Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu cui te adresezi, dar eu cam de multi ani mi-am revizuit lista de cunostinte/prieteni pe care le-am cunoscut aici in State.  

Cu peste 20 si ceva de ani in urma cand m-am lasat de fumat si am anuntat ca nici in curte nu se poate fuma la mine ... m-au facut/numit in toate felurile ca ele sint fumoatoare si n-am ce sa le fac.  Desigur eu nu incerc sa lamuresc pe nimeni cu nimic doar nu mai au acces pe teritoriul meu.   La asta nu se asteptau ca sa le spun asa drept.   

De atunci nu mai am prieteni decat un numar foarte redus pentru varza acra pentru Craciun daca mai au voie sa manance porc, ca altfel nu imagineaza sarmalele. 

Cine ma cunoaste stie ca eu nu mananc porc ceea ce nu le vine a crede cum de pot sa fac sarmale???    Ca nu exista decat din porc, etc., iar cand doctorul le interzice de la porc imi cere reteta ... Se inlocuieste doar carnea!!!    

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
28 minutes ago, The Unknown said:

Nu stiu cui te adresezi, dar eu cam de multi ani mi-am revizuit lista de cunostinte/prieteni pe care le-am cunoscut aici in State.  

Cu peste 20 si ceva de ani in urma cand m-am lasat de fumat si am anuntat ca nici in curte nu se poate fuma la mine ... m-au facut/numit in toate felurile ca ele sint fumoatoare si n-am ce sa le fac.  Desigur eu nu incerc sa lamuresc pe nimeni cu nimic doar nu mai au acces pe teritoriul meu.   La asta nu se asteptau ca sa le spun asa drept.   

De atunci nu mai am prieteni decat un numar foarte redus pentru varza acra pentru Craciun daca mai au voie sa manance porc, ca altfel nu imagineaza sarmalele. 

Cine ma cunoaste stie ca eu nu mananc porc ceea ce nu le vine a crede cum de pot sa fac sarmale???    Ca nu exista decat din porc, etc., iar cand doctorul le interzice de la porc imi cere reteta ... Se inlocuieste doar carnea!!!    

 

Stimate user

Daca nu mananci porc, pentru ca este decizia ta, alegerea ta, ai fi de acord cu vreo lege care sa te oblige sa mananci porc?

Daca nu (mai) fumezi, pentru ca asta a fost alegerea ta, ai fi de acord cu vreo lege care sa te oblige sa bagi nicotina in corp?

sau daca nu vrei sa mananci, sa ti se injecteze in corp ceva celule porcine?

sau daca nu vrei sa ai de-a face cu tutunuli, sa ti se injecteze in corp ceva nicotina?

poate asa intelegi !

Ai idee ce-o sa spuna vaccinatii?

Ca este vorba de sanatatea publica.

Dar vaccinul este individual

 

 

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mananc porc din pruncie ca sint alergica!!!   Eu fac legile pentru mine demult, mai ales in bucatarie, mananc ce gatesc, ca asa vreau!!!

La fel cu fumatul, am pus jos tigara si am zis GATA si cu acest sport si n-am avut nevoie de influente sau legi, sint independenta demult.  

N-am nevoie sa ma injecteze cu forta nimeni cu nimic, merg eu daca cred ca am nevoie ca nu se confunda aceste notiuni, jumerii cu vaccinul.

Drogurile sint acum la liber in America si nu prea au succes.  Oricum il sucesti sintem liberi sa murim cum vrem, nimeni nu intervine sa salveze din gura rechinului pe nimeni.

Vaccinul este spre bunul interes al fiecaruia, ca nu intelege acum si nu se apara, este un choice personal dar pe poza mare, este pe lista celori "to go" ...

E pe drum un nou val pacatos, eu deja mi-am suflecat maneca tricoului in bratul unde am fost intepata :meeting: dar la cina nu vine nimeni, mai putin la cafea, ca vrea sa fumeze!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rayn tu îl faci pe om să se vaccineze doar ca să îți facă ție in ciuda, atât de enervant ești.

Sau poate ăsta era de fapt scopul tău, de la început!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Rayn a spus:

Din pacate, vaccinatii daca mai sunt oameni, sunt impuri, iar daca nu mai sunt oameni, atunci sunt defecti!

Zicerea secolului în timp de pandemie. :notworthy:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbind de Sanatatea Publica ... de Luni se inchid scolile in Romania, iarasi,  ca prea multi LUPTA contra COVID.   

Se asteapta la jumatatea populatiei romane sa dispara la 2 metri sub pamant.  In statistici zona rurala nu este calculat aproape niciunde pe planeta.

Nu-i pacat de ei, ca-s bogati sau saraci, ca nu pe vecinul ar trebui sa-l asculte sau pe "Costica" cu socoteala la consumarea de gaz si curent. 

Pocaitii si aici cred ca sint "poporul ales" si adusi in America cu un scop  :eek: cand ei au emigrat cu Loteria Vizelor.   Moartea este voia Domnului, cere oameni acolo sus ... etc.

In timp de comunism n-ar fi avut curaj sa refuze vaccinarea ca erau si inchisi, acum au cuvantul.    Ei nu reclama moartea precum se intampla cu familia lui Petrică Mîțu ca doctorii i-au luat viata, ca nici nu se duc pan-acolo, lasa si copiii sa moara cu temperaturi ridicate si in chinuri.   Deja nici americanii nu se mai baga pe ei ca nu-i pacat de un neam de om ca ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://evz.ro/carantina-pentru-milioane-de-europeni-care-nu-s-au-vaccinat-urmeaza-romania-alerta.html

"Decizie majoră în Europa! Cancelarul austriac Alexander Schallenberg a dezvăluit duminică faptul că de luni, milioane de persoane din Austria care nu s-au vaccinat împotriva Covid-19 vor fi plasate în carantină."

*Un fel de Lagar de Izolare al infectiosilor!!!*   

Era cazul de luat masuri mai severe pana mai au pe cine sa aplice legile.   Daca mai vine o invazie de orientali, e dus Europa in "groapa" ... literalmente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de-o fi sa mor...

La dracu', ca stiu ca nu mor, eu trebuie sa traiesc mult si sa sufar. Sa ma caiesc ca am fost prea...plici! Plici! Plici! Licurici!!! Fara sclipici!

Ce bine, ce bineee, ce minunaaat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×