Sari la conținut
Forum Roportal
_lisa

Sot/tata violent/betiv/nebun

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unchiul Alois era violent si o batea pe nepoata-sa :P :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
victime ale acestui .....hmmmm as vrea sa spun om....dar nu pot.....sa zicem acesteii fiinte,uniti-va! Poate impreuna vom gasi o solutie. Pe buletinul meu apare numele unui astfel de personaj(zici ca-i din filme horror) dar mai greu e tatal meu.Cu familia lui se poarta mai urat decat cu ultima carpa. Si as avea multe de zis, prea multe......So, care aveti dictatori in casa si dormiti iepureste?

 

Wow... scopul acestui topic este sa ne readuca in ton cu spiritul Craciunului, sa ne amintim cu drag de mizeriile vietii si sa ne bucuram impreuna...

 

Laudabila initiativa. Thanks, but no thanks.

 

Poate ca unii chiar vrem sa uitam, nu sa NE AMINTIM. Damn! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-ai cum sa uiti,daca rahaturi de genu se intampla si in prezent..adica..o uiti p-aia de azi ca sa visezi la aia de maine?si sa te unesti cum?ca sa faci ce?sa incerci sa le vorbesti?sa ii convertesti?sa-i faci sa-i podideasca plansu regretandu-si greselile,si vrand sa le indrepte..?just drop it...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact.

 

Si eu am avut probleme de genul asta cu tatal meu vitreg. Se purta urat, mai ales cand bea, numai cu mine. Cu mama nu a fost niciodata violent. Ea e si genul de femeie care nu admite ca un barbat sa ridice mana la ea.

Stia ca daca o loveste vreodata, a doua zi ii vine citatie de la tribunal :D)

In schimb, cu mine nu a fost asa. De fiecare data cand era beat cauta fel de fel de motive, se agata de lucruri absolut banale si asta numai ca sa poata sa imi umfle ochii. :crazy:

Ma mir ca mai sunt intreaga.

S-a schimbat, dar foarte tarziu. E traumatizant sa stai cu un astfel de om in casa.

 

 

ai spus cuiva?mama ta stia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un topic cutremurator, care reflecta, din pacate, dependenta femeii de barbat in "societatea" romaneasca! Am citit dramele postate pana acum cu sufletul greu; aici se poate vedea cat de mult au influentat niste "parinti" modul in care copiii lor percep viata!

Eu am fost crescut de catre bunicii dinspre tata, nu mi-a lipsit (aproape) nimic, si ma rog permanent ca Dumnezeu sa aiba grija de sufletele lor! Bunicul meu a facut parte din Trupele de Sacrificiu, la Ploiesti, in timpul celui de-al II-lea Razboi Mondial, iar bunica mea vorbea fluent romana, rusa, ucrainiana, polona, germana. Ei mi-au insuflat notiunile de: demnitate, independenta, fericire, respect, dragoste! Ma mandresc cu ei toata viata si imi pare rau ca au ales sa plece tocmai cand aveam nevoie mai mare de ei! Dumnezeu sa-i odihneasca!

 

(Uneori imi doresc sa merg seara la culcare, iar dimineata cineva sa ma mangaie usor si sa-mi spuna: "Hai, trezeste-te, trebuie sa mergi la gradinita!" Iar eu sa deschid ochii si sa o vad pe bunica mea draga in fata mea, iar pe bunicul fluierand tacticos in timp ce-i scrie o scrisoare fratelui sau din Cernauti).

 

gargbird

 

Rog moderatorii sa ma ierte pentru offtopic.

Editat de Doctor Love

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si tatal meu era asa.... din fericire mama a avut curajul sa ceara divortul la timp... a batut'o si pe ea rau, si acum are cicatrici de la batai.... mama este o fiinta foarte puternica si curajoasa... a plecat de acasa cu doi copii mici, unul de 10 ani si altul de 2 fara sa aiba unde sa mearga...am stat doi ani in chirie pana primaria i'a repartizat un apartament. In tot timpul asta tata o urmarea si unde o prindea o mai batea o data... dar nu s'a lasat si desi am dus'o foarte greu... imi povestea ca mancam zile in sir paine cu untura... nu a vrut sa ducem o viata de cosmar... si a reusit sa se ridice si sa ne creasca frumos. singura. Multumesc mama!!! Te iubesc mult...

 

chiar a fost puternica!si bine a facut.pentru ca mama mea nu a divortat,pentru ca eu sa am un tata.insa mai rau mi-a facut.

 

ok, vad ca nu sunteti prea multi, dar nu si cred asta. Ar mai fi ceva, mama si eu la un mom dat am reusit sa-l bagam la nebuni ( chiar e,dar numai cine il cunoaste ffffff bine isi da seama). I-au dat drumul dupa 2 sapt (nu externare!) , pur si simplu doctorul l-a lasat sa iasa sa-si rezolve treburile. Dupa inca o sapt l-a externat spunand despre el ca e perfect normal.Adevaru e ca tata stie f bine cand trebuie sa se controleze, e ca un monstru care in anumite situatii isi pune o masca de om normal, si numai noi, cei ce traim in aceeasi casa cu el si il suportam ne dam seama. Dar stau si ma intreb, inteleg ca o persoana care nu-l cunoaste prea bine poate sa spuna ca e un om normal, dar un psihiatru pt ce naiba a facut scoala aia?????? ca sa se lase inselat de aparente ???????? Mi se pare chiar stupid, inteleg ca un om se poate preface f bine, dar de la un astfel de doctor ma astept la mai multe. Sau ei isi dau seama ca un om e nebun numai daca respectivul se zbate aiurea , abereaza si se da cu capul de pereti................hmmmmm pe ala il poate diagnostica si un copil de 2 ani. Sa fim seriosi!Si de doctori.......as mai avea eu muuuuuulte de spus, poate la alta tema. Daca l-as filma in "momentele lui de glorie" , as dovedi tuturor ca ceea ce spun e adevarat. Dar e dificil, si nici nu am o camera de filmat din aia micuta de tot....

 

ca tatal tau sunt multi.tata,cand eram copil,se plimba in chiloti prin casa,cu "lucrurile" la vedere,spunand ca "aia mica" mai bine sa vada la el decat la altii. :o: si exemple ar fi multe de dat.iar in afara casei,face o impresie buna,de obicei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×