Sari la conținut
Forum Roportal
pufuletz

Mai merge cineva la teatru?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lumea mai merge la teatru, dovezile sunt salile pline, in care sunt si foarte multi tineri. Va recomand de la TNB, Take, Ianke si Cadir, in care Beligan este genial. Si Burghezul gentilom este dragut si merita vazut. Miercuri o sa vad Mamouret, chiar sunt curioasa sa vad cum este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai merge lumea la teatru... sa stiti ca salile sunt pline in general...Am cateva propuneri de spectacole pentru voi...

Menajeria de sticla - Tennesse Williams - se joaca la national... Personal,mie imi place piesa ca text, ca posibilitati pentru un actor. Dar ce a facut Valeria Seciu din rolul Amandei...in fine..

Scaunele- Eugene Ionesco la bulandra. Daca nu intelegeti teatrul absurd,NU va duceti ca o sa va plictisiti. Eu am fost cu cateva din colegele mele si dupa reprezentatie una din ele a zis: "ce plictisitor..." . P.S: Oana Pelea face un rol exceptional!

Mascariciul tot la bulandra Duceti-vaaaaaaa ca merita suta la suta ! Horatiu Malaele e un geniu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate stie cineva, daca Ovidiu Iuliu Moldovan mai joaca la TNB, l-am vazut in multe spectacole, alaturi de mari nume

nu sunt din Bucuresti, iar aici spectacolele de teatru nu prea mai ajung

mergeam la Bucuresti cateva zile pe luna, special pentru teatru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu merg la teatru. Ce pot sa recomand cu caldura, vazute in ultima vreme, sunt piesele de la Odeon: Sefele, E doar sfarsitul lumii, Gaitele

La Bulandra bun e Oblomov, Unchiul Vanea daca s-o mai juca, delicios e Triumful Dragostei.

Ma mai duc si va spun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

merg la teatru de cate ori se pune ceva in scena.dintre preferate se numara "Inger Electric","Arlechino&Co","Povestea comica a doctorului Faust"(Richard Balint e genial!) si "Inimi cicatrizate".dar preferate mea este "Plastilina" :jester: (imi cer scuze,autorul este rus,nu imi aduc aminte numele exact dar ma documentez)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se merge la teatru.Daca piesa e slaba sala e goala.Daca piesa e buna sala poate fi neincapatoare indiferent de numarul de locuri.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×