Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal 2020

Postări Recomandate

31 minutes ago, alexandru_al3c said:

De ce,nu il suporti pe Cristiano?:lol2:

Eh, deși accept că a fost unul din fotbaliștii importanți ai deceniului trecut, n-aș spune că am fost entuziasmat de prestațiile lui. În topul meu sunt alții peste Cristiano Ronaldo. 

Pe ansamblu nu-mi place actualul stil de joc al Portugaliei de vreo 10 ani încoace: lipicios, speculativ, șmecheresc, pe contre, pe distrugerea acțiunilor adversarului și eventual pe simulări. Am preferat și voi prefera mereu echipele cu un stil „solar”, metaforic vorbind, care s-au impus fără șmecherii, cum au fost la vremea lor Brazilia, Germania, Spania.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 48 minute, Vriies a spus:

Eh, deși accept că a fost unul din fotbaliștii importanți ai deceniului trecut, n-aș spune că am fost entuziasmat de prestațiile lui. În topul meu sunt alții peste Cristiano Ronaldo. 

Pe ansamblu nu-mi place actualul stil de joc al Portugaliei de vreo 10 ani încoace: lipicios, speculativ, șmecheresc, pe contre, pe distrugerea acțiunilor adversarului și eventual pe simulări.

Da,sa stii ca ai dreptate. Tin minte ca la EURO 2016 au castigat cu chiu cu vai,in grupa au avut numai egaluri nicio victorie.Sunt curios,la montelul actual ,stilul de joc al carei echipe il preferí?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 hours ago, Vriies said:

 

4. La 1, 2 și 3 nu-i exclusă vreo surpriză. :laugh:

...

 

Na! Că avuserăm parte de o surpriză chiar din primul meci. Era chiar mișto să fi bătut ungurii. :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi-ar fi placut sa castige, le-ar fi dat o palma barosana frantujilor.  :biggrin:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, alexandru_al3c said:

 Sunt curios,la montelul actual ,stilul de joc al carei echipe il preferí?

Poi, aș prefera în continuare Spania și Germania, adică, echipele care-și construiesc propriul joc pentru a se impune și nu cele care pleacă din start de la premisa de a distruge întâi jocul adversarului pentru ca mai apoi de a căuta lovitura de grație. Bine, nemții nu prea-s în formă în momentul vorbirii, însă sper că m-am făcut înțeles.

Iar acum, pe moment, mi-a plăcut jocul Belgiei și, mai als, al Italiei - despre care aș zice că cel puțin pentru mine a fost o surpriză cu privire la modul de abordare.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×