Sari la conținut
Forum Roportal
_lisa

Sot/tata violent/betiv/nebun

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sa nu se inteleaga ca as avea ceva cu etnia roma, intelegeti ce vreau sa zic)

nu.

doar ca ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca se poate numai pe cont propriu, de parca victimele ar fi caini, justitie nu exista, nu face nimic. Tot nu inteleg de ce agresorul are mai multe drepturi decat victima, daca poate sa-mi explice cineva.

 

te inseli. Luam cazul colegei mele. In momentul in care a decis sa plece, si a venit la noi, am indrumat'o catre un medic legist. Apoi imediat a intentat proces de divort. Politia a dat ordin de restrictie nebunului. Nu avea voie mai aproape de 100 de metri de ei. Politia a fost cu ei acasa cand au vrut sa'si ia actele si ce mai aveau nevoie de acolo. A urlat, a tipat, dar cand a vrut sa sara la ea politia a intervenit si l'a imobilizat. AAAA, da, si inca ceva. Politia s'a autosesizat si a deschis proces pt vatamare corporala, in cazul sotiei si al minorului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Politia a dat ordin de restrictie nebunului. Nu avea voie mai aproape de 100 de metri de ei.

 

Si cu toate astea tot a mai incasat-o o data de la el pe strada. :huh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cu toate astea tot a mai incasat-o o data de la el pe strada. :huh:

 

inca nu se daduse ordinul de restrictie... in ziua in care a depus actele pt divort a incasat'o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vad ca se poate numai pe cont propriu, de parca victimele ar fi caini, justitie nu exista, nu face nimic. Tot nu inteleg de ce agresorul are mai multe drepturi decat victima, daca poate sa-mi explice cineva.

Victima nu devine victima, din punct de vedere juridic, decat atunci cand se declara victima, adica atunci cand depune o pl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Odata am fugit de el si ne-a urmarit pana in tramvai.....unde a tras de mama mai sa-i smulga mana ca s-o dea jos, eu trageam de ea s-o tin in tramvai si urlam ca din gura de sarpe. Oamenii....doar priveau....

Experienţele mele sunt de cu totul altă natură, aşa că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa nu rad :o: :o:

Am auzit si eu cateva exemple asemanatoare...tre sa fii masochist sa suporti asemenea animale.

 

Ontopic:

De cele mai multe ori alcoolul produce victime....si vin cu un comentariu la ce a zis Ares- la noi in casa mama manca bataie fara vreun motiv anume, la fel si noi...si asta se intampla doar cand tata era baut :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu vrei doar compasiune, nu vrei să-ţi vezi problemele rezolvate :spiteful:

 

De fapt vroiam doar informatii, de compasiune am parte doar din partea celor cativa prieteni care chiar stiu ce se intampla in casa mea. Stai linistit, nu ma plang la fiecare colt de strada de nenorocirea mea. Mai rau ma simt cand ma gandesc ca problema mea e "pistol cu apa" pe langa ale altora, eu de bine de rau ma tin pe picioarele mele( desi cu capul is dusa rau deja, pt ca psihic.... sunt o epava)....si totusi....sunt ok

Am trait si inca traiesc cu chestia asta in cap :"dont want your pity" , ma retrag, multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt vroiam doar informatii, de compasiune am parte doar din partea celor cativa prieteni care chiar stiu ce se intampla in casa mea. Stai linistit, nu ma plang la fiecare colt de strada de nenorocirea mea. Mai rau ma simt cand ma gandesc ca problema mea e "pistol cu apa" pe langa ale altora, eu de bine de rau ma tin pe picioarele mele( desi cu capul is dusa rau deja, pt ca psihic.... sunt o epava)....si totusi....sunt ok

Am trait si inca traiesc cu chestia asta in cap :"dont want your pity" , ma retrag, multumesc

 

ce ar fi sa nu te mai uiti "in jos"?? e mult mai bine cand te uiti numai "in sus" :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu as da legea prohibitiei!

sau nu, as interzice betia, nu alcoolul, cei care sunt vazuti, gasiti, beti, amenda sau mai rau - inchisoare! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×