Sari la conținut
Forum Roportal
observant

Abuzarea copiilor in religii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 minute, Vriies a spus:

Bun. De aceea aș zice că ar fi de interes și prezentarea a oareșce date cu privire la abuzarea copiilor și în hinduism, islamism, budism etc

Nu cred ca are in fisa postului ceva in legatura cu alte religii.:smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, adal* said:

Nu cred ca are in fisa postului ceva in legatura cu alte religii.:smile:

Poi, bre, dacă vrem să încercăm o analiză obiectivă și cât de aproape de exhaustivă, ar fi musai, nu? :smile: 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 29 minute, Abbie3 a spus:

Yuck. Personal nu am vazut pe cineva sa justifice asa ceva pe criteriul religios; mai degraba apucaturi mostenite, care se schimba odata cu legea si cultura. Astea s-au schimbat radical de acum 20 de ani. Insemnand ca n-am vazut sa fi citit carti religioase careva pentru a avea asemenea apucaturi. Si nici n-am auzit prin biserici asa ceva; insa nici prea dusa la biserica n-am fost, asa ca... nu am habar cat e de prevalent ca asa ceva sa fie incurajat in ziua de azi. Din cate stiu e ilegal.

Eu personal am vazut multe persoane religioase care isi fundamenteaza abuzurile contra copiilor si nevinovatilor prin citate religioase.

Sectari, catolici, ortodocsi. E acolo in biblia lor. O studiaza si selecteaza citatele care le convin. Apoi ti le toarna triumfatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Vriies a spus:

Poi, bre, dacă vrem să încercăm o analiză obiectivă și cât de aproape de exhaustivă, ar fi musai, nu? :smile: 

Pai, da, normal asa ar fi.

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, observant a spus:

Sectari, catolici, ortodocsi. E acolo in biblia lor. O studiaza si selecteaza citatele care le convin. Apoi ti le toarna triumfatori.

ti-am mai zis ca asa zisa ta teorie ia in calcul un procent infim de muritori credinciosi. am mai zis ca aprecierea mea este 3-4%.

dar tu pleci de la cazuri extreme si generalizezi cu tupeu.

Pe bune, daca as afla ca tu pe langa faptul ca ne enervezi pe aici cu prostiile tale, mai iei si bani pentru asta, te-as blestema. pe bune.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acest om este primar si candideaza acum la inca un mandat. El a postat pe net acest video. Faptul ca nu si-a dat seama ca oponentii politici ii pot compromite campania electorala dand acest video in ziare e graitor. El nu constientizeaza ca aceasta fapta este o infractiune penala. De ce? Pentru ca biblia ii spune ca fapta lui este buna!

Editat de observant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Maeve. a spus:

Te-a scos de la ignore? Oare pe mine m-a scos? :dry:

cred ca doar pe Enki o mai vede, ea este singura care a scapat de ignore. :smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, adal* a spus:

cred ca doar pe Enki o mai vede, ea este singura care a scapat de ignore. :smile:

Ăă...

Ardeți Biblia ca sa scapam victimele de abuzuri. Sa nu mai comita astia infractiuni in numele Domnului. Sa comita infractiuni in numele propriei persoane. Da stai... Ce mai ardem in cazul asta? 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×