Sari la conținut
Forum Roportal
_lisa

Sot/tata violent/betiv/nebun

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stii cum e la el, : ori traiesti cum iti spune el, ori nu traiesti deloc! Nu ca traiul impus de el ar insemna "trai", e inchisoare, chiar lagar.

 

Da stiu ca s-a schimbat legea, dar in practica nu s-a schimbat nimic, nimeni nu te protejeaza! Cica acum politia iti intra si cu forta in apartament daca e nevoie.....yeah right! Ca sa reusesti tre sa ai pile cunostinte sau relatii....... sau bani!Altfel iti zice "omorati-va intre voi si abia apoi chemati-ne"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii cum e la el, : ori traiesti cum iti spune el, ori nu traiesti deloc! Nu ca traiul impus de el ar insemna "trai", e inchisoare, chiar lagar.

 

Da stiu ca s-a schimbat legea, dar in practica nu s-a schimbat nimic, nimeni nu te protejeaza! Cica acum politia iti intra si cu forta in apartament daca e nevoie.....yeah right! Ca sa reusesti tre sa ai pile cunostinte sau relatii....... sau bani!Altfel iti zice "omorati-va intre voi si abia apoi chemati-ne"

Este foarte adevarat ... nu reusesti sa scapi de asemenea persoana in romania ... politia nu e politie si daca nu ai la cine sa apelezi :D este foarte trist. Trebuie sa gasesti o rezolvare, sunt sigura ca poti sa scapi de el nu se merita sa iti irosesti tineretea. Trebuie sa fi fericita... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este foarte adevarat ... nu reusesti sa scapi de asemenea persoana in romania ... politia nu e politie si daca nu ai la cine sa apelezi :flowers: este foarte trist. Trebuie sa gasesti o rezolvare, sunt sigura ca poti sa scapi de el nu se merita sa iti irosesti tineretea. Trebuie sa fi fericita... :cry:

 

Merci mult.Cand eram mic copil tot timpul imi ziceam " cand o sa ma fac mare o sa pot rezolva situatia asta" , na!.....de facut mare m-am facut, one more step to go.... :D Eh, incerc si eu sa mai glumesc, ca altfel ma duc la fund.

si vreau sa am cat mai multe informatii despre ce se poate face. Cred ca am sa vorbesc cu un avocat, care sa-mi zica pe shleau cum sta treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merci mult.Cand eram mic copil tot timpul imi ziceam " cand o sa ma fac mare o sa pot rezolva situatia asta" , na!.....de facut mare m-am facut, one more step to go.... :flowers: Eh, incerc si eu sa mai glumesc, ca altfel ma duc la fund.

si vreau sa am cat mai multe informatii despre ce se poate face. Cred ca am sa vorbesc cu un avocat, care sa-mi zica pe shleau cum sta treaba.

Incearca sa gasesti pe internet. In romania nu ai la cine sa apelezi daca exista un abuz in familie .... nu se baga nimeni, nu ii intereseaza de nimica :dance: este oribil. Chiar daca il bagi la nebuni sau puscarie, mereu va gasi o cale sa iasa. Nimeni nu este interesat de o drama, poate doar televiziunea :flowers: ... e bine ca glumesi :cry: nu fi suparata, solutii se vor gasii in timp :D iar acum ca esti maricica poate va veni si soarele pe strada ta:) ... numai bine !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii cum e la el, : ori traiesti cum iti spune el, ori nu traiesti deloc! Nu ca traiul impus de el ar insemna "trai", e inchisoare, chiar lagar.

 

Da stiu ca s-a schimbat legea, dar in practica nu s-a schimbat nimic, nimeni nu te protejeaza! Cica acum politia iti intra si cu forta in apartament daca e nevoie.....yeah right! Ca sa reusesti tre sa ai pile cunostinte sau relatii....... sau bani!Altfel iti zice "omorati-va intre voi si abia apoi chemati-ne"

Ar trebui să

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da , ai dreptate, dar in acelasi timp mama nu vrea sa lase balta toata munca ei de-o viata. Repet, altceva nu avem, nu avem pe nimeni care ne poate ajuta ( nu rude, si prietenii...de-abia se descurca cu problemele lor). Mama nu vrea sa plece cu mana in fund dupa ce a muncit o viata, nu mai e tanara, in putere. Stiu ce ai sa-mi spui, ca daca vrem sa scapam trebuie facut acest sacrificiu. Eu as putea s-o fac, sa las totul in urma. ea nu poate, pt ca toata viata s-a chinuit si a trait in lipsuri si pana la urma a reusit sa faca si ea ceva( ma refer la lucruri materiale), ea nu poate renunta la ele. Si desi eu as face altceva trebuie s-o inteleg si pe ea. Am avut si am in continuare ocazia sa plec de acasa, sa stau la un prieten...dar ea?! Mi s-s spus de multe ori sa plec de acasa ca am sa ma distrug total daca mai raman in acel regim, chiar lasand-o pe ea singura cu....el. Nu pot!

Vezi, pana la urma tot "domnul" are mai multe drepturi, sta bine merci in casa lui, face ce vrea, instructie, pur si simplu face ce vrea si are de toate. Si tot noi trebuie sa plecam!!!!!!!! cu coada intre picioare si s-o luam de la 0! Chiar nu inteleg cum functioneaza lumea si viata asta! Poate ca chiar am luat-o razna ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... Mama nu vrea sa plece cu mana in fund dupa ce a muncit o viata, nu mai e tanara, in putere. Stiu ce ai sa-mi spui, ca daca vrem sa scapam trebuie facut acest sacrificiu. Eu as putea s-o fac, sa las totul in urma. ea nu poate, pt ca toata viata s-a chinuit si a trait in lipsuri si pana la urma a reusit sa faca si ea ceva( ma refer la lucruri materiale), ea nu poate renunta la ele.

...........

Chiar nu inteleg cum functioneaza lumea si viata asta! Poate ca chiar am luat-o razna ...

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar nu inteleg cum functioneaza lumea si viata asta!

Eu aveam impresia că tocmai am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer nu stiu... sa conteze oare mai mult un apartament cu tot ce e in el decat fericirea si linistea copiilor mei?? oi fi io nebuna... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti nebuna.....parerea mea este aceasi ca si a ta....da unele persoane se gandesc si la situatia materiala...si mama, din pacate, a facut acelasi lucru, in loc sa divorteze a suportat toate bataile si scandalurile lu tata....pt. ca se gandea daca pleaca...ce face....unde merge....cum face cu 2 copii mici...era cam dificil...asa a ramas si a indurat tot ca sa ne dee noua tot ceea ( aproximativ tot ) ce aveam nevoie...

Editat de saly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×