Sari la conținut
Forum Roportal
pufuletz

Mai merge cineva la teatru?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Miscarea si tot ce au facut din voce a fost "superstar" .Mi s-a parut o mare performanta pentru un an II.

 

Nu stiu daca ar fi reusit la fel de bine o piesa scrisa de un rus, construita pe stare, pe gand...mi-ar placea sa-i vad in asa ceva.

 

Vreau sa ma duc maine la "Tatal" - bulandra, izvor..stii ceva?

 

A, da, asta m-a impresionat si pe mine. Gesturile le erau cam teatraliste, dar ma gindeam ca poate asta a vrut regizorul, niste...cadre...

 

N-am ajuns la Tatal. Dar am auzit ca atmosfera e reusita. Pe mine m-ar tenta mai mult pentru muzica lui Mircea Florian.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am mai fost la "tatal",dar ma gandesc sa ma duc azi sa revad "Jesus Christ Superstar". Vad peste tot numai critici bune si asta ma bucura enorm.

S-a spus ca ar fi mai buna si mai autentica decat "Chicago". Cum ar fi ca un spectacol pus de niste studenti, sa fie mai apreciat decat un spectacol care a costat 350 de mii de euro!!!? That's way art is nice...all you need is talent.

 

 

P.S. - Se joaca astazi la 19:00, la Arcub .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA! De cate ori aud ca este o piesa care merita vazuta.Anul acesta am mers de 17 ori la teatru dar nu am uitat sa merg si la cluburi sau discoteci.Recomand piesa:Alex si Moris"cu Mitica Popescu si Stefan Iordache.Mai sunt si altele dar mentionez doar"Fluturii sunt liberi"Prima piesa la teatru Mic iar a doua la teatrul foarte mic.Cu drag Manina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o mica rugaminte ...caut textul de la "5 femei de tranzitie" de rodica popescu bitanescu. daca poate cineva sa ma ajute, sa mi l trimita pe lorele_iamaifamha@yahoo.com. merci mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Categoric incerc sa evit punerile in scena cu o doza prea mare de originalitate si modernism (in sensul contemporaneitatii), am fost dezgustata cand, la "Frumoasa Adormita" a aparut un barbat gol in scena, ma rog, sa nu exagereze dramaturgii si regizorii. Cat despre piesele clasice, le accept doar jucate si montate clasic.

 

La asta subscriu.

Mi-as dori sa mai vina in Timisoara :cheer:

Si eu, sunt monstri sacri ai scenei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Categoric incerc sa evit punerile in scena cu o doza prea mare de originalitate si modernism (in sensul contemporaneitatii), am fost dezgustata cand, la "Frumoasa Adormita" a aparut un barbat gol in scena, ma rog, sa nu exagereze dramaturgii si regizorii. Cat despre piesele clasice, le accept doar jucate si montate clasic.

Si eu, sunt monstri sacri ai scenei.

 

da ! traiasca clasicismul cu senzatiile lui profunde si anoste ! dar cred ca vei fi dezamagita peste cativa ani ca nu vei mai putea vedea mpntari prea clasice pe scena ! sorry !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ! traiasca clasicismul cu senzatiile lui profunde si anoste ! dar cred ca vei fi dezamagita peste cativa ani ca nu vei mai putea vedea mpntari prea clasice pe scena ! sorry !

Poate, imi place "Hamlet" fara blugi si calculator..."Romeo si Julieta" fara Mercedesuri si celulare. Exista si transpuneri moderne reusite, "Livada cu visini", dar, o "Carmen: (ca sa trec si la Opera) in mini, zapacind oameni de afaceri...bla bla, ar fi "cool"? Vizionare placuta! :)

 

da ! traiasca clasicismul cu senzatiile lui profunde si anoste ! dar cred ca vei fi dezamagita peste cativa ani ca nu vei mai putea vedea mpntari prea clasice pe scena ! sorry !

Adaos: ca orice persoana erudita, imi dau seama ca esti erudita, cred ca nu trebuie sa minimalizezi efectul si impactul clasicului in modernitate. Si, daca imbraci o rochie frumoasa (cred in tinuta obligatorie la opera!) si mergi, sa zicem, la Metropolitan, "Boema", ca sa dau un exemplu, nu ti se va parea anosta, asa clasica, cum se joaca si se va juca mereu pe marile scene ale lumii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
incepe stagiunea in cateva zile!!!!! :)))

Ce ati auzit? ce stiti? ce se pune?

yuhuu

 

 

Da,incepe dar am verificat pe alt site cu spectacole de teatru pe saptamana aceasta si nu e nimic interesant.Recomand piesa :"Insula" cu Ada Milea

Alex si Moris Teatrul Mic,Tot acolo mai puteti vedea:-Cum gandeste Amy","Cum iubeste cealalta jumatate-e comedie."O zi din viata lui Ceausescu"Iar la teatrul foarte mic am vazut in primavara:"Fluturii sunt liberi"

Cea mai frumoasa piesa la care am plans chiar a fost:"Alex si Moris "cu Iordache si Mitica Popescu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×