Sari la conținut
Forum Roportal
pufuletz

Mai merge cineva la teatru?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tacae iancae si cadar..asta ca sa ma dau mare...Moraru trebuia sa-la "aseze" pe ..hmmm... "maestrul Beligan" (care sa-a afisat zilele astea cu Becalli-, la fel cum se afisa cu Ceausescu) pe bancut...(ma arde z-ul) a..dar ma duc la romeo si julieta- teatrul din moscova..sa fim inteles..i balet, da?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi place...da' de...viata...ca la 20 de ani...numai griji si fara bani :roll: ....da tot se poate...am fost la "apus de soare".....si desi era drama cik, s-a ras in sala(plina cu elevi de liceu....eu eram a12-a)...mai ales ca au fost faze de genul ca se facuse intuneric ca sa nu se vada cand stefan cel mare care era pe moarte cica si nu putea sa mearga a zburdat ca un mielusel din spatele scenei pana pe scena ca sa se bage in patul e de suferinta...deci tot s-a vazut...apoi cand bietii actori se chuiau mai mult sau mai putin sa planga se trezea cate unu sa izbucneasca intr-un ras de vrajitoare si se ducea tot farmecul tristetii :crazy:

sau cand stefan tinea un discurs patriotic sa ne dea lacrimile nu alta incepe sa dea si precipitatii de la atata avant ostasesc....cei din primul rand sa-si ia umbrela

nu mai spun ca am aflat si noi cu ocazia asta ca stefan si cu raresoaia cu ii spunea el avura un copil :lol2:

mda...ar mai fi multe de spus...interesanta piesa...si actorii...care drept sa spun nu stiu daca erau ieseni sau macar moldoveni, dar aveu ase un acsent :lol2:

ca sa nu mai spun ca la cursul festiv s-a facut o piesa parodie dupa piesa asta :crazy: ...si a iesit ceva ce ar putea bine sa concureze originalul...

asa ca sfatul meu e sa mai mergeti din cand in cand la teatru ca nu stiti ce pierdeti :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Piesa e a fost un dezastru si sper sa nu se mai joace .Ma refer la "Apus de soare "cu Petre Ciubotaru , fostul director al Teatrului din Iasi .Acesta a infiintat teatrul particular "Bon -Ton "... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer habar nu am cum il chema pe actor sau ce functie avea...shame on me :crazy: ...dar piesa o sa o tin minte :lol2:

anyway....au fost prin iarna daca nu ma insel niste piese la ateneu "Guantanamo","Motanul incaltat forever", "Morti si vii" si altele, in regia lui Benoit Vitse, directorul ateneului...eu am fost doar la "Motan"...de doua ori :D ...si mi-a placut la nebunie pot sa spun...imi pare rau ca nu am fost si la celelalte...scenariu foarte interesant, amuzant, plin de viata, iar actori foarte tineri, studenti din iasi...sa tot mai fie asa piese... :D

post-4943-1148914012_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna! sunt membru nou pe forum si ma bucur sa citesc despre ce piese de teatru noi mai sunt prin tara. eu sunt in Franta de doi ani, si pe aici am ajuns numai la o singura piesa de teatru, in care a jucat un prieten. din punct de vedere financiar, pe aici te cam usuca la buzunar sa ajungi pe la o piesa interesanta. cateodata ma mai apuca nostalgia si o binecuvantez pe tipa care verifica biletele la teatru si care ma lasa sa intru gratis cand ii spuneam ca sunt student sarac! :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ultima piesa de teatru am vazut-o acum cateva saptamani,My fair Lady...pe o scena englezeasca.

A fost divin,pur si simplu 3 ore am stat si m-am minunat.Mi-a placut enorm si sper sa mai pot vedea si altele pe viitor.

Dar acum doi ani am vazut in Iasi o piesa de teatru cu Adrian Paduraru(... :doh: ) - "PEER GYNT" si cred ca "Unchiul Vanea" -dupa piesa lui Cehov,in care a jucat Horatiu Malaele. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×