Sari la conținut
Forum Roportal
Tyrone

Stafidele ingrasa ?

Postări Recomandate

Ca orice alimente calorice si stafidele si alunele ingrasa in conditiile in care energia produsa de aceste alimente nu este consumata. Energie neconsumata = energie stocata (deci te ingrasi :P)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

alunele ingrasa mai mult ca stafidele, sunt mai calorice!

Stafidele sunt bune, au efect benefic asupra inimii, le maninc des cu placere :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stafidele sunt sanatoase,sunt struguri zdrobiti,nu cred sa ingrase.Alunele da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

100 de grame de stafide au aproximativ 300 calorii. Deci, poti sa mananci numai intre mese cateva stafide, pentru calmarea foamei, dar in nici un caz in cantitati mari.

 

Alunele contin multe saruri minerale de magneziu, fosfor, calciu, potasiu. De asemenea, au vitamine din complexul B.Datorita faptului ca au o valoare calorica mai mare ca cea a stafidelor,alunele ingrasa mai repede..(bineinteles consumate in cantitati mari)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mananc carne, slanina, untura, oua, ciocolata, prajituri, etc,etc

beau bere si mananc atat alune cat si banalele seminte de dovleac sau floarea soarelui ori de cate ori am ocazia ...

nu ma feresc de nimic ... stau 10-12 ore in fata calculatorului acasa si la lucru ~ sport ... din an in pasti !! cand ma mai apuca ~destul de rar~ ...si tot nu ma ingras . :flowers: :P

 

da uite ca la stafide nu m-am gandit !!??

 

10 kile de stafide la baiatu ... unde fac comanda ? ... cine da mai mult ? :jester:

 

io cred ca tine mai mult de gena fiecaruia si predispozitia la ingrasare !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stafidele sunt struguri zdrobiti.

 

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Raisin

 

 

Eu nu pot sa maninc stafide desi-mi plac foarte mult.

 

De cand n-am vezica biliara/fierea, a trebuit sa renunt la foarte multe bunatati!!!

 

Pe la moi se recomanda pentru copiii la scoala in pauza sa aiba o cutiuta mica cu cateva boabe in loc de alte dulciuri cu chimicale. Se gasesc asa impachetati pentru gentute de gradinita si scoala.

Si sotul maninca cu un pumn pe zi pe langa tot atitea nuci si cranberry uscat.

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

orice fructe uscate contin foarte multe zaharuri, deci consumate in cantitati mari ingrasa. si in plus, se stie ca strugurii si bananele nu sunt indicate in diete din cauza numarului mare de calorii continut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×