Sari la conținut
Forum Roportal
observant

Abuzarea copiilor in religii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 minute ago, Stu' said:

exagerezi.

daca ramaneti singuri pe cateva topicuri, nu inseamna ca ramaneti pe toate 

Nu „rămâneți”, ci „rămânem”. 

Eh, exagerez și io oleacă. Dar , pe bune, când am tot văzut chestia asta, în timp, cu propuneri de a se închide cutare și cutare topic, pentru că e „exploziv”, îmi vine să cred că poate ăsta e unul din motivele pentru care aici mai suntem doar o mână de oameni.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am cerut sa se inchida.

ci doar sa nu mai vad eu, cand intru aici. discutam mai mult in alta parte, daca vrei.

aici suntem offtopic, imi.asum.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Stu' said:

nu am cerut sa se inchida.

ci doar sa nu mai vad eu, cand intru aici. discutam mai mult in alta parte, daca vrei.

aici suntem offtopic, imi.asum.

Nu ai cerut să se închidă, dar când mai mulți au cerut să nu mai vadă ce se discuta pe un topic așa zis inflamant, atunci acesta s-a închis. Și după aia, bineînțeles că aici tendința a fost să se discute, treptat, numai despre chestii gen, „ce gătim noi azi”, „„ce-am făcut noi ieri și azi”,  „de ce e nefericită ramona”, etc. Și ne mai mirăm că nu prea vin mulți care să discute pe aici...

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Vriies a spus:

Nu ai cerut să se închidă, dar când mai mulți au cerut să nu mai vadă ce se discuta pe un topic așa zis inflamant, atunci acesta s-a închis. Și după aia, bineînțeles că aici tendința a fost să se discute, treptat, numai despre chestii gen, „ce gătim noi azi”, „„ce-am făcut noi ieri și azi”,  „de ce e nefericită ramona”, etc. Și ne mai mirăm că nu prea vin mulți care să discute pe aici...

De ce e nefericita Ramona? Vreau si eu sa vad topicul ala. Daca asa stau lucrurile.... Fac si eu unul: De ce e nefericita Madalina? :o: pai ce numa Ramona sa aiba topic de suparici? 

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Maeve. a spus:

Fac si eu unul: De ce e nefericita Madalina? :o:

Not enough spice in her life.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, Vri, ca prea putini isi doresc ,,liniste'' ca mine si pace. Sau, nu toti sunt asa sensibili ca mine, daca iti place mai mult.

Majoritatea nu vor ignora nimic. Ti-am spus ca exagerezi, concluziile tale sunt nefondate.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Stu' a spus:

Stai linistit, Vri, ca prea putini isi doresc ,,liniste'' ca mine si pace. Sau, nu toti sunt asa sensibili ca mine, daca iti place mai mult.

Majoritatea nu vor ignora nimic. Ti-am spus ca exagerezi, concluziile tale sunt nefondate.

Maeve, eu cred ca Stu chiar isi doreste Nobelul ăla.

 

image.png.77be1f9b6760231fee745474b724495b.png

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, observant said:

Eu personal am vazut multe persoane religioase care isi fundamenteaza abuzurile contra copiilor si nevinovatilor prin citate religioase.

Sectari, catolici, ortodocsi. E acolo in biblia lor. O studiaza si selecteaza citatele care le convin. Apoi ti le toarna triumfatori.

E tragic si scarbos. E cu atat mai tragic cu cat puteau fi normali sa nu fi fost indoctrinarea. Cine stie.  Am vazut cateva cazuri in presa. Dar nu aprofundez pentru ca...nu ma lasa stomacul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, Stu' a spus:

ci doar sa nu mai vad eu, cand intru aici.

Haide stu, ca este simplu. Ma pui la ignore si ai rezolvat. Din punct de vedere logic este singura solutie si decurge normal din formularea ta.

Bine,  nu puteai s-o spui direct si te inteleg. :smile: no problem.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Abbie3 a spus:

E tragic si scarbos. E cu atat mai tragic cu cat puteau fi normali sa nu fi fost indoctrinarea. Cine stie.  Am vazut cateva cazuri in presa. Dar nu aprofundez pentru ca...nu ma lasa stomacul.

Eu nu stiu pe unde va intalniti voi mereu cu asemenea cazuri, dar eu cunosc numai oameni si familii normale la care nu am vazut astfel de chestii. My god.

Voi vedeti toata ziua asa ceva, eu niciodata. Pe cine naiba sa mai crezi?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×