Sari la conținut
Forum Roportal
pufuletz

Mai merge cineva la teatru?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va dau un pont tuturor: faceti-va timp si cumparati bilete la piesa "Doi tineri din Verona". Este absolut superba, mai ales prin interpretarea actorilor. Subiectului este actual (nu-l divulg :crazy: :good: :o: :doh:) si cu siguranta va va placea.

P.S. Anuntul este pentru cei din Bucuresti. Nu stiu cand se va juca si in provincie... in Bucuresti - Teatrul de Comedie!

Editat de cutie_witch

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vineri am fost la "Tanta si Costel", de Ion Baiesu, cu Jojo si Lucian Ghimisi. Ceea ce m-a impresionat placut a fost faptul ca au lipsit cu desavarsire a-proposurile cu tenta sexuala, iar muzica a fost de calitate, in niciun caz manele, cum mi-a fost dat sa aud la "Volpone", cu Gheorghe V. Gheorghe. Daca aveti ocazia, va recomand cu caldura sa va duceti la piesa asta, pentru ca se merita din plin! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vineri am fost la "Tanta si Costel", de Ion Baiesu, cu Jojo si Lucian Ghimisi. Ceea ce m-a impresionat placut a fost faptul ca au lipsit cu desavarsire a-proposurile cu tenta sexuala, iar muzica a fost de calitate, in niciun caz manele, cum mi-a fost dat sa aud la "Volpone", cu Gheorghe V. Gheorghe. Daca aveti ocazia, va recomand cu caldura sa va duceti la piesa asta, pentru ca se merita din plin! :cry:

 

n-am rabdare sa citesc toate posturile de aici. am intrat pe forum de curind.

ce va recomand eu din stagiunea asta sunt citeva spectacole care pe bune nu-s pentru pierdut vremea, sunt adevarate bijuterii.

 

"Ultima banda a lui Krapp"- Teatrul Act

" Ma tot duc"- Teatrul Foarte Mic

" Oblomov"- Teatrul Bulandra

"Henric IV"- Teatrul Bulandra

puteti incerca si "Inima de ciine" la National .

 

"Vis- Fragmentarium" ( de sergiu anghel)- National. e bun si Visul lui Dan Puric tot de la National. dar primul mi-a fost mai aproape de suflet. Astea doua se joaca cind si cind, trebuie sa le pindesti.

 

cam atit deocamdata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din timisoara. avem 3 teatre considerate institutii, ala national, maghiar si german. avem o gramada de teatre neconventionale si mute ateliere. am fost la multe piese ma mai duc la cel putin tot atatea. piesele de la national sincer sunt de toata jena dar alea de la meghiar si german (ma duc da=s traduse la casca) sunt superbe. am vazut multe de la bucuresti. eu nu pre a dau bani pe bilete k cunosc multi regizori si actori si intru prin spate. la ultimul spectacol din buc la care am fo prin martie era ultima banda a lui krapp regie dabija si jucata de iures. biletul era 500 de mii. in mod normal nu mi-as permite. eu avand 17 ani, la liceu fara venituri proprii, dar mai fur meserie de la jurnalisti si am tinut neaparat sa ma duc la piesa asta . asa k m-am dus la conf de presa cu iures. am facut rost de invitatie de 2 pers. cu ocazia asta. plus k l-am cunoscut si pe iures. teatrul merita opera ba. adika eu am vazut nici una buna si ma cam plictisesc. :tease:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy: :tease: ma bucur sa vad ca exista oameni care chiar se intereseaza de acest domeniu...eu sunt din bucuresti si sunt de aceeasi varsta cu u...am fost la mai multe specatcole la tnb care nu au fost la inaltimea celor pe care le-au pus in scena niste prieteni care sunt la facultate acum...sper sa vii in continuare sa vezi spectacole in buc si ma bucur ca iti pasa :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fanatika , toate teatrele sunt considerate institutii, fara nici o suparare dintre toate cel mai bine conturat de la voi este ce german, saptamaniile trecute a fost festivalul international shakespare la nationalul craiovean, super atmosfera, mai ales ca nu gaseai un bilet, am fost foarte incantat de mobilzarea tinerilor, super,era intr-un fel si normal pt teatrul craiovean este renumit in lume, este considerat cel mai faimos din romania,au fost trupe din japonia, state, franta, ungaria, si chiar teatrul german din timisoara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Noaptea araba, la Teatrul Foarte Mic. Nu-l pierdeti.

Din pacate "sejurul" meu in Bucuresti e pe sfirsite. La anul o sa mai pot merge la un teatru adevarat. Dar voi continua sa va citesc recomandarile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

recunosc ca n-am fost la teatru...pentru ca nu ma atrage! prestatia teatrului din orasul meu e jalnica :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×