Sari la conținut
Forum Roportal
_lisa

Sot/tata violent/betiv/nebun

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu as da legea prohibitiei!

sau nu, as interzice betia, nu alcoolul, cei care sunt vazuti, gasiti, beti, amenda sau mai rau - inchisoare! :spiteful:

Ia uită-te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cu toate astea tot a mai incasat-o o data de la el pe strada. :blink:

Da, dar măcar a fost pentru ultima dată. Tu ai vreo garanţie,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un om care se comporta ashea nu e el nebun ......are un motiv si trebuie ajutat .......nu pot fi persecutati in halul asta ....probabil ei lupt singuri pentru a aduce bani in casa iar familia ii mananca de bani ......dar asta nu le da dreptu sa dea in ei .......anturaju e inca important la orice varsta...si asta poate duce al violentza si alcool !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai aveam de gand sa mai postez aici dar uite cine m-a convins:

 

 

Un om care se comporta ashea nu e el nebun ......are un motiv si trebuie ajutat .......nu pot fi persecutati in halul asta ....probabil ei lupt singuri pentru a aduce bani in casa iar familia ii mananca de bani ......dar asta nu le da dreptu sa dea in ei .......anturaju e inca important la orice varsta...si asta poate duce al violentza si alcool !

 

 

Cred ca daca ai fi in fata mea te-as lua direct la suturi desi n-am dat in nimeni vreodata!Nici macar nu mai am cuvinte.As incerca sa-ti explic ca nu e asa cum spui tu.....dar chiar nu are sens. Uitati-va ce mentalitate!!!

Oricum, pt cultura ta generala, sa vezi cum noi, familia, ii mancam banii :el lua salarul si mergea direct in birt cu el,noi, prostii, mancam fasole si cartofi zilnic si ne imprumutam de bani sa cumparam paine. Si da,ai marreeeee dreptate.....familia ii manca banii! te aplaud!

 

Si stai putin...un om care vrea sa-i dea foc propriului copil NU E NEBUN??????!!!!!!!!!!!!!!!!!! WHAT?!

 

SFATUL MEU, MERI SI CAUTA-TE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca nu ai citit tot .....pacat ca te pripesti .........pacat ca ....no comment ......dar am zis asta nu poate fi singurul motiv....MAI ESTE SI ANTURAJUL CARE IL INDREAPTA SA BEA SI SA FIE VIOLENT !!! poate daca ai fi citit ai fi inteles !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un om care se comporta ashea nu e el nebun ......are un motiv si trebuie ajutat .......nu pot fi persecutati in halul asta ....probabil ei lupt singuri pentru a aduce bani in casa iar familia ii mananca de bani ......dar asta nu le da dreptu sa dea in ei .......anturaju e inca important la orice varsta...si asta poate duce al violentza si alcool !

 

 

Lupta sa aduca bani in casa....glumesti cumva? :stars: ....cum a spus crptmnzc....cand ia salariu este direct in bar.....familia nu ii manaca bani...ci el manaca banii familie....mai sunt si cazuri in care....el sta acasa si nu face nik toata ziua.....nu vrea sa lucreze....si ii cere bani la sotie ca sa mearga sa bee...si daca nu ii da, ia bataie....sotia se zbate sa intretina....casa...sa cumpere de mancare...sa isi plateasca datoriile, ca sa nu ramana cu copii in strada....ajunge se sa imprumte de banii ca sa poata cumpara de mancare....hmmm ...nu mai adaug nimik....am spus ce aveam de spus... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SpiridusuCaddy, daca ai vrut sa spui altceva si poate te-ai exprimat gresit, atunci ai parte de toate scuzele mele. Dar se pare ca nu sunt singura care a inteles altceva din vorbele tale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ce ma priveste am trait intr-o asemenea familie.Autoritarismul era o regula.Nimeni nu putea sa puna la indoiala cele spuse de tata.Oricine o facea era direct raspunzator ,iar restul familiei suferea pe urma solidar cu inculpatul .Desi am fost crescut de mama si mi s-a indus ideea ca ea era o victima in aceasta relatie cred ca de fapt ea a ales aceasta postura.In loc sa accepte bataia cotidiana trebuia sa riposteze cum putea.Frica si fuga cu care incerca sa scape de pedeapsa ii crea un ascendent moral tatalui care vedea in fuga nu frica de pedeapsa ci o recunoastere a vinovatiei.Cred ca fiecare victima ar trebui sa plateasca cu aceasi moneda prestatia celuilalt nu acceptand punish-mentul cu resemnare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si tatal meu era asa.... din fericire mama a avut curajul sa ceara divortul la timp... a batut'o si pe ea rau, si acum are cicatrici de la batai.... mama este o fiinta foarte puternica si curajoasa... a plecat de acasa cu doi copii mici, unul de 10 ani si altul de 2 fara sa aiba unde sa mearga...am stat doi ani in chirie pana primaria i'a repartizat un apartament. In tot timpul asta tata o urmarea si unde o prindea o mai batea o data... dar nu s'a lasat si desi am dus'o foarte greu... imi povestea ca mancam zile in sir paine cu untura... nu a vrut sa ducem o viata de cosmar... si a reusit sa se ridice si sa ne creasca frumos. singura. Multumesc mama!!! Te iubesc mult...

 

Astfel de femei gen mama ta sunt de apreciat ... :spiteful:

 

 

II multumesc lui Dumnezeu ca nu mi-a dat un astfel de parinte ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×