criminal pe baza unor texte furate de la o alta religie si modificate la comanda pomenitului criminal sau a altora inaintea lui si dupa el !

 

INTREBARE:

Oare daca o compilatie mincinoasa a unui text e sustinuta de un imparat criminal ...inseamna ca deodata minciuna devine "adevar divin"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
no pe bune si aia care il cauta pe satan nu au liber arbitru . si mai scuteste-ma cu ce citesc eu ca poate citesc si shogun si nu te intereseaza noi dezbatem biblic.

Bai, vali! Daca discutam Scriptura, atunci s-o folosim ca autoritate, nu mintea omului. Scrie, discutam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×