Sari la conținut
Forum Roportal
pufuletz

Mai merge cineva la teatru?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi place teatrul. Am fost des inainte dar de l-a o vreme am renuntat si ii duc dorul. Spectacolele sunt senzationale, parca te incadrezi intr-o alta lume! E o adevarata arta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,eu merg la teatru si la opera.Imi pare bine ca s-a deschis stagiunea,insa sper rusinea mea,n-am avut timp sa ma duc.Imi place foarte mult sa vizionez o piesa de teatru,ma destinde si parcaq ma duc intr-o alta lume,uitand de problemele cotidiene. :frusty:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit, in cadrul Festivalului National de Teatru, care s-a incheiat de curand, o piesa regizata de Mihai Maniutiu( caci Festivalul si-a propus prezentarea activ. celor mai prestigiosi regizori ) intitulata ,, Martorii, sau mica noastra stabilitate". Piesa este in repertoriul Teatrului din Targoviste si, dupa parerea mea, este o nereusita. Am intalnit multe, prea multe ,similitudini cu alte piese, indeosebi cu ,, Am pus catuse florilor" si ,, La tiganci", o inegala ,, folosire" a actorilor, o disipare a mesajului piesei printr-o miscare, la modul propriu, a actorilor si spectatorilor, in 3 spatii (improprii) de joc, senzatia de dezorganizare, de ,, scapat de sub control" a spectacolului s.m.a. Pacat de text !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa ma duc peste o saptamana la "Insemnarile unui nebun" de Gogol.

regia: Anton Tauf

scenografia: Cristian Rusu

cu: Anton Tauf, Cristian Rigman, Eva Crişan, Maria Seleş, Maria Munteanu, Romina Merei, Cătălin Herlo, Cătălin Codreanu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti astept impresiile.Daca as fi in locul tau ( in caz ca nu ai facut deja acest lucru), as citi intai scrierea lui Gogol, pentru o mai buna, mai profunda intelegere a lucrarii, pentru ca , ulterior facand comparatii intre ce /cum ai inteles tu piesa si ce ai vazut pe scena, sa ,, ai ceva de spus" ! Apropo, ai ( multe) colege care-ti impartasesc pasiunea pentru spect. de teatru ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate "Povestirile din Petersburg", inclusiv prefata, insa nuvela "Insemnarile unui nebun" mi s-a parut printre cele mai slabute.

 

Ca stil, mai ales.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu o sa ma duc peste o saptamana la "Insemnarile unui nebun" de Gogol.

regia: Anton Tauf

scenografia: Cristian Rusu

cu: Anton Tauf, Cristian Rigman, Eva Crişan, Maria Seleş, Maria Munteanu, Romina Merei, Cătălin Herlo, Cătălin Codreanu

 

Poate ne intalnim acolo, si eu doresc sa merg! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×