Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 hours ago, Rodica` said:

Tu cati cunoști care n-au pățit-o? 

Nu mai știu cine mi-a zis, la începutul acestor... evenimente regretabile, că o să ne îmbolnăvim toți. Unii mai devreme, alții mai încolo. Dacă cineva încă mai crede că n-o să facă boala asta, vaccinat sau nu, well... somn ușor. 

Editat de Amarena
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lumea "suporta" actiunile de anti vaccinare INSA cand moare cate cineva mai rasarit din jeg ca a murit,  se transforma in TRAGEDIE evenimentul.

Eu zic cu cat mai repede cu atat mai bine sa dispara nevaccinatii cu mii de boli ascunse!!! 

https://ziare.com/social/spital/studenta-medicina-moarta-spital-galati-1710435

Tocmai am terminat de citit articolul cu studenta din Galati de la medicina, anul 3, diagnozat cu altceva decat avea ca n-au spus doctorului adevarul ce are fata, decat in ultima clipa!!! 

Asta-mi aduce aminte de un caz din vremea cand locuiam si eu acolo.  Toata lumea stia de una care reclama ca doctorii NU STIU NIMIC.   

Ca ea are ceva dar nu sint in stare sa descopere, etc.   Cand a fost dusa in spital ca a cazut undeva, la fel n-au gasit nimic ca nu l-au dezbracat goala s-o consulte doar semnele vitale si daca este sau nu gravida.   Doar in morga s-a constatat ca avea intre picioare undeva ceva  "buba mare cu puroi"  asa se exprimau adultii, eu eram un pic peste 10 ani atunci.  

Cazuri tipice cand se retine informatia vitala ca sa afle doctorii ce are pacientul care s-a dus la consultatie.  In loc sa spuna adevarul de la inceput sa fie toti mai fericiti, preferea sa acuze de malpraxis ca va castiga bani, pentru luminari in aceste cazuri si este pacat ca studenta de medicina n-a fost in stare sa discute cu doctorul, onest. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, The Unknown a spus:

Ca ea are ceva dar nu sint in stare sa descopere, etc.   Cand a fost dusa in spital ca a cazut undeva, la fel n-au gasit nimic ca nu l-au dezbracat goala s-o consulte doar semnele vitale si daca este sau nu gravida.   Doar in morga s-a constatat ca avea intre picioare undeva ceva  "buba mare cu puroi"  asa se exprimau adultii, eu eram un pic peste 10 ani atunci.  

Eu cred ca faptele au fost cam asa: ea a fost la mai multi medici si le-a spus exact ce are, dar aia din cauze pe care nu le stiu, bineinteles, nu au reusit sa o vindece.

Femeii i-a fost rusine sa spuna altcuiva ce boala are si uite asa ai inteles tu aiurea.

Cum dreacu' ma, sa te duci la medic cu chestia aia intre picioare si sa nu-i zici de ea? Tu te auzi ce spui?

Bai, mai scriem toti prostii pe aici, da hai sa avem o limita, zic eu.

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, adal* said:

Eu cred ca faptele au fost cam asa: ea a fost la mai multi medici si le-a spus exact ce are, dar aia din cauze pe care nu le stiu, bineinteles, nu au reusit sa o vindece.

 

Mai mult de-atat, le-o fi spus ce are, dar s-a aplicat protocolul obligatoriu, au tratat-o de covid ""uitand"" s-o mai trateze de boala pentru care venise.

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Rayn a spus:

Mai mult de-atat, le-o fi spus ce are, dar s-a aplicat protocolul obligatoriu, au tratat-o de covid ""uitand"" s-o mai trateze de boala pentru care venise.

Rayn, se referea la o intamplare petrecuta cu mult timp in urma, nu in ultimii ani. Nu are legatura cu covidul, sau macar asa am inteles eu.

Dar este adevarat ca folosea argumentul asta pentru chestii actuale, legate de covid.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io tin musai sa subliniez ca in aste zile, nu prea mai conteaza pentru ce boala ajungi, daca mai ai curaj, la spital, acolo vei fi tratat conform protocolului, adica vei fi tratat de covid.

Aia inversunare si disperare...

Editat de Rayn
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da cu ce te-am suparat as de tare BAI!!!  Ca accentuez prostia omeneasca cu care sint incarcati la maxim un mare numar din ei si atunci ca si acum???  

TU sa te limitezi la ce vrei, mie nu-mi dat directive cat si despore ce sa scriu, sa fie clar!!! 

Nu-ti convine, citesti in alta parte.  Ca si studenta cum s-a dus cu abcesul plin de puroi doar in minutul mortii, de "rusine" sa nu afle AIA cum a primit-o!!!   Exact asa s-a intamplat si cu cealalta pupaza cateva decade mai devreme.   

Azi prietenul sotului a murit in Elvetia si nici acolo medicii nu stiu nimic, iar familia acuza medicii ca nu i-au descoperit boala/conditia ca avea doar  "Overactiv Bladder" si "Urinary Tract Infection" si inca niste chestii care noi numim cancer, de prostata pe jumatate l-au operat numai atunci, cu jumate secol in urma.    Dar unii refuza sa accepte si fiind pensionar, nu s-a vaccinat ca n-are cum sa se imbolnaveasca, dar nici voce nu mai avea de o vreme sa vorbeasca pe telefon.   Cica s-a infectat in spital ca avea cavitatea abdominala plin cu "apa murdara" pana la inima!!!  unde precis a facut un scurt circuit si s-a dus.   Asta-i judecata la foarte multi pe Planeta asta albastra.

Si al meu om refuza  sa spuna adevarul cand merge la doctori, pe unii nu-i cale sa le sfatuiesti.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
17 hours ago, The Unknown said:

..

Azi prietenul sotului a murit in Elvetia si nici acolo medicii nu stiu nimic, iar familia acuza medicii ca nu i-au descoperit boala...

Iarasi este nevoie de investigatie, o posibila crima (protocol, alea, alea...)

Cat despre medici, chiar de-ar sti, n-au voie sa spuna, apoi chiar de-ar spune vor fi cenzurati

Editat de Rayn
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unora dintre voi, nu v-a dat cu virgula raportul acesta incorect intre toate stirile versus cele considerate fake-news?

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
19 hours ago, Motorină said:

 Sau pentru plata spitalizarii in cazurile de nevaccinati

Care-i diferența între un vaccinat care se infectează și un nevaccinat care se infectează? Nu ar trebui amândoi să se protejeze în același fel, gen? Nu sunt amândoi "vinovați" că s-au îmbolnăvit?

Editat de Amarena
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×