Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru cei interesati sa verifice o idee reala sa ma contacteze la ifrimgabi@yahoo.com.Nu stiu pe cine sa contactez pentru a valorifica ideea!

 

Nici un om nu poate creia un perpetuum mobile.Cu toate acestea este cineva care a creiat multe perpetuumuri mobile.

 

Intrebari:

-Cine a creiat perpetuumuri mobile?

-Care sunt acele perpetuumuri mobile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici un om nu poate creia un perpetuum mobile.Cu toate acestea este cineva care a creiat multe perpetuumuri mobile.

 

Intrebari:

-Cine a creiat perpetuumuri mobile?

-Care sunt acele perpetuumuri mobile?

 

.....tu ce spui aici? daca nici un om "nu poate creia perpetum mobile", ce mai intrebi cine si care?

Editat de madalina_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se spune in articol: "Nicolae Vasilescu Carpan ...

 

Dute la muzeu si poate esti tu putin mai norocos... eu nu am primit informatii! Cat despre eficienta ei (caci la asta te referi cand zici de "temperatura uniforma") si aici e de discutat!

 

Ce rol ar avea punerea la scara mai larga a unei astfel de pile care poate produce curent in peramnenta sau cercetari publice legate de asta... atata timp cat inca economia la noi nu o permite! NU E PROFITABIL! La fel ca si cu criza petrolului, pina nu se epuizeaza, celelate metode nu sunt scoase la iveala prea clar. Banul isi spune cuvantul!

 

Succese!

Dragos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....tu ce spui aici? daca nici un om "nu poate creia perpetum mobile", ce mai intrebi cine si care?

 

Intrebare:Ce este atomul?

 

uite, cineva a gasit un perpetuum mobile:

 

E o gluma buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebare:Ce este atomul?

Vorbesti serios? vrei sa-ti explicam ce este atomul????...... ca eu sunt in stare sa-ti raspund...

 

.....Mai aparuse cineva care spunea pe undeva ca e pasionat de electronica si intreba cum functioneaza un tranzistor....

Editat de madalina_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbesti serios? vrei sa-ti explicam ce este atomul????...... ca eu sunt in stare sa-ti raspund...

 

.....Mai aparuse cineva care spunea pe undeva ca e pasionat de electronica si intreba cum functioneaza un tranzistor....

 

Eu stiu ce este atomul dar pun intrebari din aproape in aproape ca sa vad cum explici ceea ce nimeni pana azi nu stie decat doar DUMNEZEU.

 

Intrebare:Cine sustine existenta atomului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu stiu ce este atomul dar pun intrebari din aproape in aproape ca sa vad cum explici ceea ce nimeni pana azi nu stie decat doar DUMNEZEU.

 

Intrebare:Cine sustine existenta atomului?

 

Eu am impresia ca tu confunzi forumul cu cel de la filosofie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am impresia ca tu confunzi forumul cu cel de la filosofie

 

Nu confund.Eu nu cred ca este in stare vreo fiinta rationala sa faca un perpetuum mobile si deci aceasta tema este mai degraba una filozofica.

 

Intrebare:Esti de acord cu deviza:"NIMIC FARA DUMNEZEU"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am impresia ca tu confunzi forumul cu cel de la filosofie

 

 

Nu confund.Eu nu cred ca este in stare vreo fiinta rationala sa faca un perpetuum mobile si deci aceasta tema este mai degraba una filozofica.

Intrebare:Esti de acord cu deviza:"NIMIC FARA DUMNEZEU"?

 

 

asta da perpetuum ! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×