Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Ziua a 7-a ....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In istoria marelui circ al tuturor religiilor ... religia iudeo-crestina a comis cel mai mare pacat ce se putea comite ... Unul de neiertat!!!

Prezentand un Dumnezeu Atotputernic Ceator al Universului si al Vietii... si pe Isus ca "Omul Dumnezeu" ... s-a reusit incetatenirea conceptiei ca Omul este cea mai importanta finta de pe planeta ...iar celelate creaturi sunt neimportante!

Gravitatea faptului este accentuat prin faptul ca printr-o carte considerata "Cuvantul Domnului" ... i s-a poruncit omului sa se inmulteasca si sa stapaneasca planeta ! ... ceea ce alte religii nu si-au permis sa o faca!

 

Nimic grav ar zice unii, ... dar crestinii ...luand in serios "porunca divina", au reusit ca odata cu dezvoltarea stintelor naturii, si implicit a revolutiei tehnico-stintifice ...sa subjuge total planeta in interesul lor ... ca doar ei sunt importanti si asa le-a poruncit Creatorul ...si astfel vedem ca Crestinii au dat tonul la o goana egoista "legitimata de divinitate", catre folosirea si secatuirea resurselor planetei, doar pentru satisfacerea intereselor sale, exclusive... fara sa tina cont de NIMIC!

 

Si iata ca astazi tragem consecintele acestei nesabuinte ....omenirea astazi a ajuns in Ziua a 7-a ..pe marginea prapastiei!...nu conteaza ca am distrus mediul si distrugem si clima ...important este ca: ... Isus a venit sa ne rascumpere pacatele ...deci noi putem continua mai departe distrugerea linistita, ca doar noi suntem "spuma creatiei"!

 

Aceasta idee o lansez ca pe un indemn la ratiune, si la o atitudine clara fata de aceasta religie diabolica ... care dupa samavolniciile comise 2000 de ani impotriva oamenilor ... pune si azi in pericol chiar existenta planetei ... prin mesajul sublimal ...ca Dumnezeu ... si asa nu traieste aici pe pamant, ... tot asa si ptr om ... viata pe pamant nu reprezinta nimic important ...deci se poate distruge linistit planeta!

Fara a se tine cont ca pe planeta mai "locuiesc" alaturi de oameni, cca un milion de alte specii.!PAI nu tye lauzi tu cu confortul cine-i lacomu,hraparetul daca nu tu,vrei bunastare!eu sint un om simplu ,ma multumesc cu mincatu si -mbracatu,e deazuns sa ai minte sa cugeti la cuvintul Domnului nu la baliverne ,esti ca nero arunci vina pe crestini ,criminalule te ocupi cu strimbele,esti amestecat ,amalgam de nu mai stii nici tu ce!tu si inventatorii confortului distrug planeta ,bogatii catolici ,nu crestinii ,nenorocitule ,fiul dracului care bagi zizanie in intelegerea Cuvintului!porunca cu cresteti si inmultiti-va Domnul a poruncito omului nascut din nou si nu celui dracesc firesc din tyarina ,caci iata ce zice de cei care nu se nasc din nou,"daca cei rai se inmultesc .este pt foc,copiii nui faci si decit atit ,trebuie sai inveti tainele lui D-zeu,scriptura ,altfel ajung carne de tun datorita progresului tau tehnic si stintific!lasate de topice nu esti vrednic sa fii citit ,mai bine spune,marturisesteti ce te-a determinat sa te razvratesti in asa fel impotriva DOMNULUI!ADU PACATUL,GRESEALA IN LUMINA SI VEI SCAPA DE EA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PAI nu tye lauzi tu cu confortul cine-i lacomu,hraparetul daca nu tu,vrei bunastare!eu sint un om simplu ,ma multumesc cu mincatu si -mbracatu,e deazuns sa ai minte sa cugeti la cuvintul Domnului nu la baliverne ,esti ca nero arunci vina pe crestini ,criminalule te ocupi cu strimbele,esti amestecat ,amalgam de nu mai stii nici tu ce!tu si inventatorii confortului distrug planeta ,bogatii catolici ,nu crestinii ,nenorocitule ,fiul dracului care bagi zizanie in intelegerea Cuvintului!porunca cu cresteti si inmultiti-va Domnul a poruncito omului nascut din nou si nu celui dracesc firesc din tyarina ,

Domnu senin, dar atunci de ce stai mata pe acilea si beneficiezi de comfortul diabolic al internetului, si al utilizarii PC-ului? INventatorii comfortului distrug planeta... :doh: tare asta. Pai dragul meu, sa te intreb: ai curent electric in casa? Distrugi planeta. Ai toaleta in casa? Distrugi planeta... :D Ai apa curenta in casa? Distrugi planeta dom'le.

Nu e nevoie de Sikaryan sa bage zazanie in cuvantul Domnului, cuvantul Domnului se saboteaza foarte bine si singur.

Unde e scris in Biblie ca porunca cresteti si inmultiti-va e data omului nascut din nou? Desteptule, vezi ca nu e primul lucru pe care il scrii din burta si zici ca e din Biblie.

caci iata ce zice de cei care nu se nasc din nou,"daca cei rai se inmultesc .este pt foc,copiii nui faci si decit atit ,trebuie sai inveti tainele lui D-zeu,scriptura ,altfel ajung carne de tun datorita progresului tau tehnic si stintific!lasate de topice nu esti vrednic sa fii citit ,mai bine spune,marturisesteti ce te-a determinat sa te razvratesti in asa fel impotriva DOMNULUI!ADU PACATUL,GRESEALA IN LUMINA SI VEI SCAPA DE EA.

Ce sa facem copiilor? :spiteful: sa ii indobitocim de mici???? Ca sa ajunga ca tine??? NEVER. Copiii mei ii voi incuraja sa invete, sa isi dezvolte talentele si aptitudinile, sa isi cultive propria personalitate.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faci foarte bine...si eu o sa imi incurajez copilul sa faca aceste lucruri dar am sa gasesc si o biserica pentru el. In randul pocaitilor copii risca mai putin sa ajunga cu "seringa in vene"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sa-i incurajez sa studieze pe cont propriu; pentru intr-o astfel de comunitate risca foarte mult sa isi piarda propriile idei si pareri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faci foarte bine...si eu o sa imi incurajez copilul sa faca aceste lucruri dar am sa gasesc si o biserica pentru el. In randul pocaitilor copii risca mai putin sa ajunga cu "seringa in vene"...

 

Am auzit de oameni care au scapat de "seringa din vene" dar cei carora le-a fost introdusa seringa in minte si inima sant pierduti si pentru viata asta si pentru cea viitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am sa-i incurajez sa studieze pe cont propriu; pentru intr-o astfel de comunitate risca foarte mult sa isi piarda propriile idei si pareri.

 

Desigur...dar copii au nevoie de indrumare... :blink:

 

Am auzit de oameni care au scapat de "seringa din vene" dar cei carora le-a fost introdusa seringa in minte si inima sant pierduti si pentru viata asta si pentru cea viitoare.

 

Te cred...dar cum e lumea in ziua de azi eu nu prea vreau sa risc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desigur...dar copii au nevoie de indrumare... :blink:

 

 

 

Te cred...dar cum e lumea in ziua de azi eu nu prea vreau sa risc...

 

Te inteleg foarte bine.Si eu imi doresc copii dar in conditiile actuale nu am curaj.Daca as indrazni, probabil as prefera sa-l stiu mai degraba intr-o comunitate crestina,decat "afara".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce trebuie sa retineti este faptul ca educatia copilului este un lucru EXTREM DE IMPORTANT ... si cere extrem de mult timp daruire si rabdare...dar daca va ocupati serios de treaba asta ...veti avea rezultate si fara sa-l pocaiti !

 

Caci prin pocainta ...ceea ce castigi la cumintenie pierzi la intelect si mai ales la personalitate ....si in lumea asta nu avem nevoie de zerouri umane in rol de oi blande!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce trebuie sa retineti este faptul ca educatia copilului este un lucru EXTREM DE IMPORTANT ... si cere extrem de mult timp daruire si rabdare...dar daca va ocupati serios de treaba asta ...veti avea rezultate si fara sa-l pocaiti !

 

Caci prin pocainta ...ceea ce castigi la cumintenie pierzi la intelect si mai ales la personalitate ....si in lumea asta nu avem nevoie de zerouri umane in rol de oi blande!

:blink: foarte bun sfat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×