Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 3 ore, Rodica` a spus:

Stai ca înțeleg în sfârșit ce vrei sa zici. Ca toți morții ăștia de la Covid mor de la vaccin, de fapt. Nu? :resent:

Una din batranele in rand la Booster spunea ca ea vrea sa fie ultima persoana care moare pe Planeta Terra ... de aceea se vaccineaza sa reziste!!!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Melania a spus:

Deci nu raman fara cadouri de Sf. Nicolae. Dar nu imi place sa lustruiesc ghete. Inainte petreceam ORE (ma jur, sa mor io, nici nu exagerez) facandu-mi cu crema ghete, cizme, bocanci, admirandu-le, intorcandu-le pe toate partile, lol, de parca ar fi fost...nu stiu ce.

Eu de aia port cu piele intoarsa, ca sa nu le dau cu crema.:biggrin:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, The Unknown a spus:

Una din batranele in rand la Booster spunea ca ea vrea sa fie ultima persoana care moare pe Planeta Terra ... de aceea se vaccineaza sa reziste!!!

Inca n-a aflat ca este invers?:biggrin:

Editat de adal*
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, adal* a spus:

Eu de aia port cu piele intoarsa, ca sa nu le dau cu crema.:biggrin:

Acum ma enerveaza persoanele obsesiv-compulsive pen' ca nu mai am energia sa fiu obsesiv-compulsiva, sunt doar obsedata, adica_cum obsedata: am idei fixe si putine. 

Stii ce e totusi bine?

Le cam tin doar pentru mine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Melania a spus:

Acum ma enerveaza persoanele obsesiv-compulsive pen' ca nu mai am energia sa fiu obsesiv-compulsiva, sunt doar obsedata, adica_cum obsedata: am idei fixe si putine. 

Stii ce e totusi bine?

Le cam tin doar pentru mine.

Sunt vremuri ciudate si daca nu "le poti tine pentru tine", si spui chestii, risti sa pierzi prieteni de-o viata.

Daca nu suporti asta, atunci faci bine ca le tii doar pentru tine.

Ramane doar intrebarea : cat de prieteni sunt cei ce nu le tin pentru ei.

Editat de adal*
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, Enki a spus:

Desigur, se cunoaste efectul linistitor al ness-ului, e dovedit stiintific. :lol2:

Eu dupa Ness dimineata, pot sa dorm inca vreo 3-4 ore, parca ma mai atrage la somn.    

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' cine crezi tu ca are prieteni, in real life? Doar nu eu. Crede-ma, sunt greu de suportat, cand stai cu mine te "lovesti" de tacere, daca ma simt bine cu tine si te cunosc. Depinde acuma, na, de imprejurari, ca oricum sufar de o lene grozava de a face conversatie, f rar arunc cate o chestie, dup-aia ma "duc" sa fuck off again. Cine palavrageste in fata mea poate observa uneori ca de fapt nici nu ascult, am lumea mea si nu vreau sa ies din ea nici daca ma pici cu ceara. Da' imi vine sa spun: te rog, schimba subiectul, zi ceva ce ma intereseaza daca tot te dai prieten si sustii ca ma cunosti. Da' nu pot sa fac asta. De ce? Pentru ca aia, alea, nu sunt prieteni adevarati, sunt niste oameni tristi, obositi de munca, jenati poate, complexati, care vor sa se destinda. Iar eu, la randul meu, nu am ce sa le ofer lor. Doar cadouri, lucruri materiale. Iti spun eu, Olga, nici nu am nevoie de ei, ne vedem f rar si mai mult trag de mine cand e vorba sa ma invite, sunt simple cunostinte. Nu ai cum sa te mai deschizi, decat pentru autopsie. Gabi e singurul meu prieten adevarat.

 

Baaai! Da' de ce scriu astea pe topicul cu covid? Nuji, cred ca trebuia sa lamuresc o treaba. Iar faptul ca ma deschid ma consuma. Die welt ist konsum, baby.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzi ca am zis de prieteni. Am crezut ca esti mai norocoasa decat mine.:smile:

Da, corect era sa zic cunostinte "de-o viata". Si asta cu "de-o viata" este o chestie foarte relativa.

Cred ca si eu am vorbit cam mult azi. Mai bag un ness si ma scot.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, chiar, cred ca devin subiect interesant de discutie pentru userii ropo, absolut fascinanta pentru psihiatri. Radu Paraschivescu cu "Ghidul nesimtitului", eu cu " Ghidul psihopatului". 

 

Da' sa va zic de ce cred eu ca dezbaterile pe tema vaccinului nu au sens: pen' ca de obicei dezbaterile nu au sens. Is niste treburi ce tin de orgolii, haha, vai ce amuzant e sa rad de vaccinati, vai ce amuzant e sa rad de cei ce nu se vaccineaza. Pan' la urma, cine vrea sa se vaccineze o va face/a facut-o si cine nu vrea nu o face. De ce sa ii deschid eu mintea lu' Cutarescu daca nu vrea? Baai, vedeti ca e groasa, e ca si cu religia, dezbaterea asta starneste razboaie. 

Cred ca e nevoie de chilluiala, de pace, de toleranta, zen, c*cat, treburi din astea.

Si uite asa demonstram ca forumurile nu au sens. Unii sunt aprinsi, altii se joaca, altii reci de tot, blazati, altii nu sunt prezenti, altii cauta sa se informeze.

Ce vad pe forumuri e in general dejectie, "si-atatea sugeri de scurgeri la reduceri", ca sa citez Parazitii.

Eu nu o sa ii dau in cap lu' Cutarescu ca nu s-a vaginat, da' eu am ales sa ma vaginez. Si nici Cutarescu nu cred ca mai are rost sa comenteze, deja am facut-o din motivele mele (gresite au ba). Iar tu, Cutarescule, ai motivele tale (gresite au ba). 

 

Nuji daca am dreptate, da' am scris prea mult, so, ma duc sa fuck off again.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×