Sari la conținut
Forum Roportal
Liviu.

Parodierea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am dat seama la un moment dat ca eu practic nu as avea niciun hobby care ar putea sa ma faca sa uit de toate lucrurile care-mi ocupa timpul degeaba si mai ales ca sunt tot felul tampenii cu care ai de-a face aproape zilnic si nu le poti evita. Asta pana cand mi-am dat seama ca daca imi imaginez astfel de situatii sub alta forma, de obicei le "transform" in situatii ridicole. E cum ai vedea un grup de oameni obisnuiti intr-o zi obisnuita, asistand in acelasi timp la discutiile dintre ei si gesturile lor si ramai la urma in minte cu un episod comic care ar fi putut surveni din orice: o gluma, un conflict etc. Sa-mi spuneti daca sunt cumva offtopic cu aceasta tema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..eu tot ce am inteles este ca ..nu ai hobby-uri..atat ..

si mi-am dat seama ca nici eu nu am..de fapt ca cel mai mare ar fi ..sa parodiez pe alti .. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ce ai vrut sa spui referitor la "parodierea"unor situatii(probleme).Si mie mi se intampla deseori ca la sfarsitul zilei,dupa ce am intampinat anumite situatii sau chiar anumite probleme,sa stau si sa imi imaginez situatia intr-un alt mod.Culmea este ca ajuta(cel putin pe mine).Este bine ca la sfarsitul unei zile sa iti amintesti toate evenimentele si detaliile,sau mai bine zis ,sa treci in revista ce s-a intamplat in ziua respectiva...si daca le mai si "parodiezi"e mai fain.. :) (Sper sa nu fi deviat de la subiect :cheer: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incerkt si eu de kteva ori chestia asta, e tare, dar de cele mai multe ori sunt prea obosita sau suparata si

chiar ajung sa ma "autoparodiez"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o fac rar dar cand ma apuca e de rau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traiesc pentru parodie !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parodierea prostilor ...e si asta o chestie, dar nu deloc constructiva ...la un moment dat te contaminezi cu trasaturile prostilor ,daca ai de a face zilnic cu ei ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×