Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Ziua Judecatii!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Esti sigur ca va fi judecata ???

eu nu pot sa zic ca sunt sigura ca va fi sau nu, dar nici nu vreau sa imi traiesc viata gandindu-ma la momentul final ,si sa pierd frumusetea vietii,ce va fi sa fie ,va fi !! indiferent de ce cred sau nu eu !! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti sigur ca va fi judecata ???

eu nu pot sa zic ca sunt sigura ca va fi sau nu, dar nici nu vreau sa imi traiesc viata gandindu-ma la momentul final ,si sa pierd frumusetea vietii,ce va fi sa fie ,va fi !! indiferent de ce cred sau nu eu !! :crazy:

 

 

Judecata va veni, dar depinde cum o astepti.

Ce intelegi prin,,frumusetea vietii,,?

Pentru unii inseamna sex, pentru altii discoteca, pentru altii mancare si bautura,si altele.

Iar pentru mine ,frumusetea vetii inseamna Isus.

Editat de rvsro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti sigur ca va fi judecata ???

eu nu pot sa zic ca sunt sigura ca va fi sau nu, dar nici nu vreau sa imi traiesc viata gandindu-ma la momentul final ,si sa pierd frumusetea vietii,ce va fi sa fie ,va fi !! indiferent de ce cred sau nu eu !! :crazy:

Deci ,daca traiesti cu Dumnezeu pe pamant si asculti de El ,iti pierzi frumusetea vietii? Frumoasa logica ,nimic de zis,mai ales ca vine de la un crestin declarat!

Daca faci voia lui Dumnezeu si asculti de ceea ce a spus El prin Sfanta Scriptura,nu trebuie sa-ti fie frica de Ziua Judecatii!

Frica de Ziua Judecatii au doar cei razvratiti impotriva lui Dumnezeu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Judecata va veni, dar depinde cum o astepti.

Ce intelegi prin,,frumusetea vietii,,?

Pentru unii inseamna sex, pentru altii discoteca, pentru altii mancare si bautura,si altele.

Iar pentru mine ,frumusetea vetii inseamna Isus.

auzi sincer tie nu iti place sa faci dragoste??? eu nu zic sex ,nu implace cum suna :)

de ce tre sa raportezi in orice lucru pe care il faci,la isus??

cand faci dragoste te gandesti la persoana de langa tine ,sau te gandesti la isus??

 

Deci ,daca traiesti cu Dumnezeu pe pamant si asculti de El ,iti pierzi frumusetea vietii? Frumoasa logica ,nimic de zis,mai ales ca vine de la un crestin declarat!

Daca faci voia lui Dumnezeu si asculti de ceea ce a spus El prin Sfanta Scriptura,nu trebuie sa-ti fie frica de Ziua Judecatii!

Frica de Ziua Judecatii au doar cei razvratiti impotriva lui Dumnezeu!

nu asta zici tu ,nu imi rastalmaci mie cuvintele ,oka ?? :crazy:

ia zi si mie cum zice in biblie ca tre sa faci dragoste ?? ca eu sunt mica si proasta :nea:

si eu traiesc cu d-zeu ,dar nu cu biblia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
auzi sincer tie nu iti place sa faci dragoste??? eu nu zic sex ,nu implace cum suna :nea:

de ce tre sa raportezi in orice lucru pe care il faci,la isus??

cand faci dragoste te gandesti la persoana de langa tine ,sau te gandesti la isus??

nu asta zici tu ,nu imi rastalmaci mie cuvintele ,oka ?? :)

ia zi si mie cum zice in biblie ca tre sa faci dragoste ?? ca eu sunt mica si proasta :doh:

si eu traiesc cu d-zeu ,dar nu cu biblia

Ce are sexul cu subiectul de fata? Ce are sexul cu Biblia si cu ziua judecatii?

Fa-ma si pe mine sa pricep?!

 

 

 

edit: MariaB

am scos textele propuse pentru ca nu aveau legatura cu intrebarea de mai sus si niciun comentariu care sa le lege de tema topicului

 

Maria, textul vorbea tocmai despre judecata! Te rog lasa-l!: :crazy:

 

Domnul Isus a zis: "C

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce are sexul cu subiectul de fata? Ce are sexul cu Biblia si cu ziua judecatii?

Fa-ma si pe mine sa pricep?!

Pace cioanas!

 

Exista o legatura intre ce spune elenutzabulinutza si subiectul deschis de tine.

 

2 Timotei 3

Să ştii că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pace cioanas!

 

Exista o legatura intre ce spune elenutzabulinutza si subiectul deschis de tine.

 

2 Timotei 3

Să ştii că

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci ,daca traiesti cu Dumnezeu pe pamant si asculti de El ,iti pierzi frumusetea vietii? Frumoasa logica ,nimic de zis,mai ales ca vine de la un crestin declarat!

Daca faci voia lui Dumnezeu si asculti de ceea ce a spus El prin Sfanta Scriptura,nu trebuie sa-ti fie frica de Ziua Judecatii!

Frica de Ziua Judecatii au doar cei razvratiti impotriva lui Dumnezeu!

Chiar si ateii, care nu cred in zeul vostru? :o: :crazy:

 

Stiu asta ,draga Vali,insa ea spunea ce spunea intr-un alt sens! Bine ar fi sa gandeasca si ea ca tine si ca mine!

Din fericire nu o face. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar si ateii, care nu cred in zeul vostru? :o: :crazy:

Din fericire nu o face. :good:

ESTI IN AFARA DISCUTIEI.NU STIU CE VREI SA SPUI.TRADU!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×